Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Нов в клуба

Jim снимка Jim 08 ноември 2006 - 18:41

Привет на всички фенове на Opel. И аз вече съм горд собственик на Опел Астра 1.6 55kw 11.97г. много съм доволен от вървежа на колата и от разхода на гориво. Но има нещо което ме притеснява много капачката от където се сипва масло побелява казаха ми че това е конденз и е нормално за Опелите. Двигателя е X16SZR. Предварително ви благодаря за помоща.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 ноември 2006 - 19:11

Jim, на Nov 8 2006, 07:41 PM, каза:

Привет на всички фенове на Opel. И аз вече съм горд собственик на  Опел Астра 1.6 55kw 11.97г. много съм доволен от вървежа на колата и от разхода на гориво. Но има нещо което ме притеснява много капачката от където се сипва масло побелява казаха ми че това е конденз и е нормално за Опелите. Двигателя е X16SZR. Предварително ви благодаря за помоща.
 

Честито! :love_opel:

Смени ли маслото след покупката?
Отговори

andreyfa снимка andreyfa 08 ноември 2006 - 20:19

При мен беше същото като е я взех - Беше гарнитура. Т.е влизаше антифриз в маслото. Провери водните съединения дали са много надути - при мен беше така ..и от ауспука капеше вода. Губеше и антифриз по малко.
Дано при теб да не е това, макар че ремонтите на опелите не са твърде скъпи.
Отговори

Гено снимка Гено 09 ноември 2006 - 01:30

Jim, на Nov 8 2006, 06:41 PM, каза:

Привет на всички фенове на Opel. И аз вече съм горд собственик на  Опел Астра 1.6 55kw 11.97г. много съм доволен от вървежа на колата и от разхода на гориво. Но има нещо което ме притеснява много капачката от където се сипва масло побелява казаха ми че това е конденз и е нормално за Опелите. Двигателя е X16SZR. Предварително ви благодаря за помоща.
 

не е задължително да имаш проблем, колега с Кадет е така от години
следи нивото и вида на маслото, ако не се покачва всичко е наред и също ако не се губи антифриз
предполагам побелява на къси разсътояния и незагрял двигател?
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 09 ноември 2006 - 08:40

Чисто и просто имаш конденз. Ако имаш и газ в колата още повече прави такава пяна. Мойта кола винаги си е била така. Нямам никакъв проблем с гарнитури и т.н. Антифриза си е винаги на резката :) . Все пак за да си сигурен си следи антифриза и маслото. А й ако минеш 100-на километра без да спираш ще видиш как ще се изчисти :)
Отговори

radok снимка radok 09 ноември 2006 - 09:30

И при мен е така. Това се получава само като я карам много градско. Опъна ли я на дълъг път, изчезва пяната. Нямам проблем с маслото и антифриза. :love_opel:
Отговори

Jim снимка Jim 09 ноември 2006 - 12:09

Благодаря на всички за помоща. Смених маслото нямам газова уредба не губи антифриз, но наистина карам на къси разтояния надявам се наистина да е конденз. Ще я изпробвам на дълак път и пак ще пиша.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 ноември 2006 - 12:34

По нормално е да е конденз както ти казаха и другите, найстина пробвай я на дълъг път би трябвало да го изчисти.
Отговори

Jim снимка Jim 27 декември 2006 - 11:56

Пробвах колата на дълъг път, капачката напълно се изчисти. :dancin: Благодаря ви!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg