Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Сервизен индикатор на таблото

Pavlin снимка Pavlin 07 февруари 2010 - 13:37

Здравейте,
От време на времи ми присветва лампичката, която индикира, че трябва да се ходи до сервиз. Светва за малко и след това угасва. Не мога да разбера какво й има. Ще ходя на сервиз, но все пак, ако ви се е случвало, ще помоля за съвет и мнение. Благодаря.
Павлин
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 07 февруари 2010 - 15:06

Страх ме е да стане някой сакатлък, а почти нищо не рабрах от инструкциите в линка. Благодаря все пак. Индикаторът е "кола с инструмент върху нея".
Отговори

Гено снимка Гено 07 февруари 2010 - 16:43

"За целта натиснете предала на газта докрай и спирачката, дайте контакт... На таблото символът за грешка в електрониката ще започне да мига, ако има записани грешки в компютъра."

преброй миганията и пиши пак тук
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 февруари 2010 - 18:16

 Pavlin, на 07 Feb 2010, 15:06, каза:

Страх ме е да стане някой сакатлък, а почти нищо не рабрах от инструкциите в линка. Благодаря все пак. Индикаторът е "кола с инструмент върху нея".

Отиваш в някой сервиз, даваш 30лв и хората ти казват к'во ти има...
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 07 февруари 2010 - 21:10

Утре ще ги пробвам и двете:)
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 09 февруари 2010 - 12:37

Откачи акумулатора за 10-15 минути и после виж дали не се е оправило. Като ги откачиш кабелите ги съедини да се нулират грешките. Ако още имаш проблеми трябва ти компютър.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 09 февруари 2010 - 12:43
Отговори

todor145 снимка todor145 09 февруари 2010 - 12:44

Тази лампа на автомобил с ключ вътре заедно с чека ли свети при даване на контакт или автомолилите имат само чек или автомобил с ключ в зависимост от изпълнението
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 09 февруари 2010 - 12:57

Утре ще ходя на сервиз. Лампата е "кола със сервизен ключ" върху нея. Четох, че може да е нещо свързано с имобилайзера. Свети рядко по време на движение. Оня ден пък ми се включи алармата докато карам. Затова и си мисля дали не е от имобилайзера.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 10 февруари 2010 - 11:31

Колеги, Помагайте!!! Сутринта я водих Generous Auto и преди малко ми се обадиха, че било турбината?!?! Астричката ми няма и 50000 км. Възможно ли е или да я водя на друго място?
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 10 февруари 2010 - 11:42

Какво и има на турбината колега?И колко казаха че ще струва
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 10 февруари 2010 - 11:51

Турбината? Следва да усещаш някакъв проблем сподед мен?! Трябва да обяснят точно какво и е...
Гаранционна ли е?
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 10 февруари 2010 - 12:27

Цена още чакам да ми кажат. Не подавала достатъчно налягане. И мен ми се струва, че сякаш няма много мощност, ама чак пък толкоз. Може и да си внушавам. Лошото е, че не е гаранционна. Сега ще ходя да ги видя. Сигурно ще я водя и на друго място да потвърдят, че тука чувам цени 2500-3000 лв.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 10 февруари 2010 - 21:03

Лошо колега, цените в официалните са такива... Дано не е в нея проблема, но щом са ти казали и щом няма мощност. Виж дали не може да я рециклират или ремонт. Има 2,3 сервиза в София които с това се занимават. Не бързай в никакъв случай да мяташ 3000лв...
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 10 февруари 2010 - 21:47

Пуснах ти лично колега с координати на моя човек...сигурен съм, че ще ти помогне и ти препоръчвам да го потърсиш преди да почнеш да даваш големите кешовици!
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 11 февруари 2010 - 13:57

Вчера от GA отивам направо в София Ауто. Смениха ми магнитен и вакуум клапани на турбото. Това било. Тръгнах си и всичко беше ОК. Отивам на околовръстното и какво да гледам - лампата пак ми светна два пъти :mhihi: Единият път беше под 2000 оборота под 80км/ч. , изгасна и след това над 2000 оборота при 120 км/ч. Сега пак е в София ауто. Благодаря на колегата за координатите. Дано не ми се наложи да ги ползвам. Между другото удоволствието да имам нови клапани струва 420 левчета.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 11 февруари 2010 - 17:02

 Pavlin, на 11 Feb 2010, 13:57, каза:

Вчера от GA отивам направо в София Ауто. Смениха ми магнитен и вакуум клапани на турбото. Това било. Тръгнах си и всичко беше ОК. Отивам на околовръстното и какво да гледам - лампата пак ми светна два пъти :mhihi: Единият път беше под 2000 оборота под 80км/ч. , изгасна и след това над 2000 оборота при 120 км/ч. Сега пак е в София ауто. Благодаря на колегата за координатите. Дано не ми се наложи да ги ползвам. Между другото удоволствието да имам нови клапани струва 420 левчета.

Аз точно за това ти казах да идеш при моя човек, че тия от официалните сервизи ще накрат всичко да смениш и накрая ша излезе напукан маркуч и загуба на вакуум...И аз съм ги обикалял тия и навсякъде ми разправяха помпа ала бала...дай 4к лв, а излезе запушен смукател.За Опелски дизели няма по добър от тоя пич така, че няма к'во да чакаш!
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 11 февруари 2010 - 18:50

Сега ми преинсталирали били софтуера, защото грешката била, че се подавало високо налягане. Сега ще гледам какво ще става и ако има нещо пак ще пиша:) Дано не се налага.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 19 март 2010 - 08:20

Здравейте,
Откакто ми смениха клапата и софтуера турбото доста "свири". Индикаторът не свети, но турбото от време на време просвирва даже и когато съм спрял. Дали е проблем?
Отговори

Били снимка Били 05 юни 2010 - 15:10

при мене няма 6 пин колата ми е вектра б 2.0 дтл 97г. само имам 3,4,5,7,8,12,16. как мога да ми помогнете за самодиагностиката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg