Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Обещаният списък

fanatic снимка fanatic 30 януари 2009 - 16:22

Ето и какво нахвърляхме като задачи за форума и клуба. Разбира се едва ли е пълен а и трудно може да се определи кое е по важно за това просто го плясвам тук. Ще пиша и какво се прави в момента, къде има проблеми, забавяне или дай боже пък става по бързо.


Ето по кои теми трябва да дискутираме:

Идеята за регионални модератори остава ли?

Какви права ще имат те да модерират.

Отделно ще има ли модератори за всички под форуми или под форум по под форум.

Какви права да имат те.

Избора на регионални и глобални модератори ще бъде чрез предложения на хора от форума и след това гласуване ли?

Имаме ли нужда от тема за клубни карти- дизайн. Аз знам параметрите иначе. така ще ангажираме всеки с умения на Илюстратора да покаже какво може.

Имаме ли нужда от тема за партньори с реклами във форума от различни градове.

Форма за регистрация на "Членове на Клуба" съответно и база към нея.

Автоматично Следене и Известяване на Колегите от Платените Обяви.

Стария Син Скин също е готов. Любо ще направи Нова Глава. Тя няма да е окончателна, винаги може да се смени и т.н. Да се търсят дизайнерски предложения и снимков материал.

Остават само Раздел Обяви, който да отговаря на Новите (антиспам и анти UP) Правила.

Такааа сега освен свършеното досега информация за това което е факт от 2 дни..

Регистрацията е пусната. Потвърждаването и проверка по e-mail също, както и Валидацията(много улеснена и подобрена).
Благодарности на Ванката, Супер Любо и Юли

Сега по стар обичай започват валидация Добрин и Юли.
Дано повече хора четат и попълват 4-те задължителни полета, Описано е точно и ясно....

Пацо е намерен. Има лични причини да го няма. Говорих с него. Добре е. Ще пише от понеделник нататък.

Ту би континуед......
Отговори

sauber снимка sauber 30 януари 2009 - 17:22

Отделно ще има ли модератори за всички под форуми или под форум по под форум.

По този въпрос, мога да ви предложа системата която използваме с колегите в Клуб Ф1.
На всеки форум има по един или повече модератори ( според зависи натовареността му ).
А на всеки голям раздел, по един глобален, които един вид отговаря за работата на целия раздел, модераторите му и прочие.
Много е хубаво, ако за всеки раздел се намери човек, които е наясно с материята на самия раздел. Идеята на модераторството е не само да чисти кочината, а и да развива форума...нали така ?

Имаме ли нужда от тема за клубни карти- дизайн. Аз знам параметрите иначе. така ще ангажираме всеки с умения на Илюстратора да покаже какво може.

ДА ! Колкото повече идеи, толкова по добър шанс за хубав резултат ;)

Имаме ли нужда от тема за партньори с реклами във форума от различни градове.

Също казвам ДА !

Остават само Раздел Обяви, който да отговаря на Новите (антиспам и анти UP) Правила.
УЛТРА строги правила ! УЛТРА ! ! ! Хубаво е да се въведат и задължителни параметри за обявите. Някъде в темите за предложения съм писал точно какво имам предвид.


Пацо е намерен. Има лични причини да го няма. Говорих с него. Добре е. Ще пише от понеделник нататък.
Искрено се радвам :)

п.с. - Въпросите по които съм взел отношение, са тези за които имам мнение...Никой да не се чувства длъжен да ме слуша :)
Отговори

sauber снимка sauber 31 януари 2009 - 16:52

Хъх...Онли ай гив ъ фък ? :mhihi:
Колеги стегнете се де ! Хората от ръководството да ни дали възможност да изкажем мнение и да си нагласим форума така както на нас ни е удобно.
Най тъпото е, че сега никой нищо не прави, а се изисква само едно мнение да дадете...После ще има " Ама що това е така " ?
Ако никой няма мерак да се направи читав клуб/форум, по добре е да се знае от рано !
Иначе е хубаво да са наясно членовете, че от клуба не само се взима, а трябва и да се дава...
Мнението беше редактирано от sauber: 31 януари 2009 - 16:53
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 31 януари 2009 - 18:15

Аз само за две от нещата ще се изкажа.

1. Клубните карти - наистина би било хубаво да се предложат повечко варианти на дизайн, за да може да се получи нещо красиво като краен резултат. Само трябва да се уточни каква информация да има на самата карта (Име, ник във форума, може би колата (колите) или рег. номер на потребителя, за да се предотвратят злоупотреби с ползване на отстъпки примерно и т.н.).

2. Относно хедъра - според мен ще се получи добре, ако се ползват снимките от галерията с АРТ фотоси, защото има много хубави снимки и ще се стане по-естетическо. В този ред на мисли който има наистина хубави снимки може да ги прати.

А иначе относно модераторите претенции нямам, но може би от "демикратична" гледна точка би било добре желаещите, които имат времето, нервите и познанията да вършат тази работа да се самопредложат, пък останалите да гласуват и такам. Успех в довършителните работи! :mhihi:
Отговори

oci снимка oci 31 януари 2009 - 21:38

Ами аз ще коментирам само едно от горе изброените: относно раздел купува/продава. Твърдо съм против темите да се заключват. Нека си остане ситуацията както до сега: up на 48 часа. Да има както и до сега задължителните снимка, цена и начин на контакт. Просто ако някой не е спазил правилата(за up или за подадена информация) темата в коша. Без неща от рода на "засега я заключвам пък после ще я отключа..." или "сложи си снимки иначе обявата си отива...". Трие се обявата, най-отдолу на нея се пише не са спазени правилата и се поства линк към тях. :mhihi:
Поздрави :mhihi:
Отговори

sauber снимка sauber 01 февруари 2009 - 17:58

Абе не знам на това отгоре ли викате " хеадър ", но ЦЕПИ МРАКА ! БРАВО ! ! !
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 01 февруари 2009 - 18:11

Трябва ви по двама човека на раздел,като единия да върши черната работа,а другия мод да е на "ти" с темата на раздела като дава съвети,напъствия и решения на някои проблеми на колегата си модератор.Отделно в раздела да предлагат решение и съвети по дискутирани проблеми.

А тази "Да изчакаш за 60 секунди" защита може ли да се премахне поне в "Извън темата" раздела ?
Отговори

30e снимка 30e 01 февруари 2009 - 21:07

 fanatic, на 30 Jan 2009, 04:22 PM, каза:

Ето по кои теми трябва да дискутираме:

Идеята за регионални модератори остава ли? ДА според мен !

Какви права ще имат те да модерират. Съответния раздел...

Отделно ще има ли модератори за всички под форуми или под форум по под форум. За Всеки раздел да има като например мен, Кака и т.н.

Какви права да имат те. Всички в съответния раздел

Избора на регионални и глобални модератори ще бъде чрез предложения на хора от форума и след това гласуване ли? Да

Имаме ли нужда от тема за клубни карти- дизайн. Аз знам параметрите иначе. така ще ангажираме всеки с умения на Илюстратора да покаже какво може. Направо я пускай.

Имаме ли нужда от тема за партньори с реклами във форума от различни градове.Направо я пускай.

Стария Син Скин също е готов. Любо ще направи Нова Глава. Тя няма да е окончателна, винаги може да се смени и т.н. Да се търсят дизайнерски предложения и снимков материал.
Може да се пусне тема в която да се пускат Качествени снимки в съответните размери и да се гласуват


Още нещо се сетих - за сайта има ли някакви идеи... че досега само форума обсъждаме.
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 01 февруари 2009 - 21:18

Добре, а защо ми е изтрит въпроса относно Раздела "Колите на потребители", поне да имаше отговор. Пак питам - ще го има ли или не????

Колега има писано по този въпрос ! Прочети малко и ще разбереш отговора на твоя въпрос
Мнението беше редактирано от Добрин: 01 февруари 2009 - 21:44
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 февруари 2009 - 00:25

Има проблем по обавите във форума. Работи се по него, но така или иначе не става и ще се мъчи докрай.

Относно сайта където пита Метъла. Мисля, че Пацо ще го преправи...
Отговори

yasmania снимка yasmania 02 февруари 2009 - 00:27

 Vankoto, на 01 Feb 2009, 07:18 PM, каза:

Добре, а защо ми е изтрит въпроса относно Раздела "Колите на потребители", поне да имаше отговор. Пак питам - ще го има ли или не????

Колега има писано по този въпрос ! Прочети малко и ще разбереш отговора на твоя въпрос


Нека ти спестя мързела , че иначе може да си пукнеш необразован ако разчиташ . . .

Разделчето ще го има и ще се вижда само от потребители , заплатили членски внос. Въпросите за решаването му обаче още не са приключили в детайли и понеже не се знае знае ли се, засега е така, приеми го.
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 02 февруари 2009 - 00:33

 fanatic, на 02 Feb 2009, 12:25 AM, каза:

Има проблем по обавите във форума. Работи се по него, но така или иначе не става и ще се мъчи докрай.

Относно сайта където пита Метъла. Мисля, че Пацо ще го преправи...


Само 1 молба ако може като казваш метъла ,юли и т.н. да слагаш едни скоби примерно пацо ( moonlord),защото някои като мен незнаят кой е метъла и т.н. :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 февруари 2009 - 00:36

 yasmania, на 02 Feb 2009, 12:27 AM, каза:

Нека ти спестя мързела , че иначе може да си пукнеш необразован ако разчиташ . . .



Да и ако може подобен род изказвания между колеги да останат в миналото или поне не публично така
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 февруари 2009 - 00:40

Метъла- 30е
Юли- VectraB
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 02 февруари 2009 - 00:46

 fanatic, на 02 Feb 2009, 12:40 AM, каза:

Метъла- 30е
Юли- VectraB



Мерси :mhihi:
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 02 февруари 2009 - 01:23

 Vankoto, на 01 Feb 2009, 09:18 PM, каза:

Колега има писано по този въпрос ! Прочети малко и ще разбереш отговора на твоя въпрос


Последно пиша по темата, ама аз ли съм тъп и кьорав, че не намерих нито една тема или място, където да пише за бъдещето на този раздел.

 yasmania, на 02 Feb 2009, 12:27 AM, каза:

Нека ти спестя мързела , че иначе може да си пукнеш необразован ако разчиташ . . .

Разделчето ще го има и ще се вижда само от потребители , заплатили членски внос. Въпросите за решаването му обаче още не са приключили в детайли и понеже не се знае знае ли се, засега е така, приеми го.


Първата ти реплика така и не я разбрах или поне ще се направя на неразбрал :mhihi:

Иначе мерси за инфото
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 февруари 2009 - 11:22

 sauber, на 31 Jan 2009, 04:52 PM, каза:

Хъх...Онли ай гив ъ фък ? :mhihi:
Колеги стегнете се де ! Хората от ръководството да ни дали възможност да изкажем мнение и да си нагласим форума така както на нас ни е удобно.
Най тъпото е, че сега никой нищо не прави, а се изисква само едно мнение да дадете...После ще има " Ама що това е така " ?
Ако никой няма мерак да се направи читав клуб/форум, по добре е да се знае от рано !
Иначе е хубаво да са наясно членовете, че от клуба не само се взима, а трябва и да се дава...


Прав си с всяка дума Заубер...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 февруари 2009 - 12:11

Който има идеи, каквито и да било свързани със сайта - нека ми ги сподели на ЛС :) I'm back from the dead :mhihi:
Отговори

yasmania снимка yasmania 02 февруари 2009 - 14:18

 IvailoM, на 01 Feb 2009, 11:36 PM, каза:

Да и ако може подобен род изказвания между колеги да останат в миналото или поне не публично така


Колега , с Ванкото се имаме и на приказака и на писане и не е имало кофти цел изречението, напиасл съм нещо със скрит замисъл но и аз немога да си го разбера , хахахах

 Vankoto, на 02 Feb 2009, 12:23 AM, каза:

Първата ти реплика така и не я разбрах или поне ще се направя на неразбрал :mhihi:

Иначе мерси за инфото


Аве то и аз сега като го прочетох се чудех какво съм искал да кажа . Не е било с лошо поне , знаем се .. .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 февруари 2009 - 15:18

 yasmania, на 02 Feb 2009, 02:18 PM, каза:

Колега , с Ванкото се имаме и на приказака и на писане и не е имало кофти цел изречението, напиасл съм нещо със скрит замисъл но и аз немога да си го разбера , хахахах


:mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg