Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Евро сертификатите

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 декември 2019 - 14:02

 k opel e, на 25 декември 2019 - 09:40, каза:

Вярно е. Ако е със стара регистрация в БГ искат в КАТ и колата за да се уверят, че не е сменяван мотора.


Ама това е много тъпо, защото не значи че ако е кола от 2005-та 2007-ма 2010-та даже, пак не й е сменян двигателя.
Да, знаем ги що за какавиди са ..ясно е всичко, аз само казвам че е много тъп довод.
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 06 март 2020 - 00:12

Здравейте колеги!

Да споделя и аз моя не много радостен опит от днес.

Астрата ми е G и е с двигател Z16XEP, който навсякъде го дават да е Евро4 стандарт. Реших да си изкарам сертификат и отидох в София Ауто на Ботевградско шосе.
Човекът беше много любезен и искаше да ми услужи всякак, първоначално само като видя двигателя по талона и каза това е Евро4. Всичко хубаво, но като въведе VIN-а в системата им и излезе, че колата е Евро3 D4 което било последната модификация преди Евро4.
Не знам как изобщо е възможно това, но след като Опел казва, че колата е Евро3, аз не мога да споря. Чудя се дали изобщо ще ми намали с нещо данъка, но за всеки случай си взех сертификата, та да не е с нула.
Явно не винаги това Z означава Евро4. Колата е първоначано купувана именно от там, Дженеръс ауто, и със сигурност най-добре знаят, не виждам и причина да ме лъжат, впрочем аз видях лично на екрана на човека какво пишеше.

Едит: Оказа се, че освен сертификат от фирмата-представител на производителя в България, в КАТ искат и да мине колата на преглед на каналите за да признаят Евро стандарта.
Мнението беше редактирано от Dimiter: 06 март 2020 - 21:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg