Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

ПОМОЩ! Волана дърпа много наляво и цялата кола ходи в ляво!

valqk снимка valqk 17 декември 2007 - 12:06

Здравейте,
имам голям проблем с моята астра.

От септември се появи голям проблем при моята количка....
както си карах и започна да дърпа в ляво и едвам удържах волана, но не постоянно а като рязко 'чукване' наляво.
Бях на път към варна и във варна отидох при един майстор който ми смени кормилен накрайник(ляв) и рейката.....
след това се почнаха проблемите.... на градско се държи добре колата, изляза ли извънградско след пъврите 100км колата почва да ходи насам натам(няма 'чукването' на волана) и трябва да я изправям да си ходи направо... много странно... ходих при доста майстори, ходих на реглаж на геометрията на преден/заден мост, обясних на човека, той огледа цялата предница и каза, че е перфектна.... вчера, на връщане от плводив пак ми го направи, на този лед как не се пребих докато се прибирах към софия, незнам просто!
тъй като знам, че проблема се появява след дълъг път, веднага отидох в едно приятелче, което поразбира от коли, огледахме цялата предница, слушахме - корминла рейка, накраийници гледахме, цялото окачване - всичко изглежа да е наред!
в момента проблема го има и след кратко каране, ще ходя да питам днес на едно друго място, но моля ПОМАГАЙТЕ!
почнахме да се чудим за карета и диференциял..... тъй като кормилната уредба изглежда на 6.....
имам луфт на полоските - там където излизат от скоростната кутия (на лявата доста, на дясната по малко... нормално ли е да го има???)
вдигнахме колата на крик от едната страна и почнах да ускорявам.... при 30-60км като се изключи от скорост се чува зверски шум откъм скоросттната кутия.......
предполагаме, че е от диференцияла(лагери? ако има вътрешни карета?)

моля дайте идея, проблема е много странен, дано не трябва да се сменя скоростната кутия :( :ph34r:
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 декември 2007 - 12:47

Вдигни 2те предни гуми и без да я палиш завърти едната. Другата ще тръгне в обратната посока. Има ли в това положение някакво тракане? ( колата трябва да е на някаква скорост)
Отговори

zandor снимка zandor 17 декември 2007 - 13:55

рейка. виж и смени гумите за вс
Отговори

valqk снимка valqk 17 декември 2007 - 15:10

бях при майстор тъкмо, гадината като я запалих за към майстора спря да го прави.
гумите са 6, рейката и корм. макрайник сменен, не е по ходовата, а по скоро диференциял, вътр. карета.
май са вътрешните карета, че ако е диференциял.... :ph34r: възможно ли е да е от вътр. карета? лагери?

при завъртане на гумите няма шум като е вдигната...
Отговори

valqk снимка valqk 19 декември 2007 - 01:20

<_<
тази вечер отворихме капака на картера, на магнита намерихме ушите на зегерки на лагер... отнякъде отвътре се е отчупило, не ясно кой лагер,
ще сменям скоростна кутия - МАМКА МУ! :mhihi:
някой може ли да ми каже каква ми е скоростната кутия?
номера на двигателя е:
c16se02v32615

на самата ск. кутия пише:
023/033
4
808980/5
90344608
9186
чувал съм, че на комбитата се слага - Ф16, Ф18 ...? незнам дали е вярно?
моля някой да ми каже какво да гледам, защото вече ми предложиха да ми я сменят, но незнам дали ще е същата?
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 19 декември 2007 - 11:16

Колега на ц16се слагат ф15 много е къса и ф13 къса и дълга, ако не си спортист ти препоръчвам да си вземеш ф13 дълга

Къде има магнит на картера на скоростната кътия на моята не видях такова нещо.
Отговори

valqk снимка valqk 19 декември 2007 - 12:56

Благодаря много за инфото, моята е ф13 дълга сигурно, защото на втора правя 90 при около 5000 .... незнам, ще видим майстора какво ще каже,
магнит има като свалиш капака на картера, отляво откъм купето има един болт, той е магнита, обира стружките и металните гадости като в случаи като моя.
мерси много за инфото!
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 19 декември 2007 - 23:34

tuka nqmam kirilica
Ako si ti prevklu4va nared nedej q smenqj.
Az imah nqkakvo tropane smeniha 3 te vala i to pak si ostanav i sega ima mi sedi
Отговори

valqk снимка valqk 21 декември 2007 - 18:28

 mitk_, на Dec 19 2007, 11:34 PM, каза:

tuka nqmam kirilica
Ako si ti prevklu4va nared nedej q smenqj.
Az imah nqkakvo tropane smeniha 3 te vala i to pak si ostanav i sega ima mi sedi

превключва добре, при мен проблема е край диференциала, май някой лагер си е заминал, но не е ясно, без да се разглоби няма да се види, а наистина нямам време и къде да се занимавам с разгобяване, а един познат майстор ми иска 200лв за смяна на лагери и 200лв за кутия на старо(аз както съм и за смяна на феродо, прит. диск) мисля да си взема кутия на старо, пък дано случа, пожелайте ми късмет...
:unsure:
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 21 декември 2007 - 19:58

бате ходи при италянеца има колкото искаш скорости и ше ги вземеш под 200 лв
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 28 декември 2007 - 23:36

Може стружките да заклинват лагер
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg