Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

При работа на място падат оборотите....

Dragodanov снимка Dragodanov 16 януари 2012 - 11:03

Здравейте, изчетох доста неща по темата но така и не можах да разбера дали ламбда сондата прави проблем или така нареченото стъпкотово моторче...
Та именно, когато загрее колата и работи на място започват да падат рязко оборотите през неопределен интервал от време. Направо отива на изгасване. Също така забелязах, че има промяна в напрежението постоянно - мени се от към 10 волта до към 13... не само когато падат оборите, а през цялото време.
Благодаря на отзовалите се...
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 16 януари 2012 - 11:50

Пробвай с почистване на стъпковия мотор мисля ,че там ти е проблема.Изчисти и дросел клапата...въздушен и бензинов филтър сменял ли си?
Отговори

Dragodanov снимка Dragodanov 16 януари 2012 - 12:10

Дросел клапата я почиствах скоро, но само от горе до колкото можах /не съм я свалял/ Иначе филтрите ги сменям често, не ми се вярва да е от тях, защото колата върви без проблеми... само празният ход е проблема...
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 16 януари 2012 - 12:12

При мен като загрееше много и гаснеше мисля,че само с почиставане може да се закрепи ако не ново!
Отговори

Dragodanov снимка Dragodanov 16 януари 2012 - 12:24

А промяната в напрежението на него ли се дължи, или има нещо дурго...? защото и в момента когато се закрепят оборотите напрежението не е постоянно...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 16 януари 2012 - 13:46

Пробвай леко да отвориш дроселовата клапа,има си винтче за това! :icon_wink2:
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 16 януари 2012 - 14:47

Това се прави ако ги държи постоянно ниски , а при него има

Цитат

когато загрее колата и работи на място започват да падат рязко оборотите през неопределен интервал от време.

Мнението беше редактирано от borochvoro: 16 януари 2012 - 14:48
Отговори

Dragodanov снимка Dragodanov 16 януари 2012 - 18:17

 borochvoro, на 16 януари 2012 - 14:47, каза:

Това се прави ако ги държи постоянно ниски , а при него има


Да, така е..
По принцип оборотите са в норма, колата ускорява добре и не прекъсва. Но когато достигне оптимална температура на двигателя и започват да падат оборотите за миг и пак се нормализират....
Отговори

Иван Нешев снимка Иван Нешев 16 януари 2012 - 18:48

Колега за празния ход ако е ламбда сонда би трябвало да повиши разхода и да свети чека,затова мисля че е клапана за празен ход.А за зареждането премери го когато оборотите са нормални защото ако падат ще пада и волтажа и ако и тогава мени напрежението регулатор на напрежението.
Отговори

Dragodanov снимка Dragodanov 16 април 2012 - 19:26

Почистих дросела и стъпковия мотор имаше доста нагар и положението вече е коренно различно. Закрепиха се оборотите сега понякога когато изключа от скорост се задържат към 1000 и падат след известно време до нормалното. Но това не е болка за умиране, и то се случва понякога - явно стъпковия мотор не е както трябва вече. Сигурно е за смяна. А напрежението се оправи от самосебе си, оборотите са били причина и за промяната на напрежението явно...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg