Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скорости?.....

vessso снимка vessso 25 март 2007 - 19:16

От няколко дни ми прави впечатление, че на място, на свободна, като пусна съединителя нещо повийва. Като го натисна спира. Мотора е X16SZ за скоростната несъм сигурен, мисля че е F15...
Помислих си, че аксиалния лагер е взел да сдава багажа но прио него до колкото знам трябва да е точно обратното - да вие като е натиснат съединителя....
Тече ми по малко масълце по-точно го хвърля от семеринга на буталцето от скоростния лост или съединителя (несъм сигурен) дето влиза в кутията. Може ли да е намаляло нивото на маслото и затова да вие? Ако е така не трябва ли да го прави независимо дали е натиснат съединителя или не?...
Някои сменял ли е тоя семеринг? Видях че капачката на която е се държи на 3 болта мисля? От долу захваната ли е за нещо?...

SORRY Ама до сега скорости не съм барал на никаква кола и нямам никакво понятие от това чудо.....
Отговори

borro снимка borro 25 март 2007 - 19:23

Здрасти, аз също имам такъв яд - посъветваха ме да си погледна нивото на маслото - възможно е да е понамаляло.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 25 март 2007 - 20:03

Здравей.Аз имах същия проблем като си купих Вектрата.Слушаха я разни майстори и ми казаха,че е лагер на първичния вал.Като свалихме скоростната кутия,не ме питай как :16: ,се оказа че е пълна с масло и грес.Пълна до отвора на километражното жило.В последствие не направихме ремонт,а си купих скоростна кутия-втора употреба.Сменихме аксиалния лагер и феродовия диск.Трета година карам така и сега като се вслушам,май ми се причува пак леко виене.Ама вече няма да правя ремонти,докато не се издъни окончателно.С тия постоянни ремонти само си трошим нервите.А ти си виж нивото на маслото и ако е добре,карай докато може.Защото лагера към двигателя в скоростната кутия лагерува направо в корпуса.Като се износи,смятай смяна .Или на корпус,или на скоростна кутия.Успех.

И все пак изчакай да чуеш и по-компетентни мнения. :19a:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 март 2007 - 20:10

vessso, на Mar 25 2007, 07:16 PM, каза:

От няколко дни ми прави впечатление, че на място, на свободна, като пусна съединителя нещо повийва. Като го натисна спира. Мотора е X16SZ  за скоростната несъм сигурен, мисля че е F15...
Помислих си, че аксиалния лагер е взел да сдава багажа но прио него до колкото знам трябва да е точно обратното - да вие като е натиснат съединителя....
Тече ми по малко масълце по-точно го хвърля от семеринга на буталцето от скоростния лост дето влиза в кутията. Може ли да е намаляло нивото на маслото и затова да вие? Ако е така не трябва ли да го прави независимо дали е натиснат съединителя или не?...
Някои сменял ли е тоя семеринг? Видях че капачката на която е се държи на 3 болта мисля? От долу захваната ли е за нещо?...

SORRY Ама до сега скорости не съм барал на никаква кола и нямам никакво понятие от това чудо.....
 


И при мене е така. Доста беше намаляло. веднага отивай да ти проверят нивото. Спешно отивай!

Виж за течове от картерната гарнитура на ск. кутия.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 26 март 2007 - 13:24

А данеби това виене да е от ония пружинки на феродовия диск защото и този момент го има при ''евтините'' дискове за по 30 лв.
Отговори

StK снимка StK 26 март 2007 - 13:40

Това са лагерите на първичния вал. Като се натисне съединителя и той отлепва и вала спира, а като се пусне вала тръгва и почва да вие, но по-лошо е ако има тракане. Така може да се кара още много. Не е непременно за ремонт колата, освен ако не се кара само и основно спортно.
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 26 март 2007 - 15:49

StK, на Mar 26 2007, 01:40 PM, каза:

Това са лагерите на първичния вал. Като се натисне съединителя и той отлепва и вала спира, а като се пусне вала тръгва и почва да вие, но по-лошо е ако има тракане. Така може да се кара още много. Не е непременно за ремонт колата, освен ако не се кара само и основно спортно.
 

миналата събота на баща ми нивата беше на ремонт точно от същата болест,лагерче и точно по съшия начин стържеше и на края тотално издаде багажа,след около 5хиляди километра каране по този начин.
Отговори

vessso снимка vessso 30 април 2007 - 19:41

Днес разкачихме с моя майстор цялата скоростна кутия и така и не можахме да установим какво точно вие (ще я карам така докато се укоти - после 2-ра ръка)... Източих маслото - тъмно кафяво, а е сменяно преди 6 месеца. Тогава си купих GM от Булвария 1 литър, но не ми стигна и долях ATF на Valvoline може би съм го поразредил малко...
Интересува ме освен GM какво друго мога да си взема и ако му прасна някаква добавка ше поутихне ли? Какава да взема?...
Утре ще сменя феродовия диск на съединителя и аксиалния лагер щото ми се разпадна в ръцете кажете каква марка да купя?
:unsure:
Отговори

vessso снимка vessso 01 май 2007 - 14:29

Е както и да е...
Взех съединител комплект СаХс трансмисионно масло MOBIL 75W90 щото в цяла София не можах да намеря днес отворено място където да продават GM, е не е червено ама вискозитета е същия, а и е API: GL-5...
Карам и си свиркам до следващия ремонт!!! :icon_cry:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 15 ноември 2007 - 13:43

Я да питам и аз за моя проблем в тази тема.
При мен има като загрее едно тттттт като натисна съединителя и го пусна спира, това на място ,и то само след като е загряла 30мин в задръствания. Смених трите вала на скоростите и пак положението е същото, дали може това да идва от пружините на съединителя?
Сега ще купувам една добавка да налея в скоростите. Маслото в скоростите ми е Моторекс 75-90 купувано от Хеед
Отговори

stolu снимка stolu 16 ноември 2007 - 11:06

 vessso, на May 1 2007, 02:29 PM, каза:

Е както и да е...
Взех съединител комплект СаХс трансмисионно масло MOBIL 75W90 щото в цяла София не можах да намеря днес отворено място където да продават GM, е не е червено ама вискозитета е същия, а и е API: GL-5...
Карам и си свиркам до следващия ремонт!!! :flag:


Според мен е трябвало да изчакаш и да си купиш опелско масло. Единствено опел препоръчват само ГМ масло за техните коли, защото с други масла скоростите започват да вият. Питал съм доста майстори и всички са на това мнение. Дано да не съм лош пророк. :icon_smile:

За теча от семеринга, ето тук колегата го е описал как става:http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=25312&hl=%F1%E5%EC%E5%F0%E8%ED%E3
В Олимпия струваше десетина лева.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 16 ноември 2007 - 17:52

 vessso, на May 1 2007, 02:29 PM, каза:

Е както и да е...
Взех съединител комплект СаХс трансмисионно масло MOBIL 75W90 щото в цяла София не можах да намеря днес отворено място където да продават GM, е не е червено ама вискозитета е същия, а и е API: GL-5...
Карам и си свиркам до следващия ремонт!!! :icon_smile:

Колега колко даде за комплекта ? Аз вчера се ръснах 220 лв. за комплект лагер, феродов и притискателен на Делфи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg