Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Въпрос за данък МПС

gilmore снимка gilmore 27 юни 2009 - 19:09

Преди 9 месеца си регистрирах колата в КАТ, но забравих да направя това и в данъчното. Вчера получих "картичка" от тях, в която пише, че трябва да ида в 7 дневен срок да я регистрирам, иначе глобата е от 20 до 200лв. И понеже не съм в Балгария ще мога да направя това чак след 2 месеца. Някой знае ли от какво зависи размера на глобата?
И има ли все още някакви привилегии ако кола се регистрира на името на инвалид и има ли го още ограничението да е до 100коня ????
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 28 юни 2009 - 00:33

Аз бях закъснял с около 6 месеца и ми пратиха честитката.Всичко зависи от това дали служителят е на кеф.На мен ми сложиха 20 лв актче и не забравяй бъди мил и ти ,все пак колкото и да е неприятно зависиш от тях.
Отговори

berba4a снимка berba4a 28 юни 2009 - 09:29

и мен ме почерпиха с двайсетачка по същата причина.
Мнението беше редактирано от berba4a: 30 юни 2009 - 19:01
Отговори

Cinder снимка Cinder 30 юни 2009 - 11:34

Аз моята я прехвърлих преди повече от година, и не съм ходил в общината да я регистрирам (съответно и данък не съм плащал). Учудващо още не са ми пратили честитка :doh:
Отговори

kirenski снимка kirenski 30 юни 2009 - 11:36

 Cinder, на 30 Jun 2009, 12:34 PM, каза:

Аз моята я прехвърлих преди повече от година, и не съм ходил в общината да я регистрирам (съответно и данък не съм плащал). Учудващо още не са ми пратили честитка :doh:

и никога няма да ти пратят :doh:
системата на кат и системата на данъчните нямата нищо общо :doh:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 юни 2009 - 11:39

За регистрацията на инвалид ако не се лъжа все още има ограничение за максимум 1800куб. см и 100к.с., както все още има и някои определени привилегии - безплатна годишна винетка, дължимият ежегоден данък е 50%. Затова се сещам сега, може да има и още :doh:

Иначе в момента тече акция за засичане на информацията за регистрирани автомобили в КАТ и регистрираните в общината, при разлики - започва сечта :doh:
Отговори

Nikolai снимка Nikolai 30 юни 2009 - 11:53

Старата ми астра беше на инвалид и да поправя само колегата, че данък не се плаща, но трябва да е регистрирана в данъчното. След като изтече инвалидността я прехвърлихме на баща ми и тои се отнесал май и за 6 месеца закъснение честитка от 50 кинта.
Отговори

vesko_87 снимка vesko_87 30 юни 2009 - 18:38

Колега 20 лв ще ти е акта в даначното а пак данька е около 60 лв ако ти е до 74 KW .Моя акт беше толкова не я бях регистрирал 5 месеца и казаха 20 кинта а данька ми е 142 лв :doh: :doh: На един колега тои пак повече от година не я беше регистрирал пак 20 лв :doh: :doh:
Отговори

borro снимка borro 30 юни 2009 - 22:09

А какъв е статуса, ако освен не си я регистрирал в данъчната служба, си пропуснал да си я регистрирал и в КАТ с договора за ПП на МПС. Демек колата си е на предишния собственик откъдето и да погледнеш.
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 30 юни 2009 - 22:48

А откъде в общината знаят за колата? Май са направили най-накрая някаква връзка с регистрите на КАТ. Размера на глобата зависи от настроението на чиновника. А какво става като пак не идеш да я регистрираш? Повече от 200 лева не могат да те глобят... На мен регистрацията ми идва около 300 и се чудя какво да правя. Трябва да се плащат данъци, но вече мисля, че няма смисъл в България.
П.П. На Астрата данъка ми е 6.10 лева - не знам как са го сметнали, а на Екошита излиза 207 в мойта общиничка:)
Отговори

Cinder снимка Cinder 01 юли 2009 - 08:56

И кво.. като ми каже 200лв аз да му кажа "Ок, ще се върна като си на кеф" или да го питам следващата смяна кога почва? :mhihi:

Аз лично не мисля да плащам 800+ лв данък, за това че за 2 години имам 6 гуми щета. Като почнем да имаме такива пътища че да плащам такъв данък, ще го плащам, до тогава могат да ме хванат за макарите.
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 01 юли 2009 - 09:19

Да добавя за "инвалидните" автомобили че имаше някакво предложение за повишаване на допустимите обем и мощност.
Като ходих да си взимам безплатната годишна винетка този януари (отпуска се от "социални грижи") служителката ми каза че от тази година се отпускат безплатни винетки за автомобили регистрирани на инвалиди с работен обем на двигателя до 2000см3 и 160к.с., обаче неможа да ми каже дали този таван важи и за данъците?!
Малко се усъмних понеже повишението на допустимата мощност е сериозно, но не съм се интересувал повече и незнам със 100% сигурност дали е вярно това.
Мнението беше редактирано от mcfistell: 01 юли 2009 - 09:26
Отговори

borro снимка borro 01 юли 2009 - 10:02

Имам кола, прехвърлена само нотариално. Нито е ходила в КАТ, нито в данъчното - кво ми е дереджето? Става дума за минимум 3 години забравяне :mhihi:
Мнението беше редактирано от borro: 01 юли 2009 - 10:03
Отговори

maksi снимка maksi 01 юли 2009 - 11:45

 borro, на 30 Jun 2009, 11:09 PM, каза:

А какъв е статуса, ако освен не си я регистрирал в данъчната служба, си пропуснал да си я регистрирал и в КАТ с договора за ПП на МПС. Демек колата си е на предишния собственик откъдето и да погледнеш.

:mhihi: И мен ме интересува този въпрос...
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 02 юли 2009 - 10:32

 borro, на 01 Jul 2009, 11:02 AM, каза:

Имам кола, прехвърлена само нотариално. Нито е ходила в КАТ, нито в данъчното - кво ми е дереджето? Става дума за минимум 3 години забравяне :mhihi:

Дължиш глоба и в КАТ. Ако познаваш собственика не е фатално. Винаги може да ти я продаде наново:)
За стария собственик - взеха да снимат много и получава честитките вместо теб.
Отговори

oberti снимка oberti 02 юли 2009 - 12:39

Колеги да ви се похваля и аз не бях регистрирал колата в данъчното повече от 6 месеца , и моята честитка е на стойност 50лв. Но като питах служителите за крайна дата на плащането на глобата не ми казаха такава , само ми заявиха че имало лихви.. та да ви питам щом и в наказателното постановление не пише краен срок за плащане на на глобата,то до кога трябда да се плати това нещо? Аз мисля че ще е до края на годината, а относно лихвата не мисля, че имат право да ми налагат лихва при положение, че ще си платя глобата макар и с закъснение,но до края на годината.
Отговори

borro снимка borro 02 юли 2009 - 20:24

 ХЮРСТ, на 02 Jul 2009, 10:32 AM, каза:

Дължиш глоба и в КАТ. Ако познаваш собственика не е фатално. Винаги може да ти я продаде наново:)
За стария собственик - взеха да снимат много и получава честитките вместо теб.


Собственика е мой човек и ако става така работата, значи нямам грижи ли?
Демек да се радвам - няма да има глоби...?
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 06 юли 2009 - 12:01

Горе долу е така, към момента може да се заобиколи. Превод по сметката на общината със символична такса данък и си изряден пред нотариуса.
Отговори

drmapty снимка drmapty 08 юли 2009 - 21:48

А ако нотариуса е твой човек можело и без данък. :flag:
Отговори

maksi снимка maksi 11 юли 2009 - 21:02

:flag: А бележката от данъчното нужна ли е пред КАТ при пререгистрация и смяна на номерата? :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg