Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

вектра Б високи обороти

naskogoranski снимка naskogoranski 17 април 2010 - 16:27

като загрее колата даржи високи обороти около 2000 а докато е по студена ниама проблеми не мърдат от 800об. моля някои ако се е сблъсквал с този проблем да пише мерси предварително
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 април 2010 - 16:38

Температурен датчик или ламбда сонда,грешки не излизат ли?
Отговори

naskogoranski снимка naskogoranski 17 април 2010 - 16:51

тествах на елкон грешки няма но когато е тествах работеше нормално а проблема идва след продалжително каране
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 април 2010 - 17:02

Значи не се случва и всеки път?Следващия път като ти направи тоя номер излез и почукай моторчето на празния ход с една отверка,ако се управи го почисти!Да тръгнеш да мериш датчиците няма смисъл докато проблема не зачести.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 април 2010 - 17:05
Отговори

naskogoranski снимка naskogoranski 17 април 2010 - 17:09

мерси колега ще пробвам
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 17 април 2010 - 20:49

 naskogoranski, на 17 Apr 2010, 17:27, каза:

като загрее колата даржи високи обороти около 2000 а докато е по студена ниама проблеми не мърдат от 800об. моля някои ако се е сблъсквал с този проблем да пише мерси предварително


Имах абсолютно същите симптоми. В началото ставаше веднъж на 5 дена този номер с високите обороти, после постоянно. Когато загрее малко колата (кара се известно време) се появяваше това - имаше 2 варианта - единият беше да държи постоянно 2000 оборота, а другият беше от 1200 да форсира постоянно до 2000, все едно помпя газта.
Отворих и изчистих стъпковото моторче, но когато загрееше пак почваше да се форсира сама до 2000 оборота. Слизал съм на светофари да чукам стъпковото моторче да се оправя ...

Виж тази тема - http://www.opelclub-...showtopic=56501

Аз лично го смених, защото почистването не даде добри резултати при мен. Тук в България ми искаха 280лв. за моторчето, а аз си поръчах през e-bay.co.uk и заедно с доставката ми излезе 92лв. Ако искаш информация ми драсни едно лично.

Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg