Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел пали трудно сутрин като е студено

slav40 снимка slav40 17 октомври 2010 - 22:10

Здравейте колеги. Колата е Астра-Г X20DTL '99година .Имах следния проблем преди 10-тина дни като си бях в БГ.Като бяха сутринта температурите около 6-7 градуса и колата не искаше да пали от първия път. Като подгрявах 2-3 пъти преди да въртя едната сутрин запали от раз ...на другата пак се чудеше и запали от 3 тия път(по принцип повече от 3-4 секунди не въртя на стартер). Като запали и от аспуха илизаше някакъв сиво-бял пушек за около секунда. След това като я форсирам ,няма значение дали е изключена от скорост или в движение на скорост - колата не пуши. Това ще ми е първата зима с дизелова кола и искам като се прибера след 2 месеца да я вкарам в сервиз и да знам, какво да очаквам и коклко пари да приготвя горе долу( тук дето съм зимата температурите са най-малко 8-10 градуса,но като си отида в Бг и ме е страх да не си остана някоя сутрин с пръст в уста пред блока). Дали ще се размина само със свещи. Свещите,или поне реотанчето на таблото, винаги показваше че подгряваха свещите(няма значение дали е 40 градуса навън).Изчаквах си да изгасне и пали от "половин" оборот. Като е топло сутрин си пали от раз и не пуши - само на студено го направи тоя номер.
Отговори

Жорко снимка Жорко 18 октомври 2010 - 09:08

Причините може да са много. Аз също си патя от мъчно палене сутрин, когато е по-студено. Има доста разисквани теми по този въпрос. Ще бъда кратък: Ако си проверил всичките компоненти и са ти наред-свещи, обезвъздушаване на системата и стартер, остава да е акумулаторът. За нашите двигатели е необходим много мощен акумулатор с голям стартов ток. Капацитетът е 74 амч, но стартовият ток на такъв акумулатор варира от 640 ампера до 750 ампера. Аз поръчах на един познат да ми купи акумулатор с тези параметри, като изрично му наблегнах да е с най-голям ампераж, а той ми купил с 640 А. Е, сега си бера дертовете при по-студено време, ама няма как.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 октомври 2010 - 09:12

Защо да не е достатъчно 640А ? Та аз до преди няколко дни, и зиме и лете си палех без проблем с оригиналния от ОПЕЛ, а той беше 400А ?!!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 октомври 2010 - 20:01

Единственото което ми минава през акъла е да се увеличи стартовата порция гориво. това става лесно през диагностичен уред.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 октомври 2010 - 20:04

 IvanGrigorov, на 19 Oct 2010, 21:01, каза:

Единственото което ми минава през акъла е да се увеличи стартовата порция гориво. това става лесно през диагностичен уред.


-Колега, конкретен въпрос - щото и други са споменавали същото, има ли вероятни вреди от въпросната манипулация, или не ? В смисъл ако не е от това, обаче точно горивото се увеличи възможни ли са последствия.. нещо от сорта на задавяне и т.н. ?

п.п. Знам че дозите са много малки и че се увеличават също с много малко!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 19 октомври 2010 - 20:06

Колега проблема наи вероятно ти е елементарен,тоест подгревни свещи.Щом пали и мирише на автогара отзад имаш студен цилиндьр.Иди някьде барни една диагностика за всеки случаи ,да не е темп сензор и смени свещите
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 19 октомври 2010 - 20:59

колеги на 2.0 дизел неможе да се променя стартовото коли4ество гориво типа на помпата е такъв единствено мога да те посъветвам тестваите я сутринта преди да я запалиш колко са показанията на температурен дат4ик и предварението на помпата .това е моят съвет ако при условие 4е вси4ко друго е наред имам предвид дали не връща нафта или няма достата4но ток и ако вси4ки тези неща са наред и няма никакви грешки просто са о прътени на дюзите и ако неса ите просто си караи колата и не и обръщаи внимание защото ще има даване на пари и мои съвет като ходиш по маистори гладаи кои какво прави да не я развалите пове4е от много пипане и ходене по маистори успех
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 20 октомври 2010 - 20:12

 stoian_r, на 19 Oct 2010, 21:59, каза:

колеги на 2.0 дизел неможе да се променя стартовото коли4ество гориво типа на помпата е такъв единствено мога да те посъветвам тестваите я сутринта преди да я запалиш колко са показанията на температурен дат4ик и предварението на помпата .това е моят съвет ако при условие 4е вси4ко друго е наред имам предвид дали не връща нафта или няма достата4но ток и ако вси4ки тези неща са наред и няма никакви грешки просто са о прътени на дюзите и ако неса ите просто си караи колата и не и обръщаи внимание защото ще има даване на пари и мои съвет като ходиш по маистори гладаи кои какво прави да не я развалите пове4е от много пипане и ходене по маистори успех

Стартовата порция се променя.
За семерингите по дюзите си прав .
Поздрави
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 октомври 2010 - 20:30

този двигател не трябва да подгрява над 5 градуса температура на двигателя ако не се лъжа за точната температура, виж си температурния датчик на двигателя
щщом като с подгрване 2-3 пъти в студа пали значи има проблем със свещите, които чесопочват да греят по-нагое и не си изпълняват функцията пълниценно, няма да е лошо да ги свалиш и да ги включиш една по една на акумлуатора и да видиш от къде почват да греят, ако не е от върха значи греят в главата и са аут, другото което е че ако двигателя е добре трябва да пали спокойно и на -10 без нито една подгревна свещ, лично аз съм виждал вектра Б 20дтх мотор да пали под -15 с изгорели свещи, вярно е малко тресе за 2-3 секунди и пропушва но пали от раз без замисляне
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 20 октомври 2010 - 20:50

Стартовата порция се променя, но не със секира!!! С диагностичен уред съм написал. Преско също каза.
На тоя мотор студения старт е лош. Не мога да разбера защо един пали друг не. Един грее друг не и това при еднакви условия. Мотора е с директно впръскване в цилиндъра. Мотори от този тип разчитат на 2-3 неща за старта си:
-Налягане в системата(за високо налягане)
-Състоянието на дюзите
-Компресията на мотора
Ако сте перфектни по тези 3 показателя няма опция да не запали. bojo 06 беше написал някъде че подгрева се управлява от температурния сензор върху термостата.

ПП - Преско нали знаеш че тия кофтори не подгряват почти. Това с изгоряла подгревка ясно, ама като не грее???
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 20 октомври 2010 - 20:55

 IvanGrigorov, на 20 Oct 2010, 21:50, каза:

Стартовата порция се променя, но не със секира!!! С диагностичен уред съм написал. Преско също каза.
На тоя мотор студения старт е лош. Не мога да разбера защо един пали друг не. Един грее друг не и това при еднакви условия. Мотора е с директно впръскване в цилиндъра. Мотори от този тип разчитат на 2-3 неща за старта си:
-Налягане в системата(за високо налягане)
-Състоянието на дюзите
-Компресията на мотора
Ако сте перфектни по тези 3 показателя няма опция да не запали. bojo 06 беше написал някъде че подгрева се управлява от температурния сензор върху термостата.

ПП - Преско нали знаеш че тия кофтори не подгряват почти. Това с изгоряла подгревка ясно, ама като не грее???

Знам братле,ама вземи една пробна лампа на +15гр. и премери нищо че лампата не свети :padlock: ,грее си то наи добре.
За горните неща си прав ,много облекчава и това че е директно впрьскване
Отговори

gosho снимка gosho 20 октомври 2010 - 21:12

Колега не се занимавай със стартова порция,зимни и летни софтуери и т.н.При двг на 400-500хил.км.няма ли подгряване при студен двг няма палене.Според мен трябва да подгряват винаги при студен двг независимо от външната температура.На моята корса 1.5тд исузу греят винаги даже и при топъл двг за 1-2 сек. търси проблема в подгряването,свещи,датчик,реле и т.н.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 20 октомври 2010 - 22:52

не 4е искам да ви кажа нещо на помпа vp44 неможе да и се променя стартовото коли4ество главата на тази помпа не се мести
п.п моята кола е на 300000 реални от австрия и подгрява всяка сутрин вън ако иска да е 20 градуса
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 20 октомври 2010 - 23:16

Добре бе колега ти не четеш май??? Казвам че това количество се променя с ДИАГНОСТИКА по софтуеърен път!!! Как по-ясно да се изразя???
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 20 октомври 2010 - 23:34

това пълни глупости това и опела немогат даго направят
Отговори

esil2 снимка esil2 21 октомври 2010 - 15:44

Моята си палеше зимата дето мина и на 3 свещи така, че и тази зима мисля да не я сменям.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 21 октомври 2010 - 18:45

 stoian_r, на 21 Oct 2010, 0:34, каза:

това пълни глупости това и опела немогат даго направят

А на бас ,че ще ти променя порцията .И максималната мога ,и оборотите мога ,на колкото кажеш
Отговори

devil. снимка devil. 21 октомври 2010 - 18:57

Колега, аз имах подобен проблем и ако си проверил свещи и една камара неща и нещата не се променят-дюзи!
Сложих добавка за почистване на дюзи и се родих!!!Пробвай нищо не ти пречи!!!!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 октомври 2010 - 22:32

 преско, на 20 Oct 2010, 21:55, каза:

Знам братле,ама вземи ............

Ей тая събота ще я гледам тая на баща ми че като се почне едно въртене сутрин ме дразни. Да видя аз това подгряване. Защото така и не съм се занимавал много с него.
Отговори

Shades снимка Shades 22 октомври 2010 - 08:31

Много ги мори температурния датчик по отношение на паленето сутрин. Най-тъпото е, че вече има няколко случая на проблеми с него и не излизат грешки, няма други симптоми, но като се смени и се оправя :modownz:

Колкото за промяна на стартовата порция, само мога да се засмея на твърдението, че е невъзможно. Става и то с някои от най-просташките и евтинджийски диагностични уреди :padlock:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg