Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зафира Б 120 бушоно табло

mohel снимка mohel 09 април 2020 - 21:03

Здравейте , зафирата , е глътнала доста вода една жена .. е вкарала в една локва и е въртяла до като е угаснала
разглобих е всичко което можах оправих но.. стигнах до таблото за бушоните до акумулатора
направо беше трагично изгоряло в тиня , вода и така на татък .. днес звънях на кой ли не да търся такова табло с код JT на таблото
защото пробвах с BH с него даже и лампите на таблото не светят .. а с неговото си въпреки изгорялата платка (модула) в него поне те светят но нито върти на стартер нито нищо... едно от момчетата с който говорих днеска до като търся такова табло , пък ми каза че и със същия код да намеря ще трябва да се обучава пак... това така ли е ? колата е с 1.9 фиат мотора 120 коня 2006-та година
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 април 2020 - 21:11

 mohel, на 09 април 2020 - 21:03, каза:

пък ми каза че и със същия код да намеря ще трябва да се обучава пак... това така ли е ?

Така е.
Отговори

mohel снимка mohel 09 април 2020 - 21:14

 dusty rain, на 09 април 2020 - 21:11, каза:

Така е.

Мерси а имаш ли идея с какво се обучава с Оп-ком ли
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 април 2020 - 21:18

Оп-ком, Теch 2.
Отговори

mohel снимка mohel 09 април 2020 - 21:25

 dusty rain, на 09 април 2020 - 21:18, каза:

Оп-ком, Теch 2.

Мерси , за информацията , понеже със опели рядко се занимавам , оп-ком не съм ползвал , ползвам други , но с тях няма да стане , имаш ли на идея как става със оп-ком-а
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 април 2020 - 21:45

Почети малко повече преди да ползваш какъв да е оп-ком за неговите ментета и вредата която нанасят. Ако смяташ че не ти е по силите и възможностите по-евтиният вариант е да се свържеш се с колеги от форума знаещи какво правят, иначе ще ти излезе не през носа а през едно друго място и ще се псуваш дооооста дълго.
Отговори

mohel снимка mohel 09 април 2020 - 21:57

 dusty rain, на 09 април 2020 - 21:45, каза:

Почети малко повече преди да ползваш какъв да е оп-ком за неговите ментета и вредата която нанасят. Ако смяташ че не ти е по силите и възможностите по-евтиният вариант е да се свържеш се с колеги от форума знаещи какво правят, иначе ще ти излезе не през носа а през едно друго място и ще се псуваш дооооста дълго.

ами аз за това питам колега :) занимавам се със други диагностики , но със опел и оп-ком... не съм се занимавал , и понеже с другите не става точно за това нещо
за това питам , иначе колата е докарана при нас.. и на човека вече му излиза през... :) остана това да се оправи и точно за това питах , обяви за оп-коми бол
сега не знам кой им е истинския демек цени от 50 до 100 и на горе , за това питам за информация :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 април 2020 - 07:13

Най-добрите Китайски копия на ОПКОМ-а се предлагат от sklad66!
https://sklad66.com/cms/opel.html
Отговори

mohel снимка mohel 14 април 2020 - 20:53

След , като ще е нужно обучение , на тоя модул .. тогава става без значение какъв ще се вземе и със какви букви ще е нали ?
другото което се сетих , с нейния изгорелия ... светят поне лампите на таблото , но не върти стартера , преди като пробвах с друго табло ,
нито лампи светваха на таблото нито нищо , нито стартер , тук при зафирата ? ако не разпознава имобилайзера , и стартера ли спира? обикновенно на другите коли
и да не разпознава имобилайзера и да има проблем в него .. стартера си върти , тук по различно ли е ? питам защото колата е , ккато казвах глътнала много вода ,
и и оправих 1000 проблема по букси снадки и тем подобни , да знам , дали да търся още
Оп-ком лесно ще взема 1 не е милиони .. но с него не съм работил , та ако някой и удари едно рамо след това ще почерпя :)
другото което видях че чип-а в ключа го няма ... и сега изолиран ли е , никой не знае.. те казват че ключа не са го пипали ама кой знае ..
др вариант е , да са го залепили на долната кора... нея още не съм свалял
Отговори

mohel снимка mohel 28 април 2020 - 20:44

да кажа поне за другите след като никой не каза на мен...
не става със какъвто ти попадне да сложиш .. има разлика и във пистите на бушоните има също и във модула ... и не дава да се кодира друг модул защото не прави
връзка въобще
за това търся сега табло JT
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg