Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на зимни гуми среден клас, сезон 2016-2017

Sim снимка Sim 05 септември 2016 - 16:17

Здравейте колеги!
Есента наближава и се пявиха за пореден път сезонните въпроси и питания за съвети.
Ще купувам нови зимни гуми за колата от профила с размер 195/65/15.
Насочил съм се към средния ценови клас. Ето възможните варианти:
1. Semperit Speed-Grip 2
2. Fulda Kristall Montero 3
3. GISLAVED EURO*FROST 5
4. Pirelli Winter 190 SnowControl Serie III
5. KLEBER KRISALP HP3
6. VREDESTEIN SNOWTRAC 5
Прочел съм почти всичко в интернет за тези гуми. Молбата ми е, ако някой е ползвал някои от посочените гуми да сподели лични впечатления и мнение. До сега съм използвал зимни гуми Нокиан, Кумхо и БФ Гуудрич, но друг размер и на други автомобили.
Отговори

sathv снимка sathv 05 септември 2016 - 22:10

Преди 2 години на единия бус сложих VREDESTEIN SNOWTRAC 3, миналата година на другия VREDESTEIN SNOWTRAC 5. Уж нов модел, уж по добри, ама не. Тройката са по големи копачки от петицата. Като всяко ново нещо е добре осакатено старо. Виж на сух асфалт разлика не намирам, ама предназначението на тези гуми е друго. Другите модели не съм ги карал. Не виждам обаче General tyre и Cooper. Най добрите гуми за цената си.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 06 септември 2016 - 08:56

Такааа гледам си се насочил към среден клас гуми.
От всички изброени бих взел само и единствено VREDESTEIN SNOWTRAC 5.
Приятел е с такива зимата в снега каде ли не сме газили добри са,не сме бутали но пък бяха на 1 сезон.
За Semperit лично мнение аз съм ги отписал като марка...преди време си патих с чисто нови зимни гуми които бяха криви.
На баланс ходох пак,стенд и накрая гумите излязаха виновни,след 110 колата се тресеше направо.
И от тогава съм много доволен от GOODYEAR за зимни но излизат към 115 лева броиката.
Въпрос !
Гледам си пробвал НОКИАН за зимна гума хвалят ги много.
Така ли е добри ли са ? Защо не заложиш на тях ако си доволен.
Отговори

dxl снимка dxl 09 септември 2016 - 10:32

http://diana-ltd.com/tire?1789
Ето тези ми препоръчаха . И аз си търся зимни.

Sent from my LG-X150 using Tapatalk
Отговори

Bonchev снимка Bonchev 09 септември 2016 - 11:09

+1 за GISLAVED EURO*FROST 5

Шведска подмарка на Континентал, с перфектни качества на сняг, но на дъжд и сухо не са нещо особено, но за парите си са добър вариант.
Мнението беше редактирано от Bonchev: 09 септември 2016 - 11:11
Отговори

barezz снимка barezz 09 септември 2016 - 13:51

Аз давам + на NOKIAN Wr d3, две зими никакви грижи, и не са много по-скъпи от средния клас, под 110лв. Вече има и wr d4, тях не съм ги пробвал.
Преди бях с dunlop 3d, също много добри, задължително немски да са.
Отговори

dxl снимка dxl 09 септември 2016 - 13:52

Аз не карам бързо, но все пак на мокро трябва ли да се плаша много? Все пак нова гума...

Sent from my LG-X150 using Tapatalk
Мнението беше редактирано от dxl: 09 септември 2016 - 14:23
Отговори

Passi снимка Passi 09 септември 2016 - 15:22

При положение че Континентал ТС 860 е стотина лева според мен не е оправдано да се дават 80-85 за нещо дето не е съвсем ясно какво е.
Отговори

CuMo снимка CuMo 09 септември 2016 - 16:01

Няма да ти е ясно какво е, ако си се качил на кола от преди две седмици, колкото до Gislaved и Nokian, вземи да се разчетеш малко и тогава казвай, че не се знае какво е
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 септември 2016 - 16:06

 Passi, на 09 септември 2016 - 15:22, каза:

При положение че Континентал ТС 860 е стотина лева според мен не е оправдано да се дават 80-85 за нещо дето не е съвсем ясно какво е.


Континентала е истината. Всичко друго е измама :)

На вектрата карам Мишелин алпин А4, които също стават, но континентала копае и спира на лед 5 пъти повече. Мишелина е добър за смесени условия и дъжд, но на лед континентала съм го признал.
Отговори

CuMo снимка CuMo 09 септември 2016 - 16:32

Само като видях да я споменаваш тая френска чекия и ми стана ясно какви са ти критериите за "хубава" гума. Точно от мишелина толкова хора реват в последните години, че ти е бедна фантазията, единия от гумаджиите в нашия град така ги оплю когато търсех мнение за зимни гуми. Зимните им гуми съм ги виждал как са накъсани на парчета ламелите, а относно летните - на една от линейките, която карам колегите ми показаха мишелин на 3-4 години с 8 мм. грайфер и по каналите й се бяха видели теловете, беше се разцепила като презряла диня. На континентала името покрай качеството му е голямо, ама според вас дали шведите (с Gislaved) и финландците (с Nokian) не знаят какво е да караш по сняг? Да не говорим, че първата зимна гума е създадена точно от Nokian преди 70-80 години. На сняг тези двете марки няма да отстъпят и сантиметър от по-скъпите и реномирани гуми, на лед - всички са еднакви, разликата ще дойде на сухо и мокро.
Отговори

Passi снимка Passi 09 септември 2016 - 17:00

То и първия компютър е направен от българин ама гледам напоследък нещо изоставаме.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 септември 2016 - 06:44

Пет години карам с Нокиан зимата и съм супер доволен, но тази година и аз трябва да избирам нови гуми, ще следя темата и пазара :icon_wink2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 септември 2016 - 10:14

От мишелина съм повече от доволен. Определено качеството е над средното, но уточнявам че си купух алпин а4, въпреки че като ги вземах беше излезнал а5. Износва си се както трябва и колата е доста проходима с него. На мокро е супер. И въпреки това континентала е много по-добър, а е на същите пари. Нокиян е хубава гума, но имат няколко модела за зимна. От хубави до не толкова хубави (те повечето марки имат де). Фулда-та е много проходима, но лесно я изпичаш на топло. Пирелите не стават. Направо са ужасни гуми. Това мога да кажа от опита си. На клиото, което е много леко карам БФгудрич за зимни и летни. Много са добри, но са с меки бордове и не стават за тежки кили.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 12 септември 2016 - 20:47

Да скоча и аз в спора с гумете та да стане по забавно.
Относно Алпин А4 ми бащата е с такива на Астрата,еми не е гума за мен на сняг и аквапланинг не стават...
Намокри ли се пътя става като шейна.
Мои приятел кара А4 сега е с А5 каза повече Мишлен НЕ податливи са на балони и късане също.
Контито от гумаджия по съвет каза „На гума произведена в Румъния качество не чакаи !„ (а за нашия пазар са само от там).

Но това са вече гуми от Премиум стандарта или нещо такова се води,а там вече има и GOODYEAR DUNLOP.
А човека пита конкретно за бюджетните така,че...да не се отдалечаваме от темата.
Отговори

sathv снимка sathv 12 септември 2016 - 21:25

 Y22DTR, на 12 септември 2016 - 20:47, каза:


Контито от гумаджия по съвет каза „На гума произведена в Румъния качество не чакаи !„ (а за нашия пазар са само от там).


Кажи му , че има много здраве и да не се изказва неподготвен. Най-новия завод но Континентал в Европа е в Румъния. Огромен завод оборудван с най-модерната техника и система за контрол. Там се произвеждат всичките нови модели гуми от концерна. Премиум клас гуми брандирани като Континентал, среден клас като Дженерал таяр и Гиславед и нисък клас като Спортива. Следващата голяма инвестиция на фирма за гуми е на американците от Купър в Сърбия. Нов и изключително модерен завод. Качеството на продукцията превъзхожда досега произвежданата във Великобритания. Така че преди може да е било вярно, ама сега не. Като цяло причината е в това, че поради отличното заплащане в тези заводи работят специалисти падбирани с конкурс при достатъчно голям избор, докато в заводите из Западна Европа са само мангасяри. Никой нормален западняк няма да работи в завод за гуми. Вредно и отровно производство въпреки мерките за екология. Пък мангали из европата колкото щеш. Разчитай ти на качество от маймуняци. Преди години нещата са били точно обратно.
Мнението беше редактирано от sathv: 12 септември 2016 - 21:35
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 септември 2016 - 23:26

Тука всеки ще си има мнение. Аз казвам какво съм карал и какво съм видял. А4 няма проблем с аквапланинга. Даже напротив. Точно там е най-добра. Виж за а5 съм съгласен. Разликата е в каналите за оттичане. Балони не прави А4-ката. Има си много прилично твърд борд. От дънлоп не съм впечатлен. Карал съм една и съща кола с дънлоп и континентал и определено континентала мога да кажа че спира в пъти по-добре. Гудиер правят най-яките летни гуми, но в зимните са гола вода. Определено качеството им не е спрямо цената.
Отговори

петко 12 снимка петко 12 14 септември 2016 - 17:52

Здравейте колеги да не отварям нова тема, бих искал да попитам относно избора на гуми в случая зимни , има ли съществено значение дали са с усилен борд или не. Това което прочетох чрез търсачката е, че тези с усилен борд, почти не образуват странични балони и други издутини при среща бордюр примерно, също така не се накланят при завой и возят малко по стегнато . Ако някой е ползвал такива гуми, нека изкаже мнение, относно предимства и недостатъци.
Отговори

CuMo снимка CuMo 14 септември 2016 - 19:19

Гуми със специално "подсилен" борд няма, има нископрофилни, на които по принцип борда им е доста по-твърд от на тези с нормалния профил. Колкото до тези с нормалния борд - ако искаш по-подсилена гума, гледай тегловия индекс да е по-голям, за да не търсиш какво е това ще ти кажа, че на тези с по-голям теглови индекс след данните за размера на гумата пише XL.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 септември 2016 - 20:01

Има рън флат гуми, които са си доста подсилени :) Иначе различните модели са с различни бордове. Хващаш гумата отвора и дърпаш навън. Ще видиш кои са меки и кои твърди. Някои може почти да ги обърнеш на опаки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg