Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Регулиране интервала на чистачките

batko32 снимка batko32 07 април 2011 - 11:50

 Peshotiger, на 06 април 2011 - 23:25, каза:

...............................................................................

Както съм написал и в предния си пост, изборът вариант за променлив интервал на чистачките е въпрос на вкус за всеки, не виждам защо трябва да се заяждаш с мен, че съм написал мнение.

Не се заяждам бе брат :) Бих почерпил ама не минаваш през сервиза. Съгласен съм , че е въпрос на вкус .


todor145

Благодаря за снимките . Станало е супер. Явно аз нещо не правя както трябва и затова не стигаше мястото. Както и да е монтирах го легнало.

Мнението беше редактирано от batko32: 07 април 2011 - 11:55
Отговори

Pinto снимка Pinto 07 април 2011 - 13:22

Струва ми се, че се програмира и пръскалката при дръпване на лостчето. Моля пробвайте и пишете дали е така или се лъжа. Напоследък е все слънчево , не вали дъжд и не съм правил много тестове. При мен оригиналното реле е малко по-голямо от реле "99" и няма никакъв проблем с поставянето.
Отговори

mirchozo снимка mirchozo 07 април 2011 - 18:50

Значи ако се сложи релено на стандартното му място нищо не се получава, тъй като в този вариант остава да работи фабричния таймер който си пуска импулсите през 5сек. Също така на крачето на релето на което трябва да се подаде минус - във варианта с фабричното място на това краче идва плюс + . Абе..., общо взето не става така.
Затова се прави с варианта с 3те силови кабела и кабелни обувки, а на другите както е описано (на единия минус - , а другите два може и директно от буксите на ключа с две кабелчета).
Отговори

demon_2 снимка demon_2 07 април 2011 - 22:01

 Pinto, на 18 март 2011 - 11:35, каза:

От вчера и аз съм с реле "99". Днес тествах в реални условия при дъжд. Много добра екстра за 5 лева. Толкова вървят по 5 лева на старо и ги има навсякъде. При Астра Ф просто се изважда оригиналното, слага се "99" и вече имате чистачки с програмируем интервал. Пускат се да направят един оборот и се спират. Изчаква се докато се намокри стъклото и се пускат отново. Ако дъждът се усили или намалее процедурата се повтаря. Горещо препоръчвам екстрата на всички, които карат Астра Ф и не ги устройва фабричния интервал да си сложат реле за чистачки "99" от Фолксваген.



При Корса Б е същото положение. Моята е 1996 г. слагам го и си има вече интервалче. Супер благодарско за просветлението.
Отговори

demon_2 снимка demon_2 07 април 2011 - 22:18

 Pinto, на 07 април 2011 - 13:22, каза:

Струва ми се, че се програмира и пръскалката при дръпване на лостчето. Моля пробвайте и пишете дали е така или се лъжа. Напоследък е все слънчево , не вали дъжд и не съм правил много тестове. При мен оригиналното реле е малко по-голямо от реле "99" и няма никакъв проблем с поставянето.


При Корсата релето за задната чистачка е отделно и не става. Трябва да погледна дали не може да се сложи същото реле и там.
Мнението беше редактирано от demon_2: 07 април 2011 - 22:18
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 април 2011 - 22:36

От днес съм с реле 99 на астра Ф
Вадиш-слагаш и си имаш реглаж на интервала.
Супер
Отговори

ivanr снимка ivanr 15 април 2011 - 12:51

Здравейте, колеги!А това чудо реле" 99" приложимо ли е за Вектра А и ако да , как става номера?Ще съм много благодарен, ако ми помогне някой, който го е пробвал и става.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 15 април 2011 - 14:04

 ivanr, на 15 април 2011 - 12:51, каза:

Здравейте, колеги!А това чудо реле" 99" приложимо ли е за Вектра А и ако да , как става номера?Ще съм много благодарен, ако ми помогне някой, който го е пробвал и става.

Сменяш стандартното реле с "99"-ката и си готов. Поне при мен се задейства без други допълнителни намеси :icon_wink2:
Отговори

ivanr снимка ivanr 18 април 2011 - 08:23

 Peshotiger, на 15 април 2011 - 14:04, каза:

Сменяш стандартното реле с "99"-ката и си готов. Поне при мен се задейства без други допълнителни намеси :icon_wink2:

Ще ми окажеш ли още малко съдействие?Къде е стандартното реле?Извинявай за въпроса, но не съм се бърникал из колата, та ми се ще да не откривам отново топлата вода.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 април 2011 - 12:26

 ivanr, на 18 април 2011 - 08:23, каза:

Къде е стандартното реле?

4:
Прикачен файл  04.jpg (72,14K)
Брой изтегляния: 6
Мнението беше редактирано от dvasilev: 22 март 2018 - 11:56
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 04 юни 2011 - 09:28

Това с релето 99 се оказа много приятно, аз си го монтирах на моята астра Ф, упражнението отнема 10 секунди: махаш оригиналното и слагаш 99 :) Всичко работи перфектно, благодаря за идеята!
Отговори

P.Milev снимка P.Milev 28 юли 2011 - 12:54

Здравейте колеги!
До колкото разбирам малко хора им допада ъпдейта с реле от Голф.
На мен точно този вариант ми харесва.И ако е без допълнителни кабели или минимално преработване е още по добре.
За това ако някой може да помогне със съвет и схема на свързване на реле 99 от Голф ,ще съм му много благодарен.
Автомобила ми е Зафира А X20DTL


[notice] Колега, ако беше поразгледал внимателно, щеше да откриеш тази тема, която е точно по твоя въпрос, на предната страница има подробно описание как се свързва релето! [/notice]
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 август 2011 - 10:21
Отговори

P.Milev снимка P.Milev 03 август 2011 - 12:27

Съжалявам колега:)
Голямо четене падна,че чак се обърках къде съм чел:)
Видях схемата по късно.
От днес и аз съм с реле 99.
Екстрата е супер.
Който има нужда от помощ,с удоволствие ще помогна.
Мнението беше редактирано от P.Milev: 03 август 2011 - 18:19
Отговори

kosama снимка kosama 08 август 2011 - 18:31

Разгледах темата наскоро и се навих да си взема такова реле, намерих днес и сложих го, но нещо настройката с интервала не стана. Цъкнах леко лоста за чистачките колкото да се включат един път изчаках, 3-4 сек, но те си се пускат на интервал от 6-7 сек. Къде ли бъркам?
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 09 август 2011 - 09:28

Може релето да не е в час.Пробвай пак с по-голям интервал примерно 10-15сек.
Отговори

kosama снимка kosama 09 август 2011 - 11:35

Хм, май релето се е прецакало, защото като се опитам да цъкна чистачките и те не тръгват, задържам леко, колкото да не включа 1-ва степен и чак след 4-5 сек. тръгват. Ще отида да пробвам да го върна и ще търся друго.
Благодаря.
Отговори

kosama снимка kosama 09 август 2011 - 18:10

Хихихихиии, радвам се като дтенце на сладолед за такава малка екстричка. Върнах се в автоморгата, направо им казах че не работи и нали естествено се чудят какво да ти дадат вместо да се връщат парите и пича се чуди, чуди и каза да проверим един Сеат Толедо, и като ми показа точното реле и нправо го взех и с 200 да ме няма. Работи перфектно.
:love_opel: :love_opel: :love_opel:
Отговори

pu6olin снимка pu6olin 22 октомври 2011 - 19:03

Колеги колко ома е потенциометъра на оригиналния ключ от омегата,че нещо не мога да го нацеля.
Отговори

Kiril_k снимка Kiril_k 22 октомври 2011 - 21:34

Колеги, извинявайте ако вече е питано, но на Астра Г става ли с релето от VW. Искам да е с програмируем интервал. Ще стане ли само с смяна на релето ? Мерси
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 23 октомври 2011 - 14:56

Здравейте бих искал да споделя нещо по повод тези прогрмаируеми интервали...
Човек като кара и като се промят интензитета на дъжда всеки 2,3 минути му е само до това да си играе с лостчето и да "дебне" да запамети желания интервал.
Има ли някакъв друг начин за настоийка на интервала пак с инкремент да речем от около секунда, но да е с някоя врътка или друг дискретен превключвател ?
С някаква схема да се измисли нещо и във всеки момент като си поставиш селекторчето на 1 да имаш период 1 секунда, на 2 - 2 секунди и така нататък... до 10.
Това селекторче може да е от ротационен тип и да е поставено на върха на лостчето на чистачките,за да е удобно и с инуитивно използване.
Да има ясно положение, може да не е симетрична врътката му, за да може лесно да се напипва и вечер без да се гледа.

А между другото на Корса някой знае ли периода на задната чистачка дали може да се регулира?Фабрично има ли възможност? А допълнително как би станало?
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 23 октомври 2011 - 14:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg