Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

АГУ BRC

dushanov снимка dushanov 08 февруари 2023 - 17:53

Здравейте колеги!
Преди 3г си закупих Опел Зафира 2008г 1,8 140к.с.
В BRC България ми сложиха АГУ, която "гори" 80% газ и до 20% бензин. Тази АГУ била най-добрата за този ДВГ.
Доволен съм, проблеми нямам никакви, но при сегашната цена на горивата се замислям, дали не може тази АГУ да работи само на газ (след като колата загрее, тоест антифриза мине над 40гр) да не пипа бензина с 1 дума.
Може ли със сегашния комп. на АГУ-то да се направи колата да работи само на газ, след като загрее.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 февруари 2023 - 18:56

Питай правилния човек тука https://www.opelclub...howtopic=104649 той ще ти обясни предимства и недостатъците при него е гаранция за качество на услугата.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 февруари 2023 - 21:05

 dushanov, на 08 февруари 2023 - 17:53, каза:


В BRC България ми сложиха АГУ, която "гори" 80% газ и до 20% бензин.

Т.е. двигателят ти е директ? Ако е директ задължително ще гори и бензин, но ако не е директ няма да гори, освен докато загрее двигателя. И ако е директ няма да можеш да правиш никакви промени и да имаш нормален газов инжекцион, защото директа задължително трябва да гори и бензин.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 февруари 2023 - 22:39

1.8 140 коня никога не е бил "диреК"
Според мен той говори за това, да не пали на бензин и да чака там колко градуса и да обръща на газ, а направо на газ да пали. Може би не е разбрал, че тази пропорция се отнася за друг тип горивна система и мисли, че и при него е така.
А ако е наистина така, че да гори и двете горива, не знам, може от BRC да имат друга концепция.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 февруари 2023 - 22:41
Отговори

dushanov снимка dushanov 09 февруари 2023 - 10:26

Не е "Директ". Двигателя е Z18XER. Колата работи и на бензин и газ ЕДНОВРЕМЕННО, не само докато загрее! Така е измислена АГУ-то. Мисълта ми е там, че вече с тези повишени цени,бих желал колата да гори само ГАЗ, след като загрее/обърне на газ.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 09 февруари 2023 - 11:46

 dushanov, на 09 февруари 2023 - 10:26, каза:

Не е "Директ". Двигателя е Z18XER. Колата работи и на бензин и газ ЕДНОВРЕМЕННО, не само докато загрее! Така е измислена АГУ-то. Мисълта ми е там, че вече с тези повишени цени,бих желал колата да гори само ГАЗ, след като загрее/обърне на газ.

Ами след като си знаел БРЦ каква газова уредба ще ти сложат защо си се съгласил? Знаел си, че ще гори едновременно бензин и газ, и си нямал нищо напротив. Аз за първи път чувам за едновременно горене на бевзин и газ на двигател, който не е директ. Проблемът трябва да си го решиш сам.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 февруари 2023 - 11:53

Тва с едновременното горене на газ и бензин е като газодизеловите автобуси. Идеята е да се намали разхода на основното гориво, като се смесват двете.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 09 февруари 2023 - 12:01

Жорка, не знам ква е идеята, но аз никога не бих си сложил такава газова на колата, ако не е директ. Тук спасението е в самите давещи се /в случая колегата, който си е монтирал такава уредба/.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 февруари 2023 - 19:21

На Вектрата която имах Х18ХЕ с газов инжекцион LPG Tech, беше опционално довпръскването на бензин след е дадени милисекунди на газовите инжектори или след определени обороти, премахваше се елементарно от менюто на газовата уредба :) Според мен звънни в сервиза който са монтирали уредбата и попитай.

Би ли споделил разхода на двете горива за 100км?
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 февруари 2023 - 09:00

На едната си кола имах Fobos, някакъв висок клас и той сам си преценяваше кога да пуска бензин. Този който го инсталираше каза, че може да го програмира и го беше направил само при кикдаун. Но обясняваше, че може да го направи и на празен ход, както и да го спре на 100%, тоест според мен автора трябва да си говори с някой с програматор дали може да го спре...
Отговори

dushanov снимка dushanov 10 февруари 2023 - 18:19

Колеги, развитието на темата: обадих се в представителството на БРЦ, където ми препоръчаха въпросната АГУ. Любезно ми беше обяснено, че този ДВГ няма хидроповдигачи, следователно ако се кара само на газ и след 20к км започвали да се натягат и горят клапаните. Бензин гори след 2к оборота.
Аз лично градско почти не усещам горене на бензин, но по магистралата карам на темпомат нагласен 140км/ч и тогава съм на 4к оборота, в този случай колата гори 8-9л газ и около 1-1,5 бензин на 100км. Понеже съм от Стара Загора и курсове до Бургас или до София и обратно се "усеща" финансово.
Така, че в крайна сметка, се отказах от спирането на бензина, понеже не ми се прави ремонт на ДВГ.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2023 - 19:05

Добре е, че си се чул с тях. Брц имаха списък с двигателите които не са подходящи за газ:Z16xer и Z18xer бяха включени в него. Разхода ти е прекрасен! На бившата ми Вектра Б комби при 140км.ч бях на същите обороти и разход на газ беше 14/100, като го сметнеш спрямо твоя си е танту за тунту :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 февруари 2023 - 19:07
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 февруари 2023 - 19:30

 dushanov, на 10 февруари 2023 - 18:19, каза:

Колеги, развитието на темата: обадих се в представителството на БРЦ, където ми препоръчаха въпросната АГУ. Любезно ми беше обяснено, че този ДВГ няма хидроповдигачи, следователно ако се кара само на газ и след 20к км започвали да се натягат и горят клапаните. Бензин гори след 2к оборота.
Аз лично градско почти не усещам горене на бензин, но по магистралата карам на темпомат нагласен 140км/ч и тогава съм на 4к оборота, в този случай колата гори 8-9л газ и около 1-1,5 бензин на 100км. Понеже съм от Стара Загора и курсове до Бургас или до София и обратно се "усеща" финансово.
Така, че в крайна сметка, се отказах от спирането на бензина, понеже не ми се прави ремонт на ДВГ.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

Сега разбрах защо са ти сложили такава уредба. Няма нищо страшно, че гори и бензин. Разходът ти е перфектен, така че си карай с тази уредба. Правилно си преценил, че няма смисъл да се занимаваш с някакви излишни упражнения.
П.С. Съвет: смени си колата и двигателя на профила.
Отговори

talatinov снимка talatinov 10 февруари 2023 - 22:51

Аз съм с Зафира с A18xer,с Ги ланди ренцо с Обд, след 50 хиляди ходих за проверка за клапани при Бижо,установи че има отклонение с 5 стотни на единия цилиндър само. Кажа че това е нищо и няма нужда да се регулират клапани, след 20-30 хиляди пак да отида за проверка, преди това няма смисъл така че това са глупости за 20 хиляди че прегарали клапани. При хубава уредба и настройка държат тези двигатели. За съвет попитай при Мишо газ сервиз.
Мнението беше редактирано от talatinov: 10 февруари 2023 - 23:18
Отговори

dushanov снимка dushanov 11 февруари 2023 - 18:05

 talatinov, на 10 февруари 2023 - 22:51, каза:

Аз съм с Зафира с A18xer,с Ги ланди ренцо с Обд, след 50 хиляди ходих за проверка за клапани при Бижо,установи че има отклонение с 5 стотни на единия цилиндър само. Кажа че това е нищо и няма нужда да се регулират клапани, след 20-30 хиляди пак да отида за проверка, преди това няма смисъл така че това са глупости за 20 хиляди че прегарали клапани. При хубава уредба и настройка държат тези двигатели. За съвет попитай при Мишо газ сервиз.

Колега моя ДВГ е X18XER. Нямам обаче идея в конструктивните разлики, но твоя е по-нов.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 февруари 2023 - 20:12

За всеки бензинов двигател който работи само на бензин, производителя препоръчва да се проверява/регулира хлабината на клапаните.Обикновено това е на 20-25000 км.Ама в България са малцина които си карат колата за такава проверка.На въпросния мотор не е проблем да работисамо на газ.От БРЦ са се презастраховали.

Нормално е да се добавя бенин от 3500 оборота нагоре понеже газта гори по-бавно от бензина.
Отговори

talatinov снимка talatinov 11 февруари 2023 - 23:34

Твоя е Z18xer, разлика по механиката съм почти сигурен че няма.
Мнението беше редактирано от talatinov: 12 февруари 2023 - 13:16
Отговори

dushanov снимка dushanov 12 февруари 2023 - 08:42

 talatinov, на 11 февруари 2023 - 23:34, каза:

Твоя е Z18her, разлика по механиката съм почти сигурен че няма.

Да Z18XER. Моя грешка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg