Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Копче за принудително пускане на перката !

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 29 август 2010 - 11:52

Въпроса ми е следния:

Искам да си сложа копче с което да си пускам перката принудително.....
Изчетох темите по въпроса и нищо съществено.Само съвети за промиване и преглед на ел. системата.ИСКАМ КОПЧЕ ВЪТРЕ В КУПЕТО- :icon_wink2: Колата ми е Астра Ф - ГСИ....перката е с 2 скорости-едната на около 90-92 градуса...другата незнам ококо 96-7-8...Когато си иска се пуска първата скорост, а не пусне ли се тя не се пуска и втората. След това стига 100 и ги подминава малко( след което яко газ да охлади + яко нерви и пот и притиснения).Та искам копче докато си оправя всичко да е 6+...и имам няколко въпроса преди това...:

1.Копчето предполагам трябва да е яко....в смисал да издържа на голям ток..?
2.Колко квадрата да е кабела...(сигурно не по малко от тоя дето на буксата която влиза в датчика)...?
3.Каде да го вържа...за буксата ли каде..?
4.На коя скорост да го вържа-1-ва или 2-ра...нали термостата е отворен до край на 2-ра скорост....ама аз няма да чакам да стигне 100 градуса....
4.а. като го пусна от вътре( на 1-ва да речем ) а то и от датчика си го пусне да не се омешат токовете нещо да стане фал.....и за това ли се слага релето ( какво реле незнам...така съм чул) да прекъсне от едното място, като е пуснато от другото....или с друга цел релето!?!
5. Друго не се сещам...насочете ме ако трябва?!?


п.п. Интересуват ме само мнения по темата, не промий си системата...провери кабели, нз си какво...

Датчика си е вред(щом се пуска понякога)..

п.п.1-Проблема го знам....връзката между буксата и датчика не е добра....в смисал сичко си е точ и при някакви дупки примерно се губи контакта и почват главоболията....тая превантивна мярка е за всеки случай....да съм подсигурен...

Моля за отговори по темата и не предположения, че с тока шега не бива :)

Благодаря ви предварително :a049:
Мнението беше редактирано от GSI-S4upen_O: 29 август 2010 - 11:53
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 август 2010 - 12:03

според мен юом ти включват перките когато си искат проблема най-вероятно е в датчика а щом искаш да си я пускаш принудително, виж кой кабел беше за високата степен и сложи едно реле за да не пускаш дебели кабели и да слагаш яки ключове, ако не се лъжа кабелите са кафяв-маса и кафя в с бяло и кафяв с жълто, мисля че с жълтото беше големите обороти
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 29 август 2010 - 12:07

Да.Знам че проблема е във връзката между буксата и датчика..това ще го оправя...ма за всеки случай да си сложа копче, че сам се напатил....релето се слага само заради големия ток ли? ако си сложа дебели кабели нее нужно..така ли...и има ли смисал копчето да е на високата скоротс, като термостата няма дае отворил толкова...или нее толкова важно?...:)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 август 2010 - 12:14

да, релето е заради големия ток и за да на разпъваш дебели кабели и да слагаш големи ключове по таблото и по-д0бре да е на високата степен да го охладиш по-бързо, особено ако не си обърнал внимание и е загряла повечко а ако термостата не е отворил още какъв е смисъла да включваш перка след като двигателя ще е под 90 градуса?
Отговори

jeff снимка jeff 29 август 2010 - 12:26

И аз искам да го направя същото,да си сложа копче вътре,че и на мен ми се е случвало да се потя и притеснявам...
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 август 2010 - 12:32

при теб не е ли само с една степен перката, на моята астра е с една степен въпреки че инсталацията и датчика са с две степени, още на първата включва на макс вентилатора
Отговори

speedo снимка speedo 29 август 2010 - 14:58

Проблема с буксата се отстранява с жигулски датчик 92/87градуса. Ако все още изпитвате притеснение може да се ъпгрейдва вентилатора като се смени с такъв от 1,8 или 2.0 от Вектра А или Калибра.
Копчето може да съвсем финно стига да има реле. Кабелите на силовата верига на релето 2,5квадрата а за самото копче доста по-тънки.Като цяло тая работа с копчето си е лададжийски тунинг....
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 29 август 2010 - 15:27

Значи разбрах замисала и изпалнението на всичко...само не разбрах какво реле трябва да се сложи...и ориентировачна цена...да не срамувам в магазина :Д:Д:Д
Отговори

bencho снимка bencho 29 август 2010 - 18:53

Здравейте:
Аз си направих това управление на вентилатора по следния начин.
Намерих каде са релетат за управление на вентилатора и им пуснах по едно тьнко кабелче.
И сега с едно малко копченце си го включвам като почне да се вдига стрелката.
Ако има интерс утре ще направя някоя снимка.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 29 август 2010 - 19:04

 bencho, на 29 Aug 2010, 19:53, каза:

Здравейте:
Аз си направих това управление на вентилатора по следния начин.
Намерих каде са релетат за управление на вентилатора и им пуснах по едно тьнко кабелче.
И сега с едно малко копченце си го включвам като почне да се вдига стрелката.
Ако има интерс утре ще направя някоя снимка.



Точно така е ..няма нужда от дебели кабели......При астрата релетата за перката седят до акомулатора под един пласмасов капак незнам на Калито къде са намираш релето което цъка бавната скорост и му пускаш + през прекъсвач ...или правиш мост на кабела който отива до датчика на радятора за бавната степен....
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 29 август 2010 - 19:08

Леле Мой...ако даадеш някоя снимка си златен...:)...чакам с нетарпение :icon_wink2:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 30 август 2010 - 00:43

не всички астри имат такива релета, моята включва перката директно от датчика
Отговори

omega2.6i снимка omega2.6i 30 август 2010 - 19:56

[quote name='GSI-S4upen_O' date='29 Aug 2010, 12:52' post='842516']
Въпроса ми е следния:

Искам да си сложа копче с което да си пускам перката принудително.....
Изчетох темите по въпроса и нищо съществено.Само съвети за промиване и преглед на ел. системата.ИСКАМ КОПЧЕ ВЪТРЕ В КУПЕТО- :icon_wink2: Колата ми е Астра Ф - ГСИ....перката е с 2 скорости-едната на около 90-92 градуса...другата незнам ококо 96-7-8...Когато си иска се пуска първата скорост, а не пусне ли се тя не се пуска и втората. След това стига 100 и ги подминава малко( след което яко газ да охлади + яко нерви и пот и притиснения).Та искам копче докато си оправя всичко да е 6+...и имам няколко въпроса преди това...:

1.Копчето предполагам трябва да е яко....в смисал да издържа на голям ток..?
2.Колко квадрата да е кабела...(сигурно не по малко от тоя дето на буксата която влиза в датчика)...?
3.Каде да го вържа...за буксата ли каде..?
4.На коя скорост да го вържа-1-ва или 2-ра...нали термостата е отворен до край на 2-ра скорост....ама аз няма да чакам да стигне 100 градуса....
4.а. като го пусна от вътре( на 1-ва да речем ) а то и от датчика си го пусне да не се омешат токовете нещо да стане фал.....и за това ли се слага релето ( какво реле незнам...така съм чул) да прекъсне от едното място, като е пуснато от другото....или с друга цел релето!?!
5. Друго не се сещам...насочете ме ако трябва?!?


п.п. Интересуват ме само мнения по темата, не промий си системата...провери кабели, нз си какво...

Датчика си е вред(щом се пуска понякога)..

п.п.1-Проблема го знам....връзката между буксата и датчика не е добра....в смисал сичко си е точ и при някакви дупки примерно се губи контакта и почват главоболията....тая превантивна мярка е за всеки случай....да съм подсигурен...

Моля за отговори по темата и не предположения, че с тока шега не бива :)

Благодаря ви предварително :a049: аз на омегата си сложих реле от една аларма. Нали знаете че в котийте на алармите слагат някакви релета та от там си взех реле. а за копче исползвах вече готовото сложено завотско за халогени каквито нямам.
Отговори

omega2.6i снимка omega2.6i 30 август 2010 - 20:02

[quote name='GSI-S4upen_O' date='29 Aug 2010, 12:52' post='842516']
Въпроса ми е следния:

Искам да си сложа копче с което да си пускам перката принудително.....



:icon_wink2: аз на омегата си сложих реле от една аларма. Нали знаете че в котийте на алармите слагат някакви релета та от там си взех реле. а за копче исползвах вече готовото сложено завотско за халогени каквито нямам.
Отговори

bencho снимка bencho 30 август 2010 - 20:32

Здравете:
Ето обещаните снимки:
http://dox.bg/files/dw?a=a411f75b07

Релетата се намират вьв черната кутия зад сервото на спирачките.
Мисля че се подаваше минус от масата на крачетата (пробваите сьс пробна лампа), следователно еднотое за бавни а другото за бьрзи.
Дано сьм помогнал, успех с начинанието :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от bencho: 30 август 2010 - 20:32
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 30 август 2010 - 21:00

така е колега, подава се минус, който минус го има и там на същата букса, кафяв кабел е, пак повтарям обаче, не всички астри го имат това по-старичките 1,4 и 1,6 моно нямат такива релета
Мнението беше редактирано от Shmortz: 30 август 2010 - 21:00
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 30 август 2010 - 23:15

Момчета, за пореден път се обеждавам, че сте ЦАРЕ.....

са да преговориме.....нее нужно дебели кабели и релета.....само от тия там в тази черна кутишка 1 ключе и спи града....а и това с тая маса от акумолатора неможах да го схвана....една проста схема на пейнта ако някой даде ще бъде супер....на мен ми се видя колега, че си дал с ключето на късо между двете крачета...ма ключето ти е с 0-1-2...демек само ключа си е такав, ти си си го направил на единия му контакт :?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 31 август 2010 - 00:39

не е дал на късо вързал е двете степени, в средата на ключа е пуснал маса, а тези двата кабела дето са на снимката на буксата са за двете степени, а единия от другите два който са свободни на буксата е - другия е + от контакт
извади буксата и виж цветовете на кабелите, кафяв е маса, кафяв с жълто бавна скорост, кафяв с бяло бърза, черен + от контакта който не ти е нужен
свързваш ключа така че в средата да ти е масата а в двата края другите два кафяви и превключваш на която степен искаш като в средно положение е изключено
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 01 септември 2010 - 02:12

Греда...днеска отварям тая кутишка и нищо... :( .... само от най дясната страна 1 такава затворена кутишка и 1 бушон .... май от самия кабел дето влиза в буксата ше си зема за бавна и бърза ма треа май и реле....какво да бъде :(
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 01 септември 2010 - 08:02

обикновено автомобилно реле и 4 квадрата кабели а за включването на релето каквито имаш, там няма голям ток
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg