Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Z16lel се спъва...

ZeroOne снимка ZeroOne 09 декември 2019 - 23:20

 Gena_bs, на 09 декември 2019 - 18:34, каза:

@ZeroOne,
"...Да не пишеш повече в тая тема! ... Чешем си пръстите..."
Ей за такива реплики при опит да помогна от доста време избягвам да пиша по форумите!
Колегите вече ти написаха относно изказванията и генералните ти заключения.
Мога само да добавя, че НИКОЙ от форума не ти е виновен, че си блял, когато си купувал колата!

Жив и здрав!
p.s. Благодаря за предложението за подарък, но Corsa D ми е малка като пространство.


Ела да намери и да почистиш EGR, който въобще липсва! Ела моля те да намериш и смениш горивен филтър, който се води перманентен и е в резервоара. Да, пронципно се сменя ама горивото влезе ли в резервоара в случая филтъра много не играе! Ела да ми намериш стъпковото, моторче което също липсва и е вградено в дросела и дросела определя всичко. Така като го гледам не се разглобава. МОЛЯ! НАИСТИНА спести на хората общата култура, която всеки има! Какво съм гледал докато съм я купувал... Да, тук си прав. Първата ми кола, която е хем бензин и хем е с турбина. Ходих 3 пъти да я гледам. Доста изненади имаше. Но това е с втората ръка. И все пак си казах "Европейска кола... Масова кола... Тоя двигател е по-рядко срещан спрямо 180 и 192 , но е по-прост и лесно ще се работи с него." Никой не ми е виновен ама ти се издъни. Дошъл съм за съвет.

Видях диаграмата. Днес се опитах да я издиря тази кутия. Завряна е под входящия колектор точно. На пръв поглед всичко е ок, но е тъмно и не знам как се сваля. Има ли колата специална помпа за вакуум или тази кутия играе тази роля?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 декември 2019 - 00:32

Нека аз само да му добавя за кутията М32.
Колега, тая кутия е известна че преди "фейслифтовия й капак", прави проблеми, особено ако не й е доливано масло по предписание +600 до +800 грама отгоре.
Лагерите й не държат толкова дълго колкото други кутии + някой скорости правят проблеми понякога и ако беше питал преди да правиш каквото и да било, щеше да спестиш най-малко съединителя + турбина(щеше да я закараш да я центроват само за МНОГО по-малко пари) + още работи и щеше да си купиш един комплект за М32 на стойност към 350-400 паунда с капака и да ти я оправят тотално.

Но, грешката ти е от там започнала че си тръгнал да сменяш на сляпо, което довежда до омразата към марката. И аз ако бях като тебе , сега щях да съм налял "50 милиона" лева, само че чета гледам, питам и преценявам какво е най-доброто. Така и направих и сега за 800 лева(заради капарото, иначе шяха да са 550) имам рециклирана помпа.

Поне продай за някой лев частите, които си сменил - така ще си върнеш поне нещо.

И друг път да знаеш, не се ходи на едно място и каквото кажат да сменяш. След това на второ и там каквото кажат да сменяш. Първо се ходи на 3-4-5 ако трябва 10 места и гледаш ако кажат 10 различни неща, значи има опасност НИТО едното да не е.

Когато нямаш добро палене, първо се проверява горивната и въздушната системи + ако е бензин, то значи и токовия тракт, почиства се каквото може. Също, не се знае кой какво е зацепвал при ангренажа, проверява се и там за правилен тайминг на двигателя.
Токовият тракт включва бобина, свещи. Някой хора вече са те питали нещо за свещите, което едва ли ще можеш да отговориш, но да знаеш че има значение и не случайно те питат точно това. По възможност се търсят места, от които можеш да вземеш и да пробваш(даже морги ако искаш).

Ако ИвайлоМ има време, по-добре се уговорете нещо ако има желание да я погледне, макар и да имаш пътуване до София. Сигурно ще ти спести още 3000 да дадеш.. да не говорим че има и други колеги, които ако имат желание, могат да дойдат и те да погледнат, ако решиш да ходиш до София.

Тая 1.6-ца е от сорта на 1.6-ците като на предните или други модели с компютъра на двигателя прострян, нищо чудно и той да прави магарии.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 декември 2019 - 03:02
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 10 декември 2019 - 01:19

Щом няма грешки, проблема е механичен и няма да се реши със смяна на здрави компоненти, включително и ECU
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 10 декември 2019 - 01:28

Четох за кутиите, но твърде късно. Маховика си беше за смяна. Няма как да отрека. Лагер помпата също. Знам за така наречения "Късен" капак на който се слагат и по-големите лагери. Да, доста пари са около 500 лева. Но не са само 3-те лагера. Ако се отваря ще се ревизира изцяло. Притеснява ме да търся втора ръка кутия. Още повече не знам от кога започва да слагат новата с новия капак. И също на кои коли.
ПРоблема с майсторите е голям. Особено в Пловдив. Не очаквах да е така особено за Опел. Че дори и в представителството. Всеки си е купил една диагностика за по 200 лева и си мисли, че е великия майстор или "тунер" . Опитвам се да продам старото турбо, което се оказва съвсем здраво, но рядко се търси такъв модел.
Маслото на кутията е ново на около 5000 км. В "Стефанов" го сменяха и си е правилното. Те много лошо ме завлякоха с ново жило, което трябваше да реши проблема ама не стана... После като ми казаха 1200 лева за ремонт на кутията и ми се отщя от всякъде. Искаха ми и 900 лева са комплект съединител ама не ги огря. И това без маховика. Добре, че не питах каква е цената за маховика. Кутията е по-малкото зло... Това гадно и неприятно спъване ми къса нервите!

Като говорим за майстори избягвайте Georgievauto в Пловдив. Там се работи на килограм и обърнатото внимание е пропорционално на дадената сума за ремнонт. И въпреки това набедиха напълно здрава турбина... За 2 датчика чаках 4 дни. Единия ден ме забравили другия не знам си какво... Звънях над 10 пъти сигурно.

И като стан дума и за диагностика... Някой знае ли как се записва Data log от лайв данни?
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 10 декември 2019 - 01:29
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 декември 2019 - 03:03

М32 кутии с ревизирания капак и лагери се слагат заводски от 2013-та по някое време нататък.


Ти си типичен пример за закона за "край на ремонтите пред блока" и да се ходи на сервиз. 80-90% от сервизите са такива. Мен като ходих ми казаха да слагам табелите за продажба, та се чудих и се огледах в автосалон ли съм отишъл....
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 декември 2019 - 09:45
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 декември 2019 - 08:10

Аз питах дали си ходил на диагностика в Bosch сервиза на Кукленско, ако не друго, поне не сменят на поразия каквото видят. Личното ми мнение за Стефанов не е особено подходящо за споделяне иначе частите са им хубави и на добри цени, но там се обслужват нови коли, ремонтите и мисленето за поостаряли модели не им се отдава.
Успех :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 декември 2019 - 08:14

И аз питах нещо, но уви....
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 10 декември 2019 - 23:08

Нали знаете като идете на доктор и всичко ви се оправя. Така и с диагностиките. Само на едно място я хванаха, че реже горивото, но ми казаха защо.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 декември 2019 - 09:38

Мен пък ми е интересно с какво жило са те завлекли(са се опитали де), тъй като тая кола би трябвало да има всичко на всичко две жила - едно за отварянето на предния капак и едно за ръчната спирачка... даже за съединителя няма, защото е с хидравличен такъв.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 декември 2019 - 09:57
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 11 декември 2019 - 10:43

Аз не прочетох за компресия дали е мерена. И айде бързо да погледнеш тези видеа, отнася се и за твоя мотор: https://www.youtube....AGUsIZGo0&t=34s
https://www.youtube....h?v=UKpE3vFOZPg
Мнението беше редактирано от Dechkko: 11 декември 2019 - 10:44
Отговори

bojo06 снимка bojo06 11 декември 2019 - 10:48

 ZeroOne, на 12 ноември 2019 - 00:04, каза:

Здравейте, клуб! Имам Опел Корса D 1.6 GSI 150 к.с. Купих я с много мерак, но бера страшно много ядове с нея. До сега съм вътре с около 3000 лева и не мога да се избавя от проблема.
Всъщност проблемите са 2.
1. При напълно студен двигател колата пали много зле. Пали, но пали на 2-3 цилиндъра. Чуват се препуквания. Чува се сякаш турбото се опитва да върти. В момента, в който чукна педала на газта , двигателя влиза в час и както се казва ни лук ял ни лук мирисал... Проблема е масов в 80% от паленията сутрин. Чек не светва. Не записва грешка. Диагностиките докато се осаферят и всичко е минало... Случва се понякога и да изгасва. Ако я оставя да се справи сама ... Неравномерната работа продължава около 20-30 секунди, но през тези 20-30 секунти положението е трагично.
2. Колата се "спъва" при набиране. Случва се рядко, но е страшно дразнещо!! Ако се зачудите къде съм дал 3000лева ще изброя. Сменил съм: Свещи, дроселова клапа, мап сензор, управляващия електронен клапан на турбината, сложиха ми оригинален софтуер в Стефанов в Пловдив, защото се съмнявах за някакъв неуспешен чиптунинг. Безброй диагностики като само 1 беше успешна. Смених и турбина, което се оказа изцяло излишно!!! Смених го защото набедиха тапата на гейта при топлата част на чугунения колектор. Хванахме, че някой бе въртял болта на гейта и турбината пренадуваше. Надуваше на 0.8 при нормално 0.6 . След като го регулираха проблема на 90% изчезна. Появава се на 20 ускорения 1 път... Като казвам ускорения няма значение дали ще я понасъпя или ще си карам спокойно. Като цяло съм много спокоен шофьор и колата съм я взел да си ме вози. А и има вид и хваща око.
Ще вметна и че колата е напълно обслужена и то с оригинални части в Стефанов.

Вече не знам какво да сменям. Всичко върви към отчаяние...
Да вметна още, че Пловдив е най-мързеливия град на света. 90% от майсторите с Х_й да ги сочиш...
Помагайте ако можете! Не искам да се разделям с нея ама положението става сякаш карам нещо по-скъпо от Мерцедес дори...

P.S. Утре ще сменям съединител + маховик! Кръстил съм колата "Златния Орел" :D

А всичко това можеше да се оправи с почистване и от софтуерен ,,RESET" на дроселовата клапа.
Мнението беше редактирано от bojo06: 11 декември 2019 - 11:19
Отговори

Коцето снимка Коцето 11 декември 2019 - 11:49

И аз си мисля че дроселната клапа трябва да има някаква адаптация която се прави допълнително.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 11 декември 2019 - 16:42

Жило на избирача на скоростите. Тук не са прътове, а е с жила. И при някои френски е такова. На това жило му се разбива тампона отпред, който се захваща за самия избирач.

bojo06 Прочете ли, че колата е с оригинален софтуер, който сложиха в Стефанов? За reset на дросел за първи път чувам.



2-те видеа по-долу... Са за z16let. Двигател с директно впръскване. Моя не е. Да спомена, че счупено бутало е съпътствано с ОГРОМНА картерна вентилация. Силно ме съмнява.
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 11 декември 2019 - 16:44
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 декември 2019 - 16:48

Адаптация на ТПС-а се прави на повечето коли. На едната ми кола дори има ръчна такава. На някои се ресетва само и се самообучава после. Нямам идея при тоя мотор как е. И аз бих заложил на проблем по входящия въздух/вакуум. Може и клапаните да капризничат. Не ми се чете от началото цялата тема, сигурно тия неща са обсъждани. Имаш ли клапан за изравняване на налягането в резервоара?

Наистина не ми се чете от начало, а така и не разбрах, след като е сменен датчик разпределителен вал, сменен ли е и тоя на колявновия? На мен тая работа си ми прилича точно от датчик разпределителен вал, да припуква или некоректна информация от него. Примерно неправилно зацепване или там шпонки ала бала дето ги правят тия номера.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 декември 2019 - 16:54
Отговори

bojo06 снимка bojo06 11 декември 2019 - 16:55

 ZeroOne, на 11 декември 2019 - 16:42, каза:



bojo06 Прочете ли, че колата е с оригинален софтуер, който сложиха в Стефанов? За reset на дросел за първи път чувам.


,,РЕСЕТ" се прави с уред за диагностика! Задължително се прави ,,РЕСЕТ"' след почистване или смяна на дроселовата клапа! Повечето съвременни коли са с електронно управление на дроселовата клапа и това понякога изисква да се направи ,,ресет'', за да се нормализира работата на дроселовата клапа. В този случай няма регистрирани грешки. Екутата на тези коли имат способността да запомнят някакво състояние, което може да влоши работата на определени възли.....При други автомобили такъв ,,ресет" се прави например за инжектори, автоматична скоростна кутия, подвижен люк, спирачки, смяна на масло и др.
Мнението беше редактирано от bojo06: 11 декември 2019 - 17:46
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 11 декември 2019 - 20:09

 ZeroOne, на 11 декември 2019 - 16:42, каза:



2-те видеа по-долу... Са за z16let. Двигател с директно впръскване. Моя не е. Да спомена, че счупено бутало е съпътствано с ОГРОМНА картерна вентилация. Силно ме съмнява.



Прочети описанието към клипа, че е за следните мотори:
Engines which are effected:
Z16LEL
Z16LET
Z16LER
A16LET
A16LER
A16LES

И не знам къде си го прочел, но си далеч от истината, че Z16LET е с директно впръскване.
ПС: също така мога да потвърдя, че се прави адаптация на дросела.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 декември 2019 - 20:18

 ivan_pop, на 09 декември 2019 - 19:50, каза:

Може ли да обясниш, като купуваш кола втора ръка и цял ден да я гледаш, как може да и видиш всичките недостатъци?

Не е достатъчно само да се гледа, тества и проверява на място. Въпреки, че без тест в движение не може да се разбере практически нищо.
Освен как е поддържана колата и колко са износени органите за управление.
Трябва да се се чете за конкретната модификация, двигател и т.н. предварително. Сега поне клипове в мрежата бол.
Има полезни общи тема във форумите за избора на автомобил от различните марки, модификации, години на производство и т.н.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 12 декември 2019 - 00:57

 Dechkko, на 11 декември 2019 - 20:09, каза:

Прочети описанието към клипа, че е за следните мотори:
Engines which are effected:
Z16LEL
Z16LET
Z16LER
A16LET
A16LER
A16LES

И не знам къде си го прочел, но си далеч от истината, че Z16LET е с директно впръскване.
ПС: също така мога да потвърдя, че се прави адаптация на дросела.


Едва ли е счупено бутало. Колата ще гърми, трака, трещи... Ще гори страшно масло и ще пуши. Независимо студена или топла. При z16lel проблема е много, МНОГО по-рядък от 180, 192 и 211. Ще я проверя все пак.

Опитвам се да се оправя с вакуумите ама как ще стигна до кутията не ми е ясно. Там отзад май има още някаква електроника, която контролира вакуума ако съдя по диаграмата която е пратена по-нагоре в темата. Във видимата част проблем не виждам.
Датчик за положение на разпределителния вал е сменен. За първи път чувам за обучаване на дросел. Не отричам и ще пробвам, но силно ме съмнява.
На места намирам z16let с директно впръскване. На други места не е... Май ще се окаже, че си е обикновен инжекцион.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2019 - 08:59

Пич, разбрах, че датчик разпределителен вал е сменен. Тая кола и датчик колянов вал ли няма?
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 12 декември 2019 - 13:44

 Ne6to Smisleno, на 12 декември 2019 - 08:59, каза:

Пич, разбрах, че датчик разпределителен вал е сменен. Тая кола и датчик колянов вал ли няма?


Има ли разлика между импулсен датчик и датчик колянов вал? Този който влиза в бубината е сменен. Импулсен се води.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg