Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нова придобивка Corsa D

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 12:12

Не се шашкай, щом е дошло със застудяването, значи програмно(понеже нямаш специален "авансаторен" клапан като при ВП помпите) компът ти буха повече гориво и регулира момента на впръскване при запалване. Затова го чуваш.
Ако те питам, дали след 5 минути ако угасиш и пак запалиш го има, ще ми отговориш с НЕ, нали?
Пробвай утре да кажем и да видим какво ще отговориш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 октомври 2021 - 12:13
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 октомври 2021 - 12:17

 Д-и-м-о-в, на 06 октомври 2021 - 12:12, каза:

Не се шашкай, щом е дошло със застудяването, значи програмно(понеже нямаш специален "авансаторен" клапан като при ВП помпите) компът ти буха повече гориво и регулира момента на впръскване при запалване. Затова го чуваш.
Ако те питам, дали след 5 минути ако угасиш и пак запалиш го има, ще ми отговориш с НЕ, нали?
Пробвай утре да кажем и да видим какво ще отговориш.


Хич не мисля, че е вярно това. Може да няма подгрев или бог знае какво, но не и това.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 12:24

Искаш да кажеш, че компът си смята там без значение температурата? Изобщо не мога да се съглася. Регулация има със сигурност при ниски температури и тя се извършва със "забавяне/забързване" на отварянето на дюзите(тези, които има имат управление, за каквито става дума при Бенза), количеството е ясно откъде се регулира. Колкото по-студено е, толкова повече гориво отива при запалването на двиагтеля, за да са сигурни, че ще запали. Това говорим при изправен двигател, разбира се.

И това, за което говоря, се вижда при мен на дисплея. Като застудее, започва аванса да се активира, и колко по-надолу, толкова показанието на празен ход се увеличава. Виждал съм старт на двигателя с по 2+(2.5) литра на час гориво и след 10-тина секунди вече е на 1.5 и пада с падането на оборотите до 800.
Съответно, когато е топло, няма никакъв "аванс" при палене и горивото най-много съм го виждал на 1.2 литра на час. Всичките двигатели с електронно управление са така програмирани. Имат големи "допуски" при палене спрямо различните интервали температури.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 октомври 2021 - 12:33
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 октомври 2021 - 12:33

 Д-и-м-о-в, на 06 октомври 2021 - 12:24, каза:

И това, за което говоря, се вижда при мен на дисплея.


Ти караш кола с ВП44. И дори при нея не е нормално да трака като запали, ако всичко и е наред, но с напредване на годините и амортизацията на авансаторния клапан почват да се появяват такива аномалии.

Тая корса е комънрейл и ако всичко е наред като запали ще мърка дори при -20. Нещо не е наред.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 12:35

 Ne6to Smisleno, на 06 октомври 2021 - 12:33, каза:

Ти караш кола с ВП44. И дори при нея не е нормално да трака като запали, ако всичко и е наред, но с напредване на годините и амортизацията на авансаторния клапан почват да се появяват такива аномалии.

Тая корса е комънрейл и ако всичко е наред като запали ще мърка дори при -20. Нещо не е наред.


Бъркаш, Забрави ли, че сменях "нова" помпа и то точно зимата. И си правеше точно така още от като я сложих. Личеше, че и двата клапана бяха чисто нови сложени.

И именно защото е комън рейл, всичките тия регулировки могат да се правят с времената за отваряне затваряне на дюзите + регулация от клапана на комън рейл помпата.
Ако беше прав, нямаше да има значение зима ли е лято ли е, все едни показания при палене щеше да има на борд компютрите. А аз съм карал Зафира комън рейл и зимата пак си бухаше едни диви литри на час като запали,.. тогава за "притракване" не съм обръщал внимание, но няма как да набухаш повече от 2 пъти повече гориво в стартов момент и да чакаш да "чопли семки" както обикновено.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 октомври 2021 - 12:41
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 октомври 2021 - 12:41

Аз знам, че 2 години карам без реле за подгрев и 2 секунди след старта нищо не трака и не тресе, пък ти обяснявай как работят старите дизели.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 12:45

 Ne6to Smisleno, на 06 октомври 2021 - 12:41, каза:

Аз знам, че 2 години карам без реле за подгрев и 2 секунди след старта нищо не трака и не тресе, пък ти обяснявай как работят старите дизели.


Да, и мой приятел без никакви свещи за подгрев(4 от 4 изгорели и без да знае), цяла зима си палеше форд-а и то зима преди 4-5 години.

Нищо не обяснявам, само ти казвам, че няма нищо необяснимо и при комън рейлите. Пък ти ако искаш вярвай.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 октомври 2021 - 12:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 октомври 2021 - 12:48

 benzy, на 06 октомври 2021 - 09:46, каза:

Да се отклоня леко на колегата от проблема... ама нормално ли е да има изтракване при паленето... мойта гад, като застудя и сутрин при паленето се появи един шум точно за половин секунда и после си идва частта с мъркането, но нали пусто съм наплашен с проблема с веригата и му е вртамасвам сега много :D


Оспамихме на човека темата. Ето това е ок, нещо малко за половин секунда да напълни масло ала бала, 2/3 секунди, ако липсва подгрев и така натам, ама след това, ако нещо трака в тоя мотор има проблем, малък или голям и човека се е насочил правилно в това да го търси. Нямам какво повече да кажа.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 12:54

 Ne6to Smisleno, на 06 октомври 2021 - 12:48, каза:

Оспамихме на човека темата. Ето това е ок, нещо малко за половин секунда да напълни масло ала бала, 2/3 секунди, ако липсва подгрев и така натам, ама след това, ако нещо трака в тоя мотор има проблем, малък или голям и човека се е насочил правилно в това да го търси. Нямам какво повече да кажа.


Аз никъде не съм казвал нищо друго освен запалващият момент, а не работа след това тракащо или каквото и да е друго нещо.
Говорех за момента на запалване. Това е съвсем нормално да изтрака в рамките на 1-2 оборота на вала. Особено на студено(времето да е студено). Затова говорех и за разлика в количествата гориво и регулация на впръскването... при момента на въртене и запалване, а не при работа по нататък. Ако продължи така да работи, ясно е, че има проблем. Бенза няма проблем в случая.
Отговори

benzy снимка benzy 06 октомври 2021 - 14:16

 Ne6to Smisleno, на 06 октомври 2021 - 12:48, каза:

Оспамихме на човека темата. Ето това е ок, нещо малко за половин секунда ...

Колегата ще извинява, но донякъде и него го касае да се ориентира кои звуци са нормални и кои не.
А както е предположил Димов при следващо палене няма никакво претракване...
Отговори

Djuni снимка Djuni 06 октомври 2021 - 16:41

Колеги ако зякупя опком кабел дали аз няма да се справям сам? Имам опит със ваг ком знам и познавам нещата много добре.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 октомври 2021 - 17:00

 Djuni, на 06 октомври 2021 - 16:41, каза:

Колеги ако зякупя опком кабел дали аз няма да се справям сам? Имам опит със ваг ком знам и познавам нещата много добре.


Не е въпросът да си купиш, а какъв ще си купиш. Вероятно тези от Склад66 ще ти свършат работа,но други от съмнителни места - едва ли.

Ако ще е само за това, иди в представителство по-добре и после мисли за оп-ком.
Отговори

Djuni снимка Djuni 06 октомври 2021 - 20:59

 Д-и-м-о-в, на 06 октомври 2021 - 17:00, каза:

Не е въпросът да си купиш, а какъв ще си купиш. Вероятно тези от Склад66 ще ти свършат работа,но други от съмнителни места - едва ли.

Ако ще е само за това, иди в представителство по-добре и после мисли за оп-ком.


Глвдам в Олкс ги има по 50 лв дали са читави и ако да коя вераия да взема?
Отговори

Djuni снимка Djuni 07 октомври 2021 - 15:26

Охх по край мен от всяка уста излиза някоя дума, един ми вика смени маслото със 5w40 друг ми вика неее само 5w30, незнам какво да направя все пак си е с DPF тъй че 5w40 дали няма да навреди на филтъра, така и за навигацията от къде мига да си сваля Бг карта?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 октомври 2021 - 15:56

И 5/30 и 5/40 стават за кола с дпф стига да са дексос 2.
Отговори

Djuni снимка Djuni 07 октомври 2021 - 16:29

Много ви благодаря за съветите Колеги, за като последно ако може някой да ме светне за навигяцията от къде мога да сваля карти ще съм много благодарен, а иначе ди вега съм поръчвал диакове и накладки предни и задни челюсти, така и лед крушки за фаровете защото и те са с лупи, а за дневните дали не си поръчвам направо лед на Осрам така и съпротивления на Осрам за Can Bus системата? Има ли смисъл дневните и те да са лед? Ще вършат ли работа през деня и дали няма да е проблем пред катаджиите?
Мнението беше редактирано от Djuni: 07 октомври 2021 - 16:30
Отговори

Djuni снимка Djuni 07 октомври 2021 - 21:50

 benzy, на 06 октомври 2021 - 14:16, каза:

Колегата ще извинява, но донякъде и него го касае да се ориентира кои звуци са нормални и кои не.
А както е предположил Димов при следващо палене няма никакво претракване...

Напълно съм съгласен, а относно тракане и звуци от Ауди то знам как могат да тракат вериги даже и да зачукват, но този вид тракане не е верига, и го орави само в първата минута и то само ако потеглям или подавам газ, наподобява на някой стар микробус и сега си спомням че в фирмата умахме чисто нов Ситроен на 20км от галериата до фирмата аз я карах та то също си потракваше така, най вероятно аз съм забравил как 4 цилиндровият дизел си обича да работи потракващо, Аудито ми е V6 дизелче но там няма никакви тракания пукания или вибрации все едно си е бензинка, та така сега дайте ми съвет от къде да си сваля карта на България за нсвигацията така и какво следва ако не калибрирам лопатките на турбото и си я оставя така да работи?
Мнението беше редактирано от Djuni: 07 октомври 2021 - 21:51
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 октомври 2021 - 23:51

Първо за маслото, следи го дали не "заминава", защото ако щеш и Дексос 22 слагай, гори ли го, ДПФ-ът ще страда.
Ще кажа, че баща ми кара Тойота и доколкото знам маслото не е тойотовско. Вече две години кара из града по 2-3-4 км на ден сутрин и толкова. Не съм видял никаква лампа да светва или каквото и да е с ДПФ. А си е там и е получила стикер с категория 4 на него, тоест последната възможна преди "хибридите и електричките". Автомобилът е на 8 години вече.Мисля си, че ние имаме лоша представа за ДПФ-ите от Евро4-ките, където бяха сложени ей така, новобранската и светеха като коледни елхи, правеха по 300 регенерации в секунда и т.н, но явно при евро5 и 6 вече нещата са по-други.

Затова те съветвам да караш с хубаво масло, не от 20 лева 5 литра, това е по-важно. А доколкото знам по едно време имаше дори скапани гаранционни двигатели заради това Дексос2 и бяха препоръчали да се мине на Дексос1 обратно. Дали са го оправили, не знам..
Лично аз ползвам маслата на Бардал и мога да кажа, че са чудесни. Мой приятел също започна да ги ползва от близо 2 години и от тогава не е слагал друго. Едната му кола я остави до 18 000 км преди да го смени и не се наблюдаваше проблем, но той ползва X-Tec версията, която покрива Дексос2 стандарта
https://www.bardahl..../product/a/6123

Ако питаш мен, струва си всеки лев това масло.

А относно тракането, тоя ситроен правеше ли така лятото? Има и други фактори, като самото качество на горивото, дали е задръстена въздушната система, дали е бутана от квартален лаптопаджия "тунингар", състояние на дюзи, на горивна система цялостно, правилно ли отчита МАФ-а.. много са.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 октомври 2021 - 00:06
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 октомври 2021 - 07:07

Баси "тракането" и чудото, я си отворете прозорците на обезшумените автомобили или си намалете музиката! В фирмата имаме над 70 дизелови автомобила и когато захладнее и решиш веднага след запалването да тръгнеш с газ всички до един жужът като на аванс и явлението изчезва след минута. Чисто нови, стари все едно и също, на празен ход нищо не се чува.
Отговори

Djuni снимка Djuni 08 октомври 2021 - 08:39

 Rosen Popov, на 08 октомври 2021 - 07:07, каза:

Баси "тракането" и чудото, я си отворете прозорците на обезшумените автомобили или си намалете музиката! В фирмата имаме над 70 дизелови автомобила и когато захладнее и решиш веднага след запалването да тръгнеш с газ всички до един жужът като на аванс и явлението изчезва след минута. Чисто нови, стари все едно и също, на празен ход нищо не се чува.

Ее колега точно така, как точно го описа че даже и аз неможах толкова красиво да се изразя!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg