Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колата се дави, помагайте с мнения!

HristoStrugarq снимка HristoStrugarq 13 февруари 2020 - 07:09

Здравейте! Като нов собственик на първи автомобил, се спрях на Опел Астра 1.6 75кс. от 1997. Модификацията на мотора е X16SZ. Колата е с газова уредба обикновена. Вчера я взех(прехвърлих през нотариус) и вечерта излязох да я покарам. Още когато я пробвах, след като приключих с карането, след като я освободих от скорост в движение, колата угана. Познати ми казаха, че когато е на газ, някои коли правят така и да си я държа на скорост. Така, проблема е снощи, когато приключих с карането, когато тръгнах да я паркирам изведнъж започна да се дави и да губи мощност. Дори да и подавах газ, пак не се оправи. Изгасих я, запалих пак, нямаше проблем. Карах я само на газ, пали на газ директно, доколкото успях да забележа. Един приятел също се качи, същият проблем, но от място. Като новобранец, неразбиращ от коли, се обръщам към Вас за съвет.Дали е от газовата и иска настройка, или са свещи, двигател? Благодаря предварително, ако са нужни пояснения, ще се опитам, доколкото разбирам да ви отговарям!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 февруари 2020 - 07:43

Добре дошъл. Напиши от къде си, така може и на живо да я види некой колега.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 13 февруари 2020 - 07:44
Отговори

HristoStrugarq снимка HristoStrugarq 13 февруари 2020 - 07:49

От Стара Загора съм.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 февруари 2020 - 10:16

На бензин прави ли го? Огледай вакуумите около колектора за начало.
Отговори

HristoStrugarq снимка HristoStrugarq 13 февруари 2020 - 11:08

Днес ще я покарам само на бензин, за да видя как се държи. Довечера ще споделя наблюденията си.
Отговори

HristoStrugarq снимка HristoStrugarq 13 февруари 2020 - 23:05

Така, преди малко се върнах от шоферлъка и Ви споделям какво стана. Карах колата само на бензин и проблема с давенето го нямаше, двигателя си работеше нормално, но както и при газта когато съм по инерция на скорост или не, гаснее. Днес угасна 2 пъти в движение. Възможно ли е да се дължи на падането на оборотите? Друго,което пропуснах да споделя е,че при огледа, човека каза че 4ти хидрощоц/хидросток (за първи път чувам тази дума и не знам за кое точно става дума, но показа един маркуч който влиза към двигателя) бил повреден. Майстор му казал че може да е за ремонт.Дано тази информация Ви насочи . Колекторите не съм ги погледнал още, но ако след тази информация ар налага, ще ги погледна. Благодаря предварително за отговорите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg