Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Освежаване на ограничител за врата

rusin atanasov снимка rusin atanasov 30 ноември 2009 - 19:01

Здравейте,
от доста време ограничителя на шофЬорската врата беше неприятно разхлабен и като отворя вратата не заема фиксираните си положения. Все пак шофЬорската врата се ползва по-често. Освен това така разхлабен от време на време при рязко потегляне и/или спиране и по неравности се чуваше неприятно тракане. Реших че е точно от този механизъм, когато при движение не бях добре затворил вратата и тракането изчезна, защото ограничитела беше малко или много натегнат тогава.
Остана ми малко време и разглобих кората на вратата и след това развих с гедоре №8 двата болта на снимката показани с две бели стрелки:

1:
Прикачен файл  01.jpg (124,59K)
Брой изтегляния: 99

Изваждам механизма през отворите на вратата като внимавам да не залепне за магнита на говорителя :-)
Преди бях опитвал смазване с грес, но не помогна особенно, освен да имам за чистене сега:

2:
Прикачен файл  02.jpg (138,19K)
Брой изтегляния: 75

Разглобих, като с келпеден отворих едни малки "ушички" от задната страна - тази влизащата във вратата. С отверка трябваше доста да ровя до като ги отворя, а с келпедена ми беше поне на мен по-лесно:

3:
Прикачен файл  03.jpg (110,84K)
Брой изтегляния: 58


После с бензин, четка и парцали изчистих засъхналата грес и каквито боклуци имаше там:

4:
Прикачен файл  04.jpg (78,96K)
Брой изтегляния: 52

На горната част на снимката се виждат два пласмасови детайла, а над тях две метални оси. Те влизат в тях и обхващат от двете страни кривата планка в дясно. По нея има щамповани вдлъбнатини, изпъкнали и глади нива в тях се застопоряват осичките. С течение на времето пласмасата се е износила и осичките не са стегнати около планката и така, тя когато не е стегната се движи свободно и трака в тях. Лошо са го измислили триене на метал в пласмаса :love_opel:

5:
Прикачен файл  05.jpg (72,2K)
Брой изтегляния: 37

Опитвах с подлагане на планки, но реших че е точно от износването на пласмасите, за това пробвах с няколко диаметри и пасна равната част на 6мм болт. Ако някой реши да повтаря тази процедура да има в предвид че при мен пасна детайл от 6мм болт, при вас износването е друго щее необходим друг диаметър. Аз пробвах няколко - целта е да се движат новите осички малко стегнато в пласмасите.

6:
Прикачен файл  06.jpg (105,99K)
Брой изтегляния: 40

Отрязах си необходимата дължина и монтирах на пласмасовите детайли. Сега бяха доста плътни осичките и малко трудно се въртяха. Слгобих на ръка за да проверя има ли смисъл, от това което правя и като ми хареса как всичко е стегнато започнах да събирам ограничителя .

Следва II част:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 30 ноември 2009 - 19:47

II част - финал:

Монтирането е по този начин:

7:
Прикачен файл  07.jpg (90,03K)
Брой изтегляния: 44

От горе се слагат тези малки гумички:

8:
Прикачен файл  08.jpg (87,54K)
Брой изтегляния: 35

Преди да се затвори се получава това:

9:
Прикачен файл  09.jpg (79,73K)
Брой изтегляния: 39

Идеята на гумичките е да работят като пружинки като се използва тяхната гъвкавост да притискат пласмасите когато осичките в тях се движат по планката.
Стягам с менгеме ушичките и ограничителя е почти готов. Има на задният край на планката едно ограничение за да не се отваря вратата така че да засегне труги детайли по колата. За да не излиза е стегнато с нит, но имаше луфт и беше като дрънкалка. Първо чуках по нита уж да се разшири и да застопори това нещо като шайба. Обаче няколко удара с чук свиха "шайбата" и сега мисля че няма да трака и от там.

10:
Прикачен файл  10.jpg (120,72K)
Брой изтегляния: 39

Смазах само с машинно масло, защото смазване трябва да има на осичките за да износват пласмасата по-малко и на планката за да се движат осичките по нея. Това е преди монтирането на ограничителя на самата врата:

11:
Прикачен файл  11.jpg (89,54K)
Брой изтегляния: 35

Свързването за купето при мен беше с болтче и самозаконтряща се гайка, стегнах там и толкова ми хареса че направих и на пасажерската врата да се отваря стегнато. Тъй като тя имаше по-малко износване при отварянето на вратата се чуваше яко щракване от ораничителя чак клип снимах ама къде да го кача по-лесно?

Ограничителите за лява и дясна врата са еднакви само се обръщат като изпъкналата част на планката да е на вътре. Няма кака да се обърка нещо.

Имах едни 150км през, който тракане нямаше и сега вратите се отварят и затраят като нови все едно че колата съм я купил топла от завода :love_opel:

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от dvasilev: 11 март 2018 - 12:13
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

marto7067 снимка marto7067 01 декември 2009 - 10:39

браво човече,отново изчерпателна тема,чак ти се чудя как ти се занимава с тия снимки и тия обяснения,евала.
М/у др. наистина системата е измислена мн тъпо,не че нещо ама при Audy e 100 пъти по-хитро.
Поздрави!!!
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 04 декември 2009 - 22:54

Браво колега за снимковия материал и подробното обяснение.Моята още щрака яко че е нова де но някога ако се наложи ще знаем.
БТВ що не е стикната темата още... :pardon:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 05 декември 2009 - 01:55

Аз пък да ви се оплача ,на моята КорсаБ фиксаторите не са измислени както трябва да фиксират.Значи като взема да отварям вратата и на 3 пъти се фиксира ,но на 1вия път не се фиксира а започва да се връща обратно.Возил съм в се в Астри и Вектри при тях фиксаторите са по различни.Фиксират строго на 3 пъти .
Не го обясних както трябва ,но то трябва да отворите една КорсаБ за да ви стане ясно за какво става въпрос.
Отговори

power_fan снимка power_fan 04 януари 2012 - 17:40

за да не отварям нова тема пиша в тази.Въпроса ми е става ли ограничител от вектра б на вектра ц,понеже по моргите в моя район все още няма вектра ц
Отговори

iaskata снимка iaskata 13 януари 2012 - 21:40

Благодарение на колегата Русин Атанасов и аз се наех да потегна механизма. Не е много зле - не тропа, вратата все пак се задържа, но при лек наклон или силен вятър все пак се затваря. Още не съм приключил ремонта и резултат мога да споделя по-късно. Пиша това, само за да покажа на какво се натъкнах разглабяйки моят ограничител. Астрата, която имам е двуврата, след фейслифта. Нямам представа дали заради някое от тези неща или има и друга зависимост, но пластмаските придържащи металните осички не са с дупки отстрани. При мен осите се щракват навътре, като едни малки зъбчета ги задържат в канала. Няма особено значение, но реших да споделя с всички и този вариант. Снимка
Отговори

devil. снимка devil. 16 януари 2012 - 18:24

:clapping: :clapping: :clapping:
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 10 май 2012 - 17:25

Някои от колегите да го е правил на Тигра? Защото механизма няма нищо общо със този на Астра или Вехтра... Преди малко отварях кората и го погледнах доста е по-различен. Утре мисля пак да махна кората и да отворя и механизма за да му сложа грес, но до колкото виждам самия зъб на планката удря и може би е износен. При мен зъбците са 2 на брои, вътрешния които не се вижда удря. Утре като го отвора ще пиша още по темата, но някои ако е отварял на Тигра да сподели.
Отговори

C100 снимка C100 11 май 2019 - 20:08

Благодарско за полезната тема!
При мен осичките също се щракват навътре, като колегата iaskata. Старите бяха изтъркани по средата само с 0,5 мм., но вратата ми въобще не задържаше. След освежаването чак ми е трудно затварям :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg