Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Утайка в маслото

CuMo снимка CuMo 05 август 2010 - 21:17

Здравейте, колеги, днес като си проверявах маслото забелязах, че в долната част на щеката за проверка имаше черна гъста утайка, а преди това бях избърсал щеката с парцалче, избърсах я пак и я вкарах, само че имаше малко по-малко, а следващите пъти изчезна. Някой има ли си представа от какво може да стане това? Двигателя е X16SZR, маслото съм го сменял преди 1300-1400 км, преди няма и месец полусинтетика Elf Competition STI 10W40. Колата се кара предимно градско и има газова уредба ако има значение. Моля хората, които са технически по-компетенти да споделят мнението си и да кажат дали имам повод за някакво притеснение. Благодаря предварително!
Отговори

imitev снимка imitev 06 август 2010 - 07:50

От кога имаш колата?

Ако е от скоро - ще се изчисти като сменяш редовно маслото в срок.
Отговори

CuMo снимка CuMo 06 август 2010 - 09:11

Колата е отпреди една година, досега веднъж е сменяно още като я взехме, с някакво минерално мисля, че беше, не мога да кажа точно, тогава баща ми го сменя, а него вече го няма и не знам точно какво е било. А аз когато й го смених преди месец беше минато около 8 000 км с него. Колата е "уж" на 40 000 км, май реални, не знам. Само вчера където това ми направи кофти впечатление иначе като цяло си е екстра.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 06 август 2010 - 09:49

Няма значение километрите защото в повечето случая не са реални.Хубаво е да се направи промивка като цяло но повечето не го препоръчват с цел ,че колите ги блъскат с добавкии и като изчезе маслото с добавката колата и се е...мамата.Маслото елф не е никак лошо.Както колегата казва след смяна 2-3 пъти би трябвало да изчезне.Все пак я наблюдавай да не се окаже ,че освен утайка има и друго(мисля,че при теб няма и помен от това).Повечето коли които се взимат втора ръка маслото почти не им се сменя ,а само се долива и от там нататък знаете какво става.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 06 август 2010 - 10:00

Колега, най-добре източете маслото, свалете картера и вижте кво има на дъното. Ако има каймаци и оттайки начи определено маслото не е сменяно никога преди смяната на баща ти. Носят се легенди как след пълно източване на маслото и наливане на 5 литра след 200км се източват 7 литра. Всеки сам да си прави изводите колко слуз се е дигнала от дъното.
Отговори

titan22 снимка titan22 06 август 2010 - 22:12

 Blackwolf_vip, на 06 Aug 2010, 11:00, каза:

Колега, най-добре източете маслото, свалете картера и вижте кво има на дъното. Ако има каймаци и оттайки начи определено маслото не е сменяно никога преди смяната на баща ти. Носят се легенди как след пълно източване на маслото и наливане на 5 литра след 200км се източват 7 литра. Всеки сам да си прави изводите колко слуз се е дигнала от дъното.

Мнението беше редактирано от titan22: 06 август 2010 - 22:16
Отговори

speedo снимка speedo 06 август 2010 - 22:21

Доста често в тая утайка има яко стружки и като ги разтвори новото масло става много приятно за лагерите. Не е зле да се измива било то със сваляне на картера или промивка с нафта или бензин.
Отговори

WILLY снимка WILLY 07 август 2010 - 11:29

 Blackwolf_vip, на 06 Aug 2010, 10:00, каза:

Колега, най-добре източете маслото, свалете картера и вижте кво има на дъното. Ако има каймаци и оттайки начи определено маслото не е сменяно никога преди смяната на баща ти. Носят се легенди как след пълно източване на маслото и наливане на 5 литра след 200км се източват 7 литра. Всеки сам да си прави изводите колко слуз се е дигнала от дъното.

Ще подкрепя казаното от колегата със снимки направени при смяната на гарнитурите на картера на X20XEV (от комбито ми).
картера :
Публикувано изображение

втората му част :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
мотора :
Публикувано изображение
успокоителната ламарина :
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от WILLY: 07 август 2010 - 15:39
Отговори

titan22 снимка titan22 07 август 2010 - 11:46

 WILLY, на 07 Aug 2010, 12:29, каза:

Ще подкрепя казаното от колегата със снимки направени при смяната на гарнитурите на картера на X20XEV (от комбито ми).
картера :
Публикувано изображение

втората му част :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
мотора :
Публикувано изображение
успокоителната ламарина :
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg