Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Car Audio Въпрос? - Calibra...

madtiger снимка madtiger 19 септември 2006 - 16:26

Наскоро се здобих с Калибра... и понеже все си обичам да ми думка нещо в колата, искам да и сложа някаква прилична музичка, нещо което ще свири качествено но и силничко, разбира се като качеството е на първо място :)

Смених оригиналните колони отпред и отзад, сложих Hertz 17 см. и с високите месля че засега проблема е решен...Но тук идва другия проблем...отзад в багажника мястото е малко, в предвид ниско, а и рез. гума пречи! Незнам въопще какво може да се измисли за някъкъв бас отзад. По принцип съм се спрял на 2 говорителя 10" или 12", и 1 или 2 усилвателя... не разберам много от музека, за това се обръщам към вас за съвети и мнения... Ходих в Технополис но там само повече се обърках... колко вата колони ми трябват и какви съответно трябва да са усилвателите?... препоръки за марка, модел и въопще всичко... бюджета на който съм се прял е около 600-700 лв.... Благодаря на всички предварително...

http://snimka.bg/pro...hoto_id=1244115
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 19 септември 2006 - 17:42

Значи вариантите са два:

1и вариант: Взимаш един бас 250-300вата (дори и 10") с подходящ усилвател и ще ти думка доста прилично (че и повече)...няма да ти стъпи много и ще ти е мирна главата

2и вариант: бас 300-400вата + усилвател за него, + втори усилвател 2х100 да речем в комплект подходящи с дву или три-лентови колони (кръгли или елипси според мястото)....
......тука идва едно НО....ще трябва да сложиш кора от дърво, защото тази ще се огъне като наредиш на нея 2 говорителя! ще трябва да вземеш и кондензатор, защото при два ампа консумацията е доста стабилна...и може би бюджета ти леко няма да стигне, ако правиш всичко качествено!

Всичко което печелиш с втория вариант е мощ...с едно басче също може да го направиш да свири приятно

Успех! :beer:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 19 септември 2006 - 18:22

Ако имаш 38-40 сантиметра височина в багажника няма никакъв проблем да се сложи 12" бас :)

Нови ли искаш да са или 2 ръка. В момента в Тунинг.бг има доста добри неща за продан.

Може да пробваш тия 2 баса http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t...der=asc&start=0

може тия ланзари
http://www.tuning.bg...pic.php?t=42330

най-добрата линия на пайъниър
http://www.tuning.bg...=42682&start=19

най-добрият бас от всички изорбоени е тук, а и усилвателят е добър
http://www.tuning.bg...pic.php?t=42645


ако можеш да смъкнеш малко цените ще се сдобиеш с перфекно басче + усилвателче :)

По принцип херцовете свирят и в малки обеми така, че ако мястото ти е проблем взимай херц.
Отговори

borro снимка borro 19 септември 2006 - 18:36

Колегите ти дадоха възможни решения. Все пак и в нашия форум има достатъчно богато инфо - така, че дерзай.
Отговори

madtiger снимка madtiger 20 септември 2006 - 10:43

Много благодаря на всички... много интересна информация... ще я имам впредвид... макар че незнам, може би сам ще трябва да си правя кутия но таз програмка дето я имам BassBox Pro нищо не и разбирам.. ама ще видим как ще стане.. мерси още веднъж
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 септември 2006 - 11:00

Кутията не е проблем. В Интернет е пълно със документация за говорителите (а ако е чисто нов трябва да има и книжка), в която има препоръчителни обеми. За самата изработка е пълно с ръководства как да си направиш кутия - в почти всеки сайт на по-голяма фирма за кар аудио има, а и тук във кар аудио форума има една такава тема :)
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2006 - 13:15

Човече ... недей да се хващаш да правиш кутия без да имаш някой до теб да те напътства ... ако нямаш познат мога да те насоча към един приятел ... ще останеш доволен.
Съветите от СуперМен ги приемай и запаметявай задължително :mhihi: офертите които ти дава са повече от добри.
П.С. Ако искаш дай да се уговорим нещо да обсъдим музиките на по кафенце :)

CynepMEH, на Днес, 11:00 AM, каза:

Кутията не е проблем.


:mhihi: мога да ти докарам 50 човека дето не могат да направят кутия посмъртно :mhihi:

П.С. Шуми ... Welcome Back :mhihi:
Мнението беше редактирано от Loz: 20 септември 2006 - 13:18
Отговори

madtiger снимка madtiger 20 септември 2006 - 15:06

Loz, на Sep 20 2006, 02:15 PM, каза:

Човече ... недей да се хващаш да правиш кутия без да имаш някой до теб да те напътства ... ако нямаш познат мога да те насоча към един приятел ... ще останеш доволен.
Съветите от СуперМен ги приемай и запаметявай задължително  :mhihi: офертите които ти дава са повече от добри.
П.С. Ако искаш дай да се уговорим нещо да обсъдим музиките на по кафенце  :)

CynepMEH, на Днес, 11:00 AM, каза:

Кутията не е проблем.


:mhihi: мога да ти докарам 50 човека дето не могат да направят кутия посмъртно :mhihi:

П.С. Шуми ... Welcome Back :mhihi:
 


Ами ако дойдеш в Неделя на срещата може да го обсъдим... Аз тоз път ще съм там със сигурност... и аз мисля че имам нужда от някой дето разбира, щото последния път като правих кутия се оказа малка и се издъни цялата работа... :mhihi:
Отговори

madtiger снимка madtiger 20 септември 2006 - 16:32

Незнам, тоз моя багажник за :mhihi: не става... с таз испъкналата резервна гума и тази кора от горе като се отвори височината става кам 32 см., широчината е 90, дължината от седалките до рез. гума е към 35...а може и повече ако се направи да е нат гумата... така че оптималната кутия може да баде:

Широчина - 90 см.
Височина - 35 см.
Долна основа - 40-45 см.
Горна основа - 30-35 см.

Може ли да сложа 2 говорителя по 12 инча в тази кутия или ще е малка??? И както СуперМЕН каза май ми трябват Хертз... (ES300)...

Но тук идва другият проблем... Дали мога да ги захраня тези с един по-мощен амп? И каде мога да го сложа, при положение че съм залепил кутията за седалките?
Отговори

borro снимка borro 20 септември 2006 - 16:47

Екстра е височината. Давай вид на говорителя и ще се помъчим да измислим добра кутия. Материала също предвидил ли си какъв ще е и ....споко, умове тука бол. :mhihi:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 септември 2006 - 18:08

и според мен няма да има никакъв проблем. Кутията се прави. Не е нужно да е паралелепипед. Мое да се направи така, че да пасне на чупките в багажника така, че взимай който искаш говорител. Като гледам няма да е над 12" защото няма да може да се направи кутия за 15". Значи на един ЕС300 му дават 35-40 литра по книжка, ако не ме лъже паметта. То може и в 70 литра да се сложи, но няма да е много осезаема разликата в по-малката кутия.

И все пак какви пари имаш за бас и какви за усилвател.
Отговори

madtiger снимка madtiger 20 септември 2006 - 18:59

Абе де да знам за материала... в гаража имам бол едно такова пресирано, май пдч...много плоскости...така че ще е от това май! Ако някой има друго предложение да казва... За баса вече го реших на 100% ще е Hertz ES300, те ся по 150 кинта, и за амп до 300 мога да отделя... незнам дали ще ми трябва кондензатор... ами ето ви отговорите...очаквам и аз! Мерси на всички!!! :)
Отговори

yasmania снимка yasmania 20 септември 2006 - 19:06

madtiger, на Sep 20 2006, 02:32 PM, каза:

Незнам, тоз моя багажник за  :mhihi: не става... с таз испъкналата резервна гума и тази кора от горе като се ........... 


приятел, ела си наистина в неделя на срещата, ще поговорим за това...ще видиш и в моята как е....

Но недоумявам... Защо ? като условие навсякъде имаш изпъкнала резервна гума ? Моята резервна е в една равнина с пода на багажника,и имам цялото пространство от пода до кората.... сичко е тип- топ... да не би да не ти е оригиналната а по- голяма ?
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2006 - 19:09

madtiger, на Sep 20 2006, 06:59 PM, каза:

Абе де да знам за материала... в гаража имам бол едно такова пресирано, май пдч...много плоскости...така че ще е от това май! Ако някой има друго предложение да казва... За баса вече го реших на 100% ще е Hertz ES300, те ся по 150 кинта, и за амп до 300 мога да отделя... незнам дали ще ми трябва кондензатор... ами ето ви отговорите...очаквам и аз! Мерси на всички!!! :)
 


Човек ... прай с МДФ ... недей с това ПДЧ :mhihi: ... и

CynepMEH, на Днес, 06:08 PM, каза:

Мое да се направи така, че да пасне на чупките в багажника


:mhihi: ... един път го прайш, напрай го като хората. За Амп не мога да ти кажа щот не ги следя, то постоянно излиза нещо ново ама ако заложиш на някоя табела нямаш много как да объркаш ;) Що не се възползваш от някой от вече дадените ти оферти (освен баса де :mhihi: ) ... общо взето няма какво по-добро да земеш от това или тоя Ланзар
Успех :mhihi:

yasmania, на Днес, 07:06 PM, каза:

Защо ? като условие навсякъде имаш изпъкнала резервна гума ? ... да не би да не ти е оригиналната а по- голяма ?


... или има газова бутилка там :mhihi:
Отговори

madtiger снимка madtiger 20 септември 2006 - 20:43

Значи резервната ми гума е испъкнала с около 5 см. над пода и аз си мислих че е оригинално... но явно не е! За това и така ми пречи но може да си намеря оригинална... а за материала трябва да донеса част от него да го видите... аз не разбирам въопще на кое викат ПДЧ и на кое МДФ, значи това дето имам аз е талашит дебел около 10 мм., ако не става много ясно ще взема МДФ или там каквото е най добре!! Все пак искам да стане като хората, а доколкото до ампа... тоя на Pioneer не е ли слаб за тоя Хертз дето е RMS 350 W а той е 2х120... иначе ще се свържа с човека, и ако не е продаден ще гледам да го взема, тази цена е доста добра.... :mhihi:
Отговори

borro снимка borro 20 септември 2006 - 21:15

ПДЧ-то си е талашит отвсякъде, но аз лично ще избера друго (кофражен шпертплат). Програмката лесно ще ти каже за обема, по-горе споменаха - на кутията на суба (ако е нов) би трябвало си има инструкции за препоръчителни литри. Винаги можеш да изчислиш формата и според мястото, в което ще лежи. Даже и да не си смениш резервата, можеш да пригодиш равна основа за него. Все пак мисли и идеи има, но най-важното е правилния избор на компонентите на системата. Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg