Опел Клуб България: Опел инсигния B - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Опел инсигния B

#1 Потребителят не е активен   Георги Железчев 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Insignia B W0VZT6EB2J1174049
  • Населено място:Варна
  • Регистриран: 12.08.2019

Публикувано: 12 август 2019 - 08:20

Здравейте, искам да попитам с какъв бензин е желателно да се кара инсигния 2018 1.5turbo 165k.c.

#2 Потребителят не е активен   Коцето 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Vectra B X16 XEL
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 31.01.2009

Публикувано: 12 август 2019 - 12:00

Здрасти! а какво пише в упътването за употреба? книжката на колата.
За съвременните автомобили не е проблем да се кара с бензини от 95 до 102 октана, електрониката е достатъчно умна за да нагоди режимите на работа на мотора към бензина. Обаче като вземем предвид че горивата в БГ никога не влизат в стандарт по-добре е да караш с високия октан
, пък и ти сам ще усетиш разликата.

Мнението беше редактирано от Коцето: 12 август 2019 - 12:02

Ако искаш да помогнеш на новак- работи близо до него! Ако искаш да помогнеш на старец - работи вместо него! Ако искаш да помогнеш на майстор - дръпни се и не пречи! Ако искаш да помогнеш на глупак - ти си глупакът

#3 Потребителят не е активен   Георги Железчев 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 12 август 2019 - 21:55

Благодаря за отговора. В книжката пише 95, но факт е като се връщах от Германия за цял резервоар ми показва, че мога да мина 650км, а като заредих тук ми показа че мога да мина 560км. Всичко това е заради горивото. Ще пробвам малко с 98 или 100 да видя ще има ли разлика.

#4 Потребителят не е активен   Gena_bs 

• Пилот...

• Автомобил:Opel Astra F Caravan X16SZR
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 29.04.2007

Публикувано: 16 август 2019 - 16:49

Не по-ниско от А98 от сигурно място мисля, че е достатъчно. Тия 2-4 октана нагоре може и да не ги усетиш.
Освен по джоба си

#5 Потребителят не е активен   V. Petrov 

• Пилот...

• Автомобил:Mokka B14NET, ex Zafira A Z18XE
  • Населено място:В.Търново
  • Регистриран: 24.06.2007

Публикувано: 20 август 2019 - 16:08

Виж мнениеГеорги Железчев, на 12 август 2019 - 21:55, каза:

Благодаря за отговора. В книжката пише 95, но факт е като се връщах от Германия за цял резервоар ми показва, че мога да мина 650км, а като заредих тук ми показа че мога да мина 560км. Всичко това е заради горивото. Ще пробвам малко с 98 или 100 да видя ще има ли разлика.

От Германия насам си карал все по магистрали.Колата гори по-малко и ти прогнозира по-дълъг пробег. Тука като караш градско, разхода се качва и прогнозира по-къс пробег. При 62 литра резервоар 650 км пробег ми се вижда доста малко. Среден разход излиза 9,5/100. Карай си с 95 и не се занимавай с глупости.

#6 Потребителят е активен   sathv 

• Спазва ЗДвП

• Автомобил:Corsa X12XE; Astra Clasic Z16XEP
  • Населено място:Габрово
  • Регистриран: 15.06.2012

Публикувано: 20 август 2019 - 16:53

Виж мнениеКоцето, на 12 август 2019 - 12:00, каза:

Обаче като вземем предвид че горивата в БГ никога не влизат в стандарт по-добре е да караш с високия октан

Това е тролско невярно изказване. На всички големи вериги бензиностанции, горивото отговаря на всички стандарти. Вярно, може в Германия или Норвегия да има по-чисто гориво, но това не значи, че нашето не отговаря на стандарта. Не сте карали в щатите примерно да знаете какъв бълвоч продават за бензин и то бензиностснции на световен производител. В Европа, в Испания, Португалия и страните от источна европа, горивото не е по хубаво от нашето.
Иначе по въпроса. Горивото по спецификация е 95 октана. Пак по спецификация може да варира от 91 до 98 октана. Като за 91 октана казват:(Възможно само при високо натоварване на двигателя, пълно натоварване или шофиране в планински терен с каравана / ремарке или голям полезен товар). 100 октана бензин е извън спецификацията, още повече, че колата няма да върви повече, щото калоричността на горивото не е по-висока и не се влияе от октановото число. И не ми говорете, че в България бензините са с по-ниско октаново число от написаното на табелката. Може да имат някои примеси в повече но по число си отговарят точно.

#7 Потребителят не е активен   Hotblooded 

• Пилот...

• Автомобил:Insignia B D20DTH
  • Населено място:София
  • Регистриран: 25.10.2016

Публикувано: 20 август 2019 - 19:10

Има и още един аспект тези 95 октана са по изследователски метод, и в зависимост от конструктивните особености на мотора и режима на работа могат да се усетят и като 91...
Ако са 95 октана по моторен метод, вече е друга бира, но резултатите от моторния метод зависят от състоянието на изпитателния двигател, кавилификацията на лаборанта и др.
Причината за разликата в разхода в чужбина и България не е толкова в горивото, а поради факта че там дълги разстояния се карат по магистрала, ограниченията се спазват (че иначе боли джоба), също така там и качеството на асвлта е по добро - самия звук от гумите е по различен...

#8 Потребителят не е активен   Георги Железчев 

• Прясно излюпен...

Публикувано: Вчера, 17:39

Питам за октанивото число на бензина тъй като един майстор ми каза,че с 95 имало опасност да се счупи двигателя, щял да се само запалил.

#9 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Heavy Дизелист

• Автомобил:Astra H - Z19DT,; Astra G - Z18XE
  • Населено място:София
  • Регистриран: 10.12.2012

Публикувано: Вчера, 17:42

Виж мнениеГеорги Железчев, на 21 август 2019 - 17:39, каза:

Питам за октанивото число на бензина тъй като един майстор ми каза,че с 95 имало опасност да се счупи двигателя, щял да се само запалил.

Голям разбирач... Ако го залееш с 95 и му драснеш клечката наистина ще се запали :surrender:

#10 Потребителят е активен   sathv 

• Спазва ЗДвП

• Автомобил:Corsa X12XE; Astra Clasic Z16XEP
  • Населено място:Габрово
  • Регистриран: 15.06.2012

Публикувано: Днес, 19:55

Ето такива "майстори" трябва моментално да попаднат под ударите на новия закон. На такъв му отнемаш разршителното за ремонт на автомобили и му забраняваш да припарва до сервиз, пък бил той и като чистач.

#11 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: Днес, 20:28

Е това за "самозапалването" не искам да го повярвам. Не "не мога", а не искам. Изобщо на кого му е хрумнало подобно нещо не разбирам.

На такъв трябвало да му отговориш "Няма страшно, ще карам с 94.5, за да съм под линията на опасност".
"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#12 Потребителят не е активен   Георги Железчев 

• Прясно излюпен...

Публикувано: Днес, 21:36

Не той ми каза че трябвало да се кара с поне 98, а най добре било 100 октана, ам това удря по джоба, защото при разход 10/100 си има разлика

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

2 потребител(и) четат тази тема
1 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

1. sathv

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg