Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

охладителна с-ма астра фц14се

Sivkov снимка Sivkov 15 декември 2009 - 20:12

здравеите колеги ако може някой да ми каже какви градуси нормално трябва да даржи този дв-л защото моя дв-л термостата отваря на 87 -88 градуса майсторите някои казват че е нормално други не и като е на -4 градуса почти нямам парно
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 04 януари 2010 - 10:49

Teрмостата трябва да отваря на 92 градуса.
Отговори

vdwind снимка vdwind 04 януари 2010 - 11:08

Абе мен ако питаш 3-4 градуса не са фатални, щом при загрят двигател ти го няма парното, или ти е запушен радиатора за парното и през него едва преминава антифриза, или вентилационната ти система не е наред нещо. При 88С трябва да се потиш в колата, поне при мен е така, нищо че навън е -4С (говорим, като загрее колата разбира се) Ако включиш на вътрешна циркулация какво става, пак ли не топли, поленов филтър имаш ли???? Ако имаш добре е да го смениш направо с нов, по 10-на лева са.
Мнението беше редактирано от vdwind: 04 януари 2010 - 11:10
Отговори

Sivkov снимка Sivkov 17 януари 2010 - 19:39

да имам такяв филтар сменен е има парни като са + тем. тогава да но стига тем. до мак. 89градуса и рязко пада до синята зона ходих да мерят датчика на главата бил лажел с 2 или 3 град. макар че аз не сам сагласен стова и затова искам помощ от вас колеги.
Отговори

dj_miro снимка dj_miro 19 януари 2010 - 11:56

Здравей Колега.Аз карам същата астра и при мен имаше температурни колебания, но парно си имах поне.При мен проблема беше-понякога прегрява, понякога не може да загрее или като при теб-стигне до към 90 и падне.Свалих си казанчето, маркучите и големия радиатор и ги промих мн хубаво и пак същата работа.После смених термостат и всичко си дойде на място :)
А относно твоя проблем с парното-сигурно ти е запушено радиаторчето на парното и не може да минава топъл антифриз през него.
Най добре според мен свали си водния радиатор, казанчето и тръбите между тях и радиаторчето на парното.Промиваш ги хубаво с топла вода да излезнат боклуците и после зимаш 2-3 бутилки оцет-загравяш на котлона оцета и наливаш във водния радиатор и радиаторчето на парното-да седи така поне 4-5 часа.После изсипваш оцета промиваш пак с топла вода и ако е имало нещо запушено вече ще е Ок.После си наливаш ново антифризче и работата спи ;) По принцип съм чувал, че можело и на колата да се направи тая процедура, но няма да се изчистят боклуците толкова добре.
Цялата процедура отнема грубо един ден :) и 2-3 лв за оцет и 15-тина лв за нов антифриз ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg