Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централното не приема сигнала от дистанционното, иначе работи

VectraB снимка VectraB 03 юли 2008 - 00:27

Какво учиш ?
Положението е наистина трагично, по фирми и сервизи, но освен ентусиазъм, трябват някои познания все пак.
А и в днешно време, даже и да ти е професия, трудно е да знаеш всичко ...
Съвети много, но не всички са компетентни. Има много примери, даже един колега(приятел от форума), си продаде колата, защото ел. инсталацията беше съсипана от предишни намеси(заварено положение).
Колкото и лесно да изглежда, даже една аларма да поставиш, може да го направиш по няколко начина.
Само един е читав, всички други са боза.
На моята кола, преди да я купя се беше борил някакъв нещастник. Беше изгорил и единия драйверен транзистор за сирената. НЕ беше свързал и централното, та ползвах две дистанционни, от алармата и това от ключа. При всяко включане и изключване свирех на пълна мощност. Мъка, оглежда се да не ме видят че съм с тази кола... Това трая 4-5 дена, после загубих 6 часа, докато сваля, възстанова и монтирам всичко отново. Нямах и описание на куплунга, цвета на жиците, нито джъмперите за настройка. По принцип има стандарт за цвета на кабелите, но има и отклонения ....
Това иамах предвид, ако монтирах нова аларма от кутия с описанието, щеше да ми отнеме 1-1:30h. max, без особен опит в тази насока.
Нещата се скапват лесно и бързо, а се възстановяват трудно и мъчително <_<

p.s. Утре ако имам време ще ти пиша на Л.С. Така като гледам набързо, от горнате схема централното изобщо не ти е вързано .
Отговори

djord снимка djord 04 юли 2008 - 20:38

Положението е следното. На синия кабел, който трябва да е маса, идва напрежение +12в. Проследих кабела и единствения вариант да идва този ток е от сирената. В нея влизат 3 кабела: червен (+12в. от платката) Сив (2ра букса) и Син (който трябва да е мунис а е +12в.) :kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg