Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

opel vectra b 1.8 проблем с ниските обороти

Емил1703 снимка Емил1703 02 април 2017 - 14:45

Здравейте, имам следният проблем. Когато съм на сфетофар (или паркирам) и съм изключил от скорост колата направо почва да се тресе и се мъчи да не изгасне. Оборотите падат драстично и в голям процент от случаите гасне. Ходих при двама майстори. Единият каза, че е от някакъв си там датчик за ниските обороти сменихме го и пак същата работа. Вторият майстор каза,че е от стъпковото моторче смених и него и пак същата работа? Сега бях при ТРЕТИ майстор и той ми каза, че най-вероятно е от датчика за регулиране на температурата (понеже колата била работила на различни обороти когато е студена и когато е топла и изпращала грешна информация към компютъра) или от датчика за подаване на въздух към двигателя. Вече ми писна да купувам неща и следващият майстор да ми казва, че не била това причината. Колата е Opel Vectra B 1.8 X18XE1 115 к.с.
Мнението беше редактирано от Емил1703: 02 април 2017 - 14:49
Отговори

sathv снимка sathv 02 април 2017 - 21:50

Независимо дали ти е писнало или не, подмяната на здрави компоненти по метода проба-грешка е част от сервизното обслужване и е съвсем нормално. Относно следващите набедени компоненти като дебитомер и датчик температура те могат да бъдат измерени. Те и подменените компоненти могат да се измерят, ама вече е късно щото си ги сменил. Пък ако си сложил ментаци или втора употреба колелото се завърта отначало. Отделно на тая вехта вектра знаеш ли колко е опечена ел. инсталацията? Затова на стари коли преди каквато и да е подмяна на части от ел. инсталацията задължително се проверява първо последната. И понеже при теб явно нищо не е мерено може да продължаваш да сменяш здрави компоненти.
Отговори

vladata снимка vladata 03 април 2017 - 07:59

 Емил1703, на 02 април 2017 - 14:45, каза:

Здравейте, имам следният проблем. Когато съм на сфетофар (или паркирам) и съм изключил от скорост колата направо почва да се тресе и се мъчи да не изгасне. Оборотите падат драстично и в голям процент от случаите гасне. Ходих при двама майстори. Единият каза, че е от някакъв си там датчик за ниските обороти сменихме го и пак същата работа. Вторият майстор каза,че е от стъпковото моторче смених и него и пак същата работа? Сега бях при ТРЕТИ майстор и той ми каза, че най-вероятно е от датчика за регулиране на температурата (понеже колата била работила на различни обороти когато е студена и когато е топла и изпращала грешна информация към компютъра) или от датчика за подаване на въздух към двигателя. Вече ми писна да купувам неща и следващият майстор да ми казва, че не била това причината. Колата е Opel Vectra B 1.8 X18XE1 115 к.с.


колега не си пояснил кога точно се случват тия проблеми, топла ли, студена ли,пали ли нормално топла и съответно студена, има ли ГИ или не. Казваш сменил си стъпковото моторче / при нас с този мотор х18хе1 стъпковото в вътре в самия дросел и не може да се смени само то, не знам дали знаеш или майсторът ти те е метнал по гръб/. Също не виждам да си споменал кога е започнал да се проявява проблемът във времето. Грешки някакви записва ли колата? Разлика във вървежа и разхода? Както ти е казал колегата температурния датчик може да се измери, а именно стойностите които трябва да показва при 15 градуса са 2342 ома, а при 90 градуса - 153 ома. Махни тук -там гофрите от инсталацията и огледай за честия проблем като пипнеш кабела и започва да се люпи изолацията на кабелите, доста често се случва да се олюпи вътре в гофрата и да се окъсят кабели без човек да забележи. Предполагам знаеш другия чест проблем на нашите мотори и именно често прецакващ се компютър и чести а АНОМАЛИИ от нормалната работа на двигателя, имай го в предвид
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg