Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изпотяване на стъклата.

mistik снимка mistik 09 март 2009 - 23:35

Здравеите колеги колата ми е астра Г комби и от скоро се захванах да оправям този проблем с изпотяването на стъклата,четох по форума но нищто не помага и накрая се предадох :newsm05_41: Та смених филтъра за климатика а тои сащо е и за цялото парно само 1 е,не се оправи четох за моторчето което затвяря клапата за да върти въздуха само в купето но моита си работи почти перфектно не е и от нея радиатора сащто е здрав няма течове и не ми губи антифриз всичко си е както си трябва но изпотяването пак е на лице.и нз какво да му правя ако има някои които знае нека да помогне. :icon_razz2:
Отговори

don_ray снимка don_ray 09 март 2009 - 23:47

Прана ли е тапицерията ? Сега е още студено, но все пак може да повдигнеш отдолу под предните седалки дали има влага. Ако е прана е възможно да не е изсъхнала и да предизвиква запотяване.
Отговори

mistik снимка mistik 10 март 2009 - 10:41

определено не е прана поне от 2 години а сащо така ми казаха и за стелките ако са мокри обаче и те са сухи.някои пат може да се намокрят обаче 20 дена нямаше сняг и си бяха сухи.
Отговори

a man снимка a man 10 март 2009 - 11:03

И аз си имам този проблем, и след мноооооооого и обстойни изследвания стигнах до следния извод:

Запотяването не е нито от пукнато радиаторче на парното, нито от протекла вода през филтъра на купето, а и клапата на купето си е в ред, просто, преди години ми сменяха предното стъкло (пукнаха ми го), и от тогава започна така да се поти....и разсъждавам и си мисля, че явно не навсякъде са сложили дотатъчно силикон като са го монтирали и сега отнякъде като завали и ми влиза вода.....е отърване няма, примирих се. :icon_razz2:

Даже една идея ви давам, аз го приемам като екстра, на мен ми се запотяват страничните стъла до такав степен, че са като бяло фолио....отвън-навътре нищо не се вижда :newsm05_41:

А иначе има много писано по въпроса и аз какво ли не правих, гледах кори, пластмаси, лепих....е няма никакъв ефект.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 10 март 2009 - 17:46

 mistik, на 09 Mar 2009, 11:35 PM, каза:

Здравеите колеги колата ми е астра Г комби и от скоро се захванах да оправям този проблем с изпотяването на стъклата,четох по форума но нищто не помага и накрая се предадох :icon_wink2: Та смених филтъра за климатика а тои сащо е и за цялото парно само 1 е,не се оправи четох за моторчето което затвяря клапата за да върти въздуха само в купето но моита си работи почти перфектно не е и от нея радиатора сащто е здрав няма течове и не ми губи антифриз всичко си е както си трябва но изпотяването пак е на лице.и нз какво да му правя ако има някои които знае нека да помогне. :thu:

Здравей колега и аз си блъсках главата със същия проблем с месеци. При мен се оказа клапата. Ти по какво съдиш че твойта си работи почти перфетно. Аз моята също си мислех че работи въпреки че не се чуваше а лампата на копчето си светкаше и изгасяше. Разбрах че не работи като свалих жабката и видях с очите си че стои "отворена"(когато е вдигната нагоре върти вътре въздуха, а когато падне надолу вкарва от вън). Моя съвет и най-лесен начин да диагностираш без да сваляш жабката е следния - караш докато колата загрее хубаво и вътре в купето се стопли стабилно, а навън трябва да е студено, тогава връткаш парното до дупка на студено да духа и ако не усетиш веднага студен въздух значи е клапата - т.е. въпреки че си дал на студено парното, то продължава да ти върти загрятия в колата въздух , а не вкарва от вън студен.
Отговори

h8r снимка h8r 10 март 2009 - 20:37

 amalexiev, на 10 Mar 2009, 05:46 PM, каза:

Здравей колега и аз си блъсках главата със същия проблем с месеци. При мен се оказа клапата. Ти по какво съдиш че твойта си работи почти перфетно. Аз моята също си мислех че работи въпреки че не се чуваше а лампата на копчето си светкаше и изгасяше. Разбрах че не работи като свалих жабката и видях с очите си че стои "отворена"(когато е вдигната нагоре върти вътре въздуха, а когато падне надолу вкарва от вън). Моя съвет и най-лесен начин да диагностираш без да сваляш жабката е следния - караш докато колата загрее хубаво и вътре в купето се стопли стабилно, а навън трябва да е студено, тогава връткаш парното до дупка на студено да духа и ако не усетиш веднага студен въздух значи е клапата - т.е. въпреки че си дал на студено парното, то продължава да ти върти загрятия в колата въздух , а не вкарва от вън студен.

Малко допълнение ако може да добавя на твоите думи. Значи при затворена клапа струята се засилва малко така, че би трябвало да се усеща засилване на струята минимално поне и малко по шумна работа на парното. Поне при мен е така . Когато затворя клапата започва да духа по силно и става малко по шумно “ Успех
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 10 март 2009 - 20:46

 h8r, на 10 Mar 2009, 08:37 PM, каза:

Малко допълнение ако може да добавя на твоите думи. Значи при затворена клапа струята се засилва малко така, че би трябвало да се усеща засилване на струята минимално поне и малко по шумна работа на парното. Поне при мен е така . Когато затворя клапата започва да духа по силно и става малко по шумно " Успех


Точно така, колега. И при мен струята се усилва малко и често съм се чудел дали не е от филтъра на купето, но всъщност не е...
Отговори

mistik снимка mistik 11 март 2009 - 01:28

Колеги нали ви казвам че съм сменявал филтъра за климатика а за да го смениш трябва да махнеш жапката,проверявал сам я тази клапа поне 4 пъти и си работи вамо 1 път я видях че беше отворила до средата ама се оправи.само незнаех че когато е затворена вкарва от вън.но мерси все пак ще пробвам и ще пиша пак.а помеждодругото и моито предно стъкло беше пукнато и го смених може и както каза колегата да е и от него и това с изпотяването на задните стъкла наистина си е преимущество.не ти трябва затъмняване на стъклата но за предния е кофти парното не помага за отпотяването му а напротив усилва изпотяването и неможе да се кара.маи и аз щте трябва да се примирявам с този проблем. :icon_wink2:
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 11 март 2009 - 10:23

Колега, може да пробваш да си изчистиш стъклата отвътре с течност за чистачки. Колкото и странно да звучи, аз го пробвах този метод и в момента нямам проблеми с изпотяване на стъклата. Преди да ги напръскам беше истински ад, особено в дъждовно време... Също така има и едни препарати против изпотяване на стъкла, може и тях да пробваш, но като по-евтин вариант ти предлагам моя метод. Дано съм помогнал с нещо. :icon_wink2: :thu:
Отговори

a man снимка a man 11 март 2009 - 10:29

 mistik, на 11 Mar 2009, 01:28 AM, каза:

Колеги нали ви казвам че съм сменявал филтъра за климатика а за да го смениш трябва да махнеш жапката,проверявал сам я тази клапа поне 4 пъти и си работи вамо 1 път я видях че беше отворила до средата ама се оправи.само незнаех че когато е затворена вкарва от вън.но мерси все пак ще пробвам и ще пиша пак.а помеждодругото и моито предно стъкло беше пукнато и го смених може и както каза колегата да е и от него и това с изпотяването на задните стъкла наистина си е преимущество.не ти трябва затъмняване на стъклата но за предния е кофти парното не помага за отпотяването му а напротив усилва изпотяването и неможе да се кара.маи и аз щте трябва да се примирявам с този проблем. :icon_wink2:


Aз може би не уточних, че с челното стъкло проблеми почти нямам, особено ако пусна обдухването само към него.
Що се касае до клапата, при мен няма особенно значение в какво положение е, навън мокро ли е, страничните стъкла се запотяват доволно.
Отговори

mistik снимка mistik 11 март 2009 - 10:44

Ще го пробвам този метод с течноста за чистачки,и щте пиша.мерси :icon_wink2:
Отговори

Николай Живков снимка Николай Живков 15 март 2009 - 01:21

Здравейте колеги, при мен имам теч от радиатора на парното, всеки ден си ползвам парното и имах изпотяване на стъклата преди, сега нямам, не съм сигурен дали се дължи на времето (мокро/ сухо).
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 15 март 2009 - 01:29

Николай Живков каза:

Здравейте колеги, при мен имам теч от радиатора на парното, всеки ден си ползвам парното и имах изпотяване на стъклата преди, сега нямам, не съм сигурен дали се дължи на времето (мокро/ сухо).

Нормално е да е така - щом се е постопли времето, по-бързо се изпарява и проветрява съоветно, затова и потенето на стъклата чувствително намалява :biggrin:
Отговори

yavoor снимка yavoor 28 март 2009 - 18:41

Имах същия проблем. Оказа се клапата за рециркулация на въздуха. Измислена е страшно тъпо - моторчето е винаги под напрежение, но се върти само при смяна на режма и се скапва. Като размер става моторче от китайска машинка за централно, но - внимание - ако го сложите направо ще изгори и копчето за управление. Аз добавих крайни изключватели и реле. Сега работи перфектно. Диагностиката е лесна - махаш жабката и гледаш дали сферичната клапа /на модела BEHR/ затваря плътно. Много често клапата се движи, но не затваря. Ново серво моторче струва 70лв., а по моргите е около 150лв. тъй като го знаят, че дефектира.
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 28 март 2009 - 19:01

и аз смятам че е от предното стъкло
Отговори

sij снимка sij 29 март 2009 - 00:09

Както каза колегата по-нагоре има спрейчета против изпотяване,аз имах проблеми с парното когато беше най-студено и бях постоянно с парцала,но отидох на метро и си купих едно спрейче 4-5 лв. беше някаде може и по-малко даже ! Праскаш с него изчакваш малко и забърсваш с парцал и след това няколко дни нямаш проблеми ! :love_opel:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 12 април 2009 - 15:37

здравейте колеги,
тези спрейчета не вършат никаква работа, аз съм пробвал взех си от кауфланд (7лв) и за нищо не стават, и аз съм имал този проблем в зимата. клапата бях я затворил защото термостата ми беше развален и парното постоянно въртя въздуха вътре в купето. тогава пистоянно имах проблеми със замръзването на стъклата. реших да отворя клапата за да вкарва въздух от вън и от тогава не съм имал проблем с испотяването или замръзването на стъкалата.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 19 април 2009 - 16:35

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от rhg_73: 19 април 2009 - 16:47
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 19 април 2009 - 16:46

здравеи колега !провери си дали мотор4ето изпалниава командата на самиа бутон. за6тото при мен се оказа то4но този проблем, при натснат бутон за затвариане и свете6та лампи4ка мотор4ето ми отвариа6е клапата и обратно .и затова ми се запотиаваха мн стаклата. и сега след като го по 4ожарках малко и вкарах в ред работи и не се запотиажа ни6то. успех и дано сам ти помогнал малко :)))
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 09 юни 2009 - 20:23

Току що реших проблема със стъпковото моторче генерално. Моето не затваряше винаги а ново оригинално ~200lv , заместител - ~100lv.

Откачих рамото което движи клапата от страната на моторчето и с една твърда алуминиева тел го удължих за да се покаже леко под жапката (в задната част си има отвор). Направих му дръжчица и готово :newsm05_41:

Вярно - не става мързеливата с бутона - но бачка леко и безотказно. И най-важното не струва паре :o
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg