Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с реле за управление на подгряването

rokooo76 снимка rokooo76 13 декември 2019 - 17:55

Здравейте!Започна да ми свети чека сутрин като запаля колата всеки път,като е загряла и угася след като запаля не винаги светва,закарах колата на диагностика,излезе грешка Р1635 реле за управление на подгряването.Оставих колата на "Майстора" да мери да види какво що.Звънна ми вика релето за смяна втора употреба ще ти сложа за 50лв.+ 20лв. за работа,викам добре сменяй го щом е от него.Взех колата сутринта чека пак светна,пак я карам при него вика то може и това реле да не работи ще сложим друго,взех я с второто реле сутринта чека пак светна и сега се чудя какво да правя,уж мерил всичко друго било наред,свещите работели и така.Някаква идея от какво друго може да е,на грешката си пише реле?Опел Астра Г 1999г.дизел 2.0DTL е колата.
Мнението беше редактирано от rokooo76: 13 декември 2019 - 17:56
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 13 декември 2019 - 18:01

Виж тази тема.

И тук

Защо не ползваш търсачката? Пишеш "грешка 1635" и има десетки теми.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 13 декември 2019 - 18:04
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 декември 2019 - 20:01

Този ;майстор; не е твоя човек ако успеееш да си вземеш 70-то лева и твоето реле бягай от него.Ако някой ми каже 20 лв. за смяна на това реле ще го набия още по телефона.Най-вероятно не ти е казал какво още е било написано след р 1635 номер на подгрешката или текста там е тънката работа на диагностиката и насока за решаване на проблема.
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 13 декември 2019 - 20:25

 mrsch66, на 13 декември 2019 - 20:01, каза:

Този ;майстор; не е твоя човек ако успеееш да си вземеш 70-то лева и твоето реле бягай от него.Ако някой ми каже 20 лв. за смяна на това реле ще го набия още по телефона.Най-вероятно не ти е казал какво още е било написано след р 1635 номер на подгрешката или текста там е тънката работа на диагностиката и насока за решаване на проблема.

Ами бях при него като я закачи,нещо такова пишеше,реле за управление на подгрев.И ми върна уж моето след като смени първото реле,каза не работело подавало сигнал само към две свещи.Аз ако съм сигурен че е от него щях да си го сменя,ама той каза трябва да премеря да видя от какво е.
Мнението беше редактирано от rokooo76: 13 декември 2019 - 20:40
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 декември 2019 - 20:44

Е да де, ама в описанието на грешката е разковничето.
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 13 декември 2019 - 21:34

 tisho.74, на 13 декември 2019 - 20:44, каза:

Е да де, ама в описанието на грешката е разковничето.

Някакви предположения,след две сменени релета?Друго което мога да добавя е че като запаля сутрин започва да примига дисплея и тогава светва чека,ако не примига не светва.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 декември 2019 - 21:36

Е с това почни де, кви релета, кви пет лева?
Търсете пад на напрежение по фабричните кербовки на силовите кабели и връзките от алтернатора до купе, двигател и т.н. Премерете и напрежението върху клемите на акумулатора и директно на алтернатора без товар и с товар- къси и нагревател на задното стъкло.
И да, тоя не е твоя "майстор".
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 декември 2019 - 22:18
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 13 декември 2019 - 22:34

 tisho.74, на 13 декември 2019 - 21:36, каза:

Е с това почни де, кви релета, кви пет лева?
Търсете пад на напрежение по фабричните кербовки на силовите кабели и връзките от алтернатора до купе, двигател и т.н. Премерете и напрежението върху клемите на акумулатора и директно на алтернатора без товар и с товар- къси и нагревател на задното стъкло.
И да, тоя не е твоя "майстор".

Той ми вика че примигвало защото свещите така били направени че след запалване подгрявали да работи по добре мотора,и ту включвали ту не,макар че те изобщо сега не подгряват,под 5гр.C на антифриза се включват,съм го мерил.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 декември 2019 - 22:38

Глупости!!!!! Не трябва да примигва!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 декември 2019 - 22:39
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 14 декември 2019 - 21:38

 tisho.74, на 13 декември 2019 - 22:38, каза:

Глупости!!!!! Не трябва да примигва!

Понеделник ще му я карам пак,да видим какво ще направи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 декември 2019 - 21:42

Намери някой читав, този е показал какво знае и може. И това, което знае и може не е достатъчно в твоя случай.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 16 декември 2019 - 16:18

 rokooo76, на 13 декември 2019 - 22:34, каза:

Той ми вика че примигвало защото свещите така били направени че след запалване подгрявали да работи по добре мотора,и ту включвали ту не,макар че те изобщо сега не подгряват,под 5гр.C на антифриза се включват,съм го мерил.
"
Слушай tisho.74 и не ходи при този "майстор". Отиди само да си вземеш парите и релетата(защото вероятността да са здрави е 99,99%).
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 декември 2019 - 20:43

Имам две перфектни релета за подгрев. Пробвани са на поне пет коли. Ще ти изпратя едно за проба, но не се продава и си го искам.
А, за примигването си вадя дипломата на електроинженер в транспорта и чакам твоя "Мастор" да извади неговата диплома.
Мнението беше редактирано от k opel e: 16 декември 2019 - 20:46
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 17 декември 2019 - 08:45

Понеделник щях да му я карам пак,но тя взе че се оправи, поне за сега де.От три дена не е светил чека и не примига.Дали може да се е оправила?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 декември 2019 - 08:49

Не
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 17 декември 2019 - 09:01

Може ако е била окислена буксата и сега като сте я разручкали вече контактува това е единствения начин за самооправяне.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 декември 2019 - 09:33

Не, топло е.
Отговори

rokooo76 снимка rokooo76 26 декември 2019 - 20:14

Здравейте!Да продължа темата,след като 5-6 дена не ми беше светил чека реших че се е оправил проблема но пак светна,придружен с примигането на дисплея.Нямаше къде да я закача и си купих ОП-КОМ но и него не можах да подкарам на Уиндоус 7.При проверка на интерфейс ми дава че е успешен но после при диагностика не се свързва с ЕКУ-то.Изписва ECU does not reply...Please wait 2 seconds...и Initializing ECU.... и до там?
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 декември 2019 - 20:33

Не можем да помогнем! От последното писане разбираме само едно нищо! И аз като теб преди 10 години си купих опком. Тогава беше последен модел. Нямах проблеми с уиндоса, четях всички грешки, но имах проблеми с Гугъл преводача. Знам малко немски, малко английски и руски, даже електротехнически. Ама не знам технически английски.
И чичо Гугъл ме пращаше в шеста глуха. Намерих решение много бързо. Дадох опкома на колегата tisho.74, който знае много добре технически английски и знае наизуст почти всички номера на грешки за Опел.
Не сгреших, защото когато ми потрябва четене на грешки само звънкам и :"Тишо на зор съм".
А и този опком се е изплатил сигурно 20 пъти. Само пред мен Тишо е чел грешки поне на 50-100 коли. И на поне на 50 коли е решил проблема, така, че с години да не се повтарят.
Който лъже да пукне!
Мнението беше редактирано от k opel e: 26 декември 2019 - 20:35
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 декември 2019 - 20:58

 rokooo76, на 26 декември 2019 - 20:14, каза:

Здравейте!Да продължа темата,след като 5-6 дена не ми беше светил чека реших че се е оправил проблема но пак светна,придружен с примигането на дисплея.Нямаше къде да я закача и си купих ОП-КОМ но и него не можах да подкарам на Уиндоус 7.При проверка на интерфейс ми дава че е успешен но после при диагностика не се свързва с ЕКУ-то.Изписва ECU does not reply...Please wait 2 seconds...и Initializing ECU.... и до там?

И аз си купих ОПКОМ-а преди 10 години.Купих го от СКЛАД66 и не съм имал проблеми с него.В момента само хардуера му е оригиналния, софта съм го моднал.
Купуваш си ОПКОМ от СКЛАД66 и няма да имаш грижи, те осигуряват и поддръжка!В момента имат и промоция!
А тези дето са от Китай подлежат на ремонт!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 26 декември 2019 - 20:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg