Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

избор между два автомобила

benzy снимка benzy 01 март 2020 - 19:48

Ами пробвай на Димов метода, ако ти е харесала и само това те спира от взимането, попитай дали е навит да отворите отдолу да се погледнат лагерите, да смените маслото и ако всичко е наред да черпиш за кола.
След като знае за проблема би могъл да разбере тревогата ти от предупреждението.
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 02 март 2020 - 10:38

Здравейте колеги. Вие си говорете, не ми пречите. Мен вече ме "оправихте". Пробвах на един приятел Круза и останах много доволен. Остава да намеря читава бройка и взимам. Благодаря ви много за помощта.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 март 2020 - 11:35

Това са глупости дето надписа бил че трябвало да се сменя маслото..пфффф
"Знаел за уплътнението" и точно заради това дрънка глупости, ама тотални глупости. Виждате ли сега защо "съм налудничав" ? Щото знае ама се прави на "две и половина". И ето ви веднага примера с още първата кола, която отива да види. Било за смяна.... хахахаах. И колкото и да е за смяна, няма да седи толкова време тоя надпис, даже не знам дали изобщо ще излиза.
И като как виждате някой да вземе такава кола без да я види ? Няма как да стане. Трябвало да я угасиш и след 10-15 минути пак да я запалиш, пак изскочи ли надписа, питаш за моята схема - продължава ли да се прави на "маслото е за смяна", БЕГАЙ!

Тук има човек, купил си D20DTH Insignia чисто нова, я да го питаме на него така ли му светва за няколко секунди като пали и да изчезва тоя надпис?

Между другото, това "вие си говорете, не ми пречите", прилича малко на "Хубаво че ме светнахте, ама я си ***** майката".... Може да не съм прав, само ми заприлича.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 март 2020 - 11:56
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 02 март 2020 - 12:37

Димов няма такова нещо. А както писах моя въпрос вече е оправен и много съм ви благодарен. А вие си пишете ,аз ви чета постовете. Може и нещо друго да разбера. Поздрави и честита баба Марта.
Отговори

benzy снимка benzy 02 март 2020 - 12:55

 Aco2727, на 02 март 2020 - 10:38, каза:

Пробвах на един приятел Круза и останах много доволен.

Ами почти честито, отбивай се после да кажеш как е в дългосрочен план :)

 Д-и-м-о-в, на 02 март 2020 - 11:35, каза:

Между другото, това "вие си говорете, не ми пречите", прилича малко на...

А на меп пък си ми се стори че наистина хубаво сме го "оправили" и си е останал доволен човека, то в тва е красотата на оправянето, някои остават и доволни :D
Мнението беше редактирано от benzy: 02 март 2020 - 13:01
Отговори

Иван33 снимка Иван33 02 март 2020 - 13:21

Малко да избягаме от темата "двигател", макар че тя ми е най-важна. Защо са различни двата волана? И двата са на Зафира Турър, но се вижда, че не са съвсем еднакви...
http://alfa.kachi-sn...1583147582q.jpg
http://alfa.kachi-sn...1583147757o.jpg
Отговори

sdonio снимка sdonio 02 март 2020 - 14:19

 Иван33, на 02 март 2020 - 13:21, каза:

Малко да избягаме от темата "двигател", макар че тя ми е най-важна. Защо са различни двата волана? И двата са на Зафира Турър, но се вижда, че не са съвсем еднакви...
http://alfa.kachi-sn...1583147582q.jpg
http://alfa.kachi-sn...1583147757o.jpg

Първият е стандартен, че и пластмасов. Вторият е "спортен" и кожен. Въпрос на поръчани "екстри"...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 март 2020 - 15:35

 Aco2727, на 02 март 2020 - 12:37, каза:

Димов няма такова нещо. А както писах моя въпрос вече е оправен и много съм ви благодарен. А вие си пишете ,аз ви чета постовете. Може и нещо друго да разбера. Поздрави и честита баба Марта.


О, извинявай човече ама се обърках понеже станахте двама с Иван33 и нещо ви миксирах питанията и постовете без да искам :)


А към Иван33 - да, воланът е въпрос на поръчка. Нищо ненормално или наредено в случая.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 март 2020 - 15:37
Отговори

Иван33 снимка Иван33 04 март 2020 - 11:45

Помолих човек, който продава Зафира Турър, да ми изпрати номера на двигателя, за да видя какъв е, и получих това "B1131303D7JX0053". Нищо не ми говори обаче, може ли малко съдействие, с какъв двигател е колата? По принцип се разбрахме да отида да я видя, но ми се щеше да съм подготвен теоретично...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 март 2020 - 11:48

Не знам какъв е тоя номер, но на теб по-скоро ти трябва ВИН-а и по него да видиш с какъв мотор е коалта.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 04 март 2020 - 13:23

http://alfa.kachi-sn...1583320585z.jpg
Ето какво ми изпрати продавача, но пак не мога да се ориентирам с какъв двигател е колата. Впрочем, ако отида в Стефанов Пловдив, ще ми дадат ли някаква информация, колата е купувана в България? Или само собственика може да прави подобна справка?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 март 2020 - 13:26

https://www.vindecod...LPE9EZ3D2088451

Това си е.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 04 март 2020 - 13:44

 Ne6to Smisleno, на 04 март 2020 - 13:26, каза:


Благодаря! Разбрах къде се разминаваме с продавача. Той твърди, че е 125к.с. а всъщност това са киловати. Т.е. мотора е 1.6, турбо, бензин. В такъв случай със сигурност ще отида да я погледна, нищо чудно да е моята кола...
Мнението беше редактирано от Иван33: 05 март 2020 - 21:49
Отговори

Иван33 снимка Иван33 05 март 2020 - 21:50

Интересни неща излязоха за тая Зафира. Последно е обслужвана миналият септември, в официален сервиз - Дженеръс ауто, била е на около 80 000км, което е добре. Но, както винаги, има и лъжица лайно в кацата с мед. Имала е някаква щета, удар, ремонтирана е пак в официален сервиз, поръчвани са някакви бои, лакове, камера (за боята, предполагам), държачи за броня ли беше, радиатор ли, забравих. По-лошото е, че на два пъти е правен двигателят и то в разстояние на 17 000км. В единият случай е ровено нещо по главата, а в другият в картера.
Та така, чуденката продължава...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 март 2020 - 22:38

Ако си прав за това дето казваш какво те притеснява? На жена ми колата е на 40 000 и е боядисвана половината и пак има 3/4 елемента за правене. Предната на 39 000 прескочи зъб на веригата на 60 и смениха съединителя. Радвай се че е направена и взимай. Ако само толко е правено значи е чук. Тия дето ги свалят от автовозите са смачкани от каране и от две сглобяват една. А че са пипали по мотора, значи че са отстранили по гаранция дефект дето иначе теб е чакал.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 март 2020 - 22:38
Отговори

Иван33 снимка Иван33 06 март 2020 - 06:58

 Ne6to Smisleno, на 05 март 2020 - 22:38, каза:

...Тия дето ги свалят от автовозите са смачкани от каране и от две сглобяват една. А че са пипали по мотора, значи че са отстранили по гаранция дефект дето иначе теб е чакал.

Има логика в мнението Ви, пък и човека от сервиза каза, че колата е правена в оторизиран сервиз с оригинални части. Е да, притеснявам се, че след още 17 000км. примерно, пак ще се случи нещо подобно, но то каквато и кола втора ръка да взема, ще е все така.
Ще отида все пак да я погледна и, ако ми хареса, ще я закарам за една пълна диагностика, оказа се, че за 140лв. я преглеждат от-до...
Отговори

ufer снимка ufer 06 март 2020 - 08:26

Оригинални части, ама от ....07. Вече не вярвам на никакви приказки, след като един юнак искаше да слага на мерцедесите афтърмаркет части..., но иначе на "оригинални" цени. Проблемът се нарича "балкански синдром" и идва от манталитета и лакомията...
Мнението беше редактирано от ufer: 06 март 2020 - 08:27
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 март 2020 - 10:26

А бе ако помня добре, не беше ли Миро който каза да се бяга "с 200" от 1.6 турбо ? Сякаш нещо такова ми изниква, но защо го казва - по-добре питай преди да купуваш.

То че са ровили е ясно, но как са го направили и както казва горното мнение "оригинални части"... не се знае знае ли се.
Аз също на приказки не вярвам, защото тук е важно "да вземем парите" пък после "да ходи да се оплаква на арменския поп".
Не са 5 лева, нито 500, даже и 5000 не са.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 март 2020 - 10:30
Отговори

Иван33 снимка Иван33 06 март 2020 - 10:34

 Д-и-м-о-в, на 06 март 2020 - 10:26, каза:

А бе ако помня добре, не беше ли Миро който каза да се бяга "с 200" от 1.6 турбо...

Да, имаше такова мнение. Дано колегата да види темата и да каже какъв е проблема на тоя мотор. Че то безпроблемен, както се оказа, няма...
Мнението беше редактирано от Иван33: 06 март 2020 - 10:35
Отговори

emoned снимка emoned 06 март 2020 - 11:44

Здравейте. Защо ми се струва, че говорите за два съвсем различни, конструктивно, мотори. Единия по-стария A16LET е обикновен многоточков инжекцион с ремък, без вериги. Доколкото знам проблемите на този мотор са малко. Първият е масления охладител - трябва често да му се сменят гарнитурите, понякога смесва масло и антифриз. Другият по-сериозния е с буталата, в частност това на 4ти цилиндър. Решава със смяната на оригиналните бутала с ковани. Проблемът се появява ако се кара с некачествен бензин - поява на детонации, прегрявания локални, вследствие на което прегарят и се отчупват преградите на буталото между сегментите. Другият мотор за който става дума е A16XHT и е по-нов - този е с директно впръскване и е с няколко вериги + наличие на баласиращи валове. И тук май го има проблема с буталата, но не съм убеден в това. Не мисля, че имат голяма база за сравнение.
Мнението беше редактирано от emoned: 06 март 2020 - 12:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg