Опел Клуб България: Проблем с Z16XER - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Проблем с Z16XER

#1 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Astra Η GTC 1.6 116 Z16XER
  • Населено място:София
  • Регистриран: 07.08.2017

Публикувано: 10 август 2019 - 20:10

Здравейте колеги,имам малки ядове с двигателя на Опел Астра H GTC Z16XER 115 к.с.Автомобила го имам от 3 години,има и газов инжекцион..До този момент само сменях консумативи,никакви проблеми.Напоследък забелязах,че сутрин като запаля и оборотите играеха, като натисна педала на газта рязко на свободен ход,има леко замисляне преди да реагира и при излизане от подземния гараж,на наклона сякаш няма мощност да го изкачи..това се наблюдава първите 1-2 мин и после се оправя и започна да работи малко по-шумно.Прегледаха изпускателната система в два сервиза и казаха,че всичко си е наред..Съмнават се да не е запушен катализатова..Започнах последователно като изчистих с шпрейче датчика на температура на входящия въздух, почистих дросела,който нямаше много нагар.. извадих и почистих маслените клапани/соленоидите/..Потърсих да намеря къде се намира ЕГР Клапана ама се оказа че няма,или просто не открих нищо за него :mhihi: :huh: за известно време я карам на бензин да проверя дали не се бъркат 2-та компютъра...всичко това имаше ефект..оборотите се нормализираха..но проблема с липсата на мощност при тръгване след запалване си остана и за мен работи малко по-шумно .Ако някой от колегите има идея какво може да е.Ще съм благодарен за всякакви съвети и помощ. Само да допълня за колегите с този двигател..и аз имам това дразнещо съскане,всмукване на въздух при подаване на газ на празен ход и него го търся от какво може да се получава.. :mhihi:

#2 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 10 август 2019 - 20:22

Слушай там някъде около капака на клапаните да видим дали е от там съскането.

Относно ЕГР - да правилно си усетил, тази модификация няма .

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 август 2019 - 20:27

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#3 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 10 август 2019 - 21:46

Д-и-м-о-в, на 10 август 2019 - 20:22, каза:

Слушай там някъде около капака на клапаните да видим дали е от там съскането.

Относно ЕГР - да правилно си усетил, тази модификация няма .

От вътрешната страна на капака на клапаните ,Мембраната съм я проверил...сменях гарнитура на капака на клапаните,че течеше масло.. опитах да я сменя ама сметнах,че ще я счупя и я оставих така..но знам,че при работещ двигател като извадиш пръчката на маслото или се опиташ да отвориш капачката за маслото създава вакум и там съска много..а и двигателя работи неравномерно... докато при мен двигателя работи перфектно на празен ход

#4 Потребителят не е активен   veskonyracing 

• Сменя гумите през месец...

• Автомобил:Опел Астра H GTC 1.6 turbo
  • Населено място:Курило
  • Регистриран: 28.05.2006

Публикувано: 10 август 2019 - 21:59

Ако имаш диагностика,провери налягането във всмукателният колектор,при загрят до работна температура двг не трябва да надвишава 0,4 бара.Това е горна граница.

#5 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 10 август 2019 - 22:03

veskonyracing, на 10 август 2019 - 21:59, каза:

Ако имаш диагностика,провери налягането във всмукателният колектор,при загрят до работна температура двг не трябва да надвишава 0,4 бара.Това е горна граница.

виж това не съм го проверил..Благодаря за съвета.Ще пиша като го проверя.

#6 Потребителят не е активен   T.Todorow 

• Вече сам си сменя маслото...
  • Група: Потребител

• Автомобил:Insignia A18XER
  • Населено място:Варна
  • Регистриран: 23.02.2016

Публикувано: 11 август 2019 - 06:16

Когато сте сменяли гарнитурата на капака на клапаните, е можело да проверите хлабините на клапаните. Когато започнат да потъват, сутрин оборотите играят, топла е перфектна.

#7 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 11 август 2019 - 08:07

T.Todorow, на 11 август 2019 - 06:16, каза:

Когато сте сменяли гарнитурата на капака на клапаните, е можело да проверите хлабините на клапаните. Когато започнат да потъват, сутрин оборотите играят, топла е перфектна.

Не е късно да го направя..тъкмо в сряда ще дам задача на майсторите да ги проверят..Много Благодаря за Съвета. Аз си харесвам Опелчето :love_opel: и каквото си е нужно ще го направя.. Казват,че двигателчето е по-капризно. Може и така да е..но ако не го поддържаш всеки двигател ще те предаде в един момент.Имам го от 3 години и само карам и сменям консумативи,не е тропнало,не е лопнало.Нормално е сега да има какво да му се смени. Обмислям и аз да махна тези цедки на соленодите. Дори от опел майсторите ми казаха така с леко увъртане,че се премахват :biggrin: :newsm05_41: Имам питане. Автомобилчето стана малко по-шумно като подам газ..проверих изпускателната система от край до край и си беше префектна.. Казаха ми,че се чува някъде преди нея..а там е изпускателния колектор и катализатова..Дали няма някаква специфична болежка за която не съм прочел или може катализатора да е запушен или заминал??

#8 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 11 август 2019 - 10:52

Може от колектора да е , да се е цепнал някъде, може гарнитурата му да е заминала. Въпрос на оглед, но трябва да се свали. Така на място едва ли.

Също не е изключено меката връзка да се е "размекнала". Започнете първо от нея.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 август 2019 - 10:53

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#9 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 11 август 2019 - 11:32

Д-и-м-о-в, на 11 август 2019 - 10:52, каза:

Може от колектора да е , да се е цепнал някъде, може гарнитурата му да е заминала. Въпрос на оглед, но трябва да се свали. Така на място едва ли.

Също не е изключено меката връзка да се е "размекнала". Започнете първо от нея.

Благодаря за насоките..Описвам проблема и вярвам,че е нещо от горенаписаните неща.. като стартирам автомобила оборотите се нормализираха..но в момента,в който подам газ колата глъхне,има замисляне преди да реагира и чува се всмукване на въздух и пригърмява... В сряда съм говорил да я вкарам за ремонт..но се опитвам с ваша помощ да дам най-точни насоки на майсторите за да отстранят проблема..за което Благодаря за съветите

#10 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 16 август 2019 - 21:06

В крайна сметка не разбрах как се оправи.. но рестартирахме всички направени настройки.. спрях да карам на газ..проверих ламбда сондите,дросел,горивна помпа,датчик входящ въздух,свещи,бобина,дефазатори,клапан изгорели газове,налягане всмукателен колектор и няколко теста за работата на двигателя ..и всичко работи. :pardon: . но разбрах,че Опелчето трябва да го карам с масло 5w30 а последния път налях 5w40.. Може и това да е оказало влияние.. Ще покарам на бензин известно време да видя как ще се държи.Благодаря на всички за помощта

#11 Потребителят не е активен   stefan_83 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 18 август 2019 - 07:42

Смених маслото..колата е друга..не се чува..Много доволен :love_opel:

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари