Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Загуба на антифриз - голямо налягане

mcd снимка mcd 21 август 2013 - 20:32

Колата я имам от година.
За теста писах че беше отрицателен. Не се наливаше течността в казанчето ами я държаха на капачето на антифриза в нещо като колба....не знам как влизат газовете вътре по този начин явно има някаква мембрана.
Отговори

stei снимка stei 21 август 2013 - 21:12

Ако е ппрегрявана преди да я купиш отдавна щеше да ги имаш тези проблеми. Не мисля че е от гарнитура. По скоро си виж водния радиатор като застанеш пред колата от дясно където е хванат за нето радиатора на климатика. Вижда се през един отвор при гредатал Погледни дали болта за връзката не опира в питата и дали не е омаслен водния радиатор там. А за теста. Такъв е теста. По скоро вкарват антифриз в колбата. А за налягането пак ти казвам че тези системи работят под налягане, Ако не беше така водата да ти е завряла при работна температура която стига градско до 98 градуса тогава включва първа скорост на перката а втора включва при 105. Помисли ако не е затворена система и не е под налягане на колко градуса завира водата и какво ще е.
Мнението беше редактирано от stei: 21 август 2013 - 21:16
Отговори

mcd снимка mcd 21 август 2013 - 23:59

При мен средно стои на 88 градуса (гледам го на тйаното меню на борд компютъра)...ще ходя на майстор утре и ще пиша за резултата.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 август 2013 - 07:06

 stei, на 21 август 2013 - 17:32, каза:

Ти май си работил като монтьор да знаеш. А ако влиза обратно от изпускателната към охладителната което е по вероятно дали ще има в ауспуха нещо освен изгорели газове. А по въпроса за пукнатината те външни май няма освен при тотал щета на автомобила.


Не съм работил като монтьор колега - знам го
Чета какво е написал колегата какви тестове са му правили в сервиза - за разлика от някои хора които не четат всичко и в крайна сметка се повтаря едно и също мнение което е малко смешно да не кажа тъпо.
Щом казваш значи е така макар че аз не съм казал нещо по различно въпреки че съм виждал пукнатина която се различава от вида който съм пояснил
Мнението беше редактирано от JorkataG: 22 август 2013 - 07:08
Отговори

stei снимка stei 22 август 2013 - 10:01

Явно го знаеш но не знам защо реши че не четеме всичко. Просто ти обясних какъв е другия вариант ако има пробив от изпускателна към охладителна система и оборих твърдението ти за пушек от ауспуха. Колегата днес ще каже след сервиз какъв е проблема така че чакаме. Може да хванем един бас на по една бира че не е глава. :drinks:
РS: Човек се учи докато е жив.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 август 2013 - 13:43

Почвам от зад напред. Да просто никой не се е родил научен. Проблем с бирата няма. Ще чакаме колегата да каже какъв е проблема. Аз имам друго мнение по въпроса за антифриза в ауспуха и затова така съм го написал а то е следното:
Налягането в охладителната система е по голямо понеже е затворена система, когато системата е отворена налягането на водата е равно на налягането в атмосферата. Когато водата циркулира в затворена система налягането може да е в пъти по голямо от външното налягане тоест ако външното налягане е равно на нула в отворена система налягането също е равно на нула НО в затворена система налягането на водата може да достигне няколко атмосфери. И поради тая причина е допустимо антифриза/водата да избие през пукнатината дори и в изпускателната система ако налягането в охладителната система превишава дори и с 0,2 бара налягането в изпускателната система. Затова написах версията си за вода/антифриз в ауспуха. Щом има пробив между две системи малко ми е трудно да определя па предполагам и на теб да кажеш от къде е пробива дали от охладителна към изпускателна или обратното. Кое е първото. И накрая реших че не се чете всичко защото колегата е писал че е направен въпросния тест още в първия си пост и твоето предложение за тест който той вече е направил и той е отрицателен. Та това ме навежда на мисълта че не се чете понякога всичко и се преповтарят предложения и затова казах че е смешно да не кажа тъпо.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 22 август 2013 - 13:56
Отговори

stei снимка stei 22 август 2013 - 14:58

5. Правих блок-тест със течност, която не се оцвети - уж не било гарнитура на главата.
Аз поне не разбрах от това точно кой тест е направил. А колко теста има не знам. И все си мисля че в цилиндъра налягането е доста по голямо и вероятноста да влезе вода е по малка не невъзможна но. По скоро би пропуснала газове
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 август 2013 - 15:19

Цилиндровия блок и изпускателната система са две различни неща.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 22 август 2013 - 15:22
Отговори

stei снимка stei 22 август 2013 - 15:58

Колега по добре се спри, че стана голям спор и като гледам май много разбираш. Единия от двата клапана не говоря за колата на колегата а по принцип " защото знам че ще се изтичаш да кажеш че не са два" се казва изпускателен и се намира много близо до буталото при горна мъртва точка, Самото бутало пък се движи в цилиндъра и при изпускане имам в предвид 4 ти такт ако има пукнатина при леглото на клапана или при самия водач къде е по вероятно да отиде това налягане ако пукнатината е между изпускателна и охладителна система. И понеже ми писна да ти обяснявам си отговори кое е по вероятно да се случи дали да вкара вода в цилиндъра или да вкара газове във водата и кое налягане е по голямо при работещ двигател. Ето ти една гатанка и като я разгадаеш пиши. Казах ти да изчакаш колегата да реши проблема и да каже какво е било ама не се спираш и май ти разводняваш темата. А дали са различни неща цилиндров блок и изпускателна система мерси че ми каза за да знам вече.
Отговори

mcd снимка mcd 22 август 2013 - 16:47

Момчета не се карайте за глупости...тука сме да си помагаме все пак...живота е достатачно напрегнат...не си създавайте нерви и тук и то без никакъв смисъл.

Та ходих днес на "майстор" :D ... шегувам се с кавите...сменяха ми съединител, маховик и лагер-помпа и съм много доволен от тях но отговора след почесване и чудене беше..."не знаем какво и има" :D
Иначе тези същите ми правиха блок-теста. Казаха ми да отида и на друго място.
Другия ми майстор на който имам малко повече доверие е в отпуска и ще се върне понеделник/вториник. Той ми беше предложил преди да сложи оцветител в течността и после да се гледа на УВ лампа...нещо като онази боя за климатиците. Мисля си че е добра идея вече след като никой не може да каже какво е.
Колата и днес са я гледали навсякъде е суха.
1. Налягане според майсторите не вдига...за 10-20 мин работа едвам изсъска при отвиване на капачката. Не знам дали като карам на по-големи обороти не се случва това с налягането.
2. Перката ми се включва на 86-88 градуса не на 98. Като се прибрах на място давах гас и я загрях до 98 - повече от това не вдига и то само ако е изключен климатика. На включен климатик не вдига повече от 88...лично аз не виждам връзка, но е факт. Държах на обороти дълго време и стоеше на 88 докато не изключих климатика и дигна до 98, но това е максимума. Поне няколко минути държах на 3-4-5хил. оборота.
3. Не виждам абсолютно никъде влага.
4. Течността в казанчето на 98 градуса направо се запенва - от сервиза казаха че било нормално
5. След тези тестове развих леко капачката така че налягането да се освободи бавно и изчаках да се изравни - водата се дигна почти до горе, но не преля.
6. Завих капачката и утре ще видя до къде е нивото.
7. Отзад пушек при форсиране не излиза - нито бял, нито черен

Не знам какво да я правя вече...то щом в сервизите не знаят. Чудя се дали да не я закарам в София Ауто...там за сега ми се струват най-добре от официалните сервизи.
Отговори

stei снимка stei 22 август 2013 - 21:20

Колега перката съм сигурен че трябва да ти се включи на първа скорост на 98 градуса а на втора на 105. 105 съм го правил миналото лято с 5 човека и багаж по доста сериозно изкачване така че на паркинг забрави да го видиш. Сигурен съм защото са заводско така даже в тази температура към 98 е и по икономична. На дълго по равно и аз падам до 88 но на тебе ако тогава ти включва перка ще паднеш под работната температура.
Отговори

mcd снимка mcd 22 август 2013 - 23:36

Докато търсим проблема на мойта май ше оправим и твойта ;)
Виж какво пише тук:
http://www.micksgara...780820&pk=c8732

Thermostat - OPEL ASTRA H Estate 1.7 CDTI 08/2004 - 101bhp 1686cc Z17DTH Opening Temperature [°C]: 89

Приблизително на такава тръгва и моята перка и колата средно държи 88 градуса без значение в града или на магистрала...заради проблема с антифриза я наблюдавам редовно.
Не знам къде си гледал стойностите които ми казваш но ще ми е интересно да ги погледна защото явно или при мен или при теб има и проблем с температурата.
Отговори

stei снимка stei 23 август 2013 - 06:34

При това положение мойта е Ок. Доколкото разбрах този термостат който май не е оригинален отваря напълно на 89 градуса, което не значи че тогава пуска перката а значи че всичката охладителна течност минава и през радиатора което е втория кръг на охладителната система. Не съм много добре с англииския но мисля че е точно така. А перката се пуска доста по късно.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 август 2013 - 07:30

 stei, на 22 август 2013 - 15:58, каза:

Колега по добре се спри, че стана голям спор и като гледам май много разбираш. Единия от двата клапана не говоря за колата на колегата а по принцип " защото знам че ще се изтичаш да кажеш че не са два" се казва изпускателен и се намира много близо до буталото при горна мъртва точка, Самото бутало пък се движи в цилиндъра и при изпускане имам в предвид 4 ти такт ако има пукнатина при леглото на клапана или при самия водач къде е по вероятно да отиде това налягане ако пукнатината е между изпускателна и охладителна система. И понеже ми писна да ти обяснявам си отговори кое е по вероятно да се случи дали да вкара вода в цилиндъра или да вкара газове във водата и кое налягане е по голямо при работещ двигател. Ето ти една гатанка и като я разгадаеш пиши. Казах ти да изчакаш колегата да реши проблема и да каже какво е било ама не се спираш и май ти разводняваш темата. А дали са различни неща цилиндров блок и изпускателна система мерси че ми каза за да знам вече.

Колега извинявай че те дразня с моите разсъждения в които изразявам собственото си мнение по въпрос който евентуални би касаел и мен може би в даден момент. Никога не съм си и помислял да разводнявам темана с брътвежите си на неразбиращ пред теб знаещия. Още веднъж съжалявам и се извинявам че съм се намесил. Май някои хора не търпят мнение по различно от тяхното.
Отговори

stei снимка stei 23 август 2013 - 08:59

Извинен си и си прав и я разводни малко или много. Всеки може да помага затова е форума проблема е че някой казва едно ти пишеш какво би станало тогава и не мислиш че може и по друг начин да стане и се получава един безмислен спор. Имам в предвид за пробива между изпускателна и охладителна и пушека и връзката цилиндър и изпускателна и налягането. Да прав си може да е така както и ти казваш но не бъди категоричен какво би последвало едното и другото. Говоря за пушека.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 август 2013 - 09:30

Само да вметна че изразеното от мен собственно мнение и подкрепяно с различни доводи не значи налагане на мнението ми на всяка цена. Никого не съм задължавал да приема моето мнение, което съм дал с едничката мисъл да се помогне на човек в ситуация която, очевидно сам не може да реши и съм го сторил защото това е форум. Ако съм навредил с мнението си разбирам, но едва ли съм вкарал човека в разход с мнение. И накрая колега категоричен съм колкото и ти. Успех с намирането на проблемите в колите ви и дано да се решат скоро и евтино.
Отговори

mcd снимка mcd 23 август 2013 - 11:10

Stei не каза къде ги гледаш тези стойности. Не открих много по въпроса, но по малкото което открих мисля че по-скоро моята работи в правилния диапазон:
"As for not having the temperature gauge itself, I was the same at first, but after a month or so of driving round with the 'hidden menu' I've learned that it runs between 80-90 degrees, no matter what the weather, and checking under the bonnet ever week to make sure nothings leaking and the coolant level isn't dropping is enough to reassure me that everything is OK."
Както и да е...явно охлаждането ми е ок ако датчика не е прецакан де. Иначе доколкото разбрах този датчик се ползва от компютъра за включване на перката и отвариане на кръга през радиатора. Не видях да има отделен термостат за радиатора.

Забравих да посоча източника: http://www.vauxhallo...e.175284/page-2


Ако имам някакъв ъпдейт по проблема ще пиша пак.
Мнението беше редактирано от mcd: 23 август 2013 - 11:14
Отговори

stei снимка stei 23 август 2013 - 15:47

As for not having the temperature gauge itself, I was the same at first, but after a month or so of driving round with the 'hidden menu' I've learned that it runs between 80-90 degrees, no matter what the weather, and checking under the bonnet ever week to make sure nothings leaking and the coolant level isn't dropping is enough to reassure me that everything is OK
Всичко написано е така. Да работната температура е в тези граници но перката се включва на 98 а не 89 както при тебе. Източника ми е GA и София ауто и доста колеги с такъв двигател. И аз влизах в такъв филм като тебе и съм питал и разпитвал и се оказа че работят на по висока температура. А термостата е един той отваря големия кръг а датчика който включва перката мисля че е на радиатора което значи че той сработва и включва перката много след като е отворил термостата и радиатора е достигнал въпросните 98 градуса.
Мнението беше редактирано от stei: 23 август 2013 - 15:50
Отговори

mcd снимка mcd 08 юни 2015 - 10:32

Здравейте съфорумци!
Този проблем продължава и май се случва само лятото. Зимата не съм имал такива грижи или ако е имало е било много рядко.
Не ми се отваря двигател да давам 500лв само за експеримент.
А и не ми се струва че има логика да го прави само лятото от пробита гарнитура. Как мислите?
Моля ви препоръчайте ми добър сервиз където да отида. Около Люлин е за предпочитане, но и по-далече да е ще отида ако ще ми свършат работа.

Благодаря ви предварително.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 юни 2015 - 19:50

Без излишни обяснения как и защо- просто измий хубаво радиаторите и по- специално между тях (на климата и водния). Малко са хората, които могат да си представят какво има там... Аз пък съм го виждал на четири лични автомобила. И резултатите след измиването.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 юни 2015 - 19:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg