Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Размер джанти Астра J 2011 г.

leon2609 снимка leon2609 24 октомври 2021 - 14:59

Здравейте колеги,
Астрата дойде от италия с 18 цолови джанти.Колко цола са за предпочитане да се карат имайки предвид разхода(с една дума да го намаля колкото се може разхода).
Благодаря!!!!!
Отговори

benzy снимка benzy 24 октомври 2021 - 15:23

Мани разхода, с тия дупки по нещото, което наричаме път и този нисък профил...
аз съм с 215/60/16 и съм доволен от возия и разход, ако не си агресивен по завоите и за още по-нисък разход може да паднеш и на 205/60/16, това е най-малкия оригинален размер, който се монтира на Jките
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 октомври 2021 - 07:53

Колкото по-малки джанти и по-тесни гуми, толкова по малък разход и по-мека возия. Съотвено загуба на стабилност...

Минимума е 16. По кокретни размери в Начало на форума -> Технически въпроси -> Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел има важна тема Ръководства за експлоатация, безопасност и поддръжка там се намира доста интересна информация. Примерно тази:

Прикачен файл  Astra J.JPG (86,98K)
Брой изтегляния: 19
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 25 октомври 2021 - 19:30

 Жоро, на 25 октомври 2021 - 07:53, каза:

Колкото по-малки джанти и по-тесни гуми, толкова по малък разход и по-мека возия. Съотвено загуба на стабилност...


Също и визия. Ако сложиш след 18-ките 16-ски и то на 60, колата ще заприлича на фадрома!

А и не знам почитателите на меката возия дали имат идея какво се случва с една високопрофилна гума в остър завой с висока скорост :doh:
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 25 октомври 2021 - 19:30
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 октомври 2021 - 20:35

 ulieliadi, на 25 октомври 2021 - 19:30, каза:

Също и визия. Ако сложиш след 18-ките 16-ски и то на 60, колата ще заприлича на фадрома!

А и не знам почитателите на меката возия дали имат идея какво се случва с една високопрофилна гума в остър завой с висока скорост :doh:


Интересно какво значи висока скорост? 200? Защото със 100-120 едва ли им има нещо на 60-ките..
Такива изгъзици като 40-ки 35-ци на такъв нормален автомобил са си чиста проба простотия
като не искаш да става това, което казваш, купи си run-flat. гарантирам ти, че няма да има такова нещо в "острия завой".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 октомври 2021 - 20:37
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 октомври 2021 - 20:47

И аз съм със същият размер като Benzy, отделно бая Инсигнии B, чисто нови ги гледам със същият размер. Визията е визия, комфорта ми е по-важен! По нашите равни пътища определено не смятам, че нископрофилната широка гума е по-устойчива, заради кривините по настилката. За сигурността мога да споделя, че е много по-вероятно да скъсам гума в дупка, отколкото да хвръкна от завой заради височината на моите и наличието на ESP и TCS, отделно не се мисля за състезател.
Въпрос на вкус и цвят...
пп.Колата ми не прилича на фадрома!
Отговори

benzy снимка benzy 25 октомври 2021 - 23:01

 ulieliadi, на 25 октомври 2021 - 19:30, каза:

колата ще заприлича на фадрома!... високопрофилна гума в остър завой с висока скорост :doh:

Колега,
С колко ще влезеш в завоя, че да имаш проблеми с високопрофилната гума? На бързите завои си влизам и със 120, на бавните 70-80 зависи, дори и намек не съм усетил, че може да изскочи от джантата. Трябва да караш наистина самоубийствено, че да стане проблем.
Да 18-ката изглежда супер гот, особено на GTC, но не бих карал гума на 45, ако не се лъжа слизаше на толкова при 18 цола. Даже нямам (още, а може и така да си остане) алуминиеви джанти, карам с тасовете и не мисля, че изглежда чак толкова зле колата. А вози супер, обира доста от кофти пътя, с усиления борд не ме е страх, че ще я "клъцна" на някоя дупка, а че ще изкривя джанта ми се вижда невъзможно :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 октомври 2021 - 17:59

 Rosen Popov, на 25 октомври 2021 - 20:47, каза:

Въпрос на вкус и цвят...

Точно така е Роска. На мен колата не ми харесва с оригиналните 17-ки, даже един гумаджия ми каза че стоят като подарени джантите на колата... И е прав, донякъде.

 benzy, на 25 октомври 2021 - 23:01, каза:

Даже нямам

Е как можеш да сравняваш комфорта с нещо за което идея си нямаш? Можеш да сравняваш единствено визия, но на фотошоп че нали нямаш.
Мога твърдо да заявя че комфорта ми е по добър с 18-ките на 40отколкото с 17-ките на 45. Може би е и до марка на самите гуми. Тия 5 процента нема как да ги хванете...
Също за по-голям комфорт и икономия на гориво - ъпгрейд на спирачките та да влизат 13-ки и готово, нали :good:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 26 октомври 2021 - 19:23

Ааа Юли, при нас с Бенз-а не са 5% а 15% във височината и определено се усещат-то си е размер за бусове :). Икономия на гориво не гоня, просто в Пловдивска област пътищата са ни в пъти по-зле от вашите и да не казвам, че обичам да побягвам по черни пътища. Ако бяхме с Европейски пътища веднага скачам на 19", както на Миро Астрата. Автора на темата задава въпрос, ние му споделяме впечатления, избора остава негов-на дизел да му свалиш разхода на гориво с размера на джантите е смешно! Тия Nm за кво са :rasp:
Отговори

benzy снимка benzy 26 октомври 2021 - 19:38

Аз не гоня икономия, гадината със зор минава 4.5, все пак съм социално отговорен и не искам да фалирам държавата с липса на приходи от акцизи и ДДС :icon_razz2:
Но пък и ще е трудно да ме убеди някой, че нископрофилната гума дава по-добър комфорт... по-добро водене в завой, да но комфорт? Хм това е анти всякаква логика. И на мен си ми харесва количката и така. Сигурно може още много по-добре с джанти и украски, но и сега си обръщам да я видя като слизам, значи ми е ОК :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg