Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помощ! Огромен теч на масло

Maiky снимка Maiky 27 март 2007 - 20:29

Както се прибирам от работа и ми замириса на диференциално масло. Спирам пред вкъщи и отварям капандурата. Пуля се като идиот и нищо не кириза в тая светла нощ и в един момент: О еврика! Теч от скоростите, ама яко теч. Така като го гледам,мисля че се е скапал семеринга на скоростната кутия. Моля някой ако се е сблъсквал с такъв проблем да сподели решението му колко лева излиза (само частите), какво трабвя да разглобя за да го оправя и също така понеже ще се отваря и съеденителя колко ще ми излезе да го сменя с нов хубав. Като я спра на една страна и започва да тече яко масло през едни отвори в предната част на скоростите. Помагайте хора,че съм като болен!
Отговори

Maiky снимка Maiky 28 март 2007 - 07:45

Някой, нещо? :crazy:
Отговори

Strabex снимка Strabex 28 март 2007 - 08:00

батка може да е големия семеринг на коляновия вал който е откъм скоростната и той като те4е създава илюзия че ти тече скоростната
Отговори

Maiky снимка Maiky 28 март 2007 - 08:12

Почти 100% съм сигурен, че не е той! Няма спад на нивото на маслото в двг а и понамирисва различно маслото.
Отговори

Swing снимка Swing 28 март 2007 - 17:27

Предварително казвам, че не съм се сблъсквал с проблема, но понеже никой не пише по темата ще се опитам малко от малко да съм ти полезен. Ти всъщност правилно си се ориентирал, че вероятно е семеринга на скоростната кутия. Ако не е той ще е този на двигателя, но с теч като твоя веднага ще го видиш по пръчката за маслото. Пък и мириса на трансмисионното масло си е съвсем друг.
Така и не разбрахме със сигурност каква ти е скоростната кутия, но като се порових в TIS навсякъде за Vectra B X18XE пишат кутия F18, като вариантите са да е WR или CR. Има и две главни предавания - 3.74 и 3.94. Вектрите ги делят на модели до '99 и след '99 (вероятно тогава е фейслифта), но и за двата модела X18XE e с F18.
Eто един скрийншот от TIS с всички места, където се уплътнява тази кутия. Слагам го като тъмбнейл, че е доста голяма картинката:
Публикувано изображение
Според мен проблема ти е в 1 от схемата. Това всъщност е семеринга. Има и някакво О-пръстенче (4), което също би могло да създава проблем. Така като гледам без сваляне на скоростната кутия няма как да се мине, но самата тя не трябва да се разглобява за смяната на семеринга.
По въпроса за цените на частите... нямам идея. Съмнявам се един семеринг да е повече от 20-30лв, но знае ли човек... Освен него аз бих сменил и О-пръстена.
За съединителя мога да те насоча ориентировъчно. Есента сменяхме на колата на баща ми (Vectra A C16NZ) и сложихме Sachs. Комплекта притискателен и феродов диск + аксиален лагер излезе около 250лв. Засега се държи много добре, но и не сме навъртяли много километри, за да добия впечатления. Другите варианти за съединител са LUK и Valeo, като цените са сходни. За LUK съм чувал, че в България продавали само рециклирани съединители, но дали е вярно или е гаражен фолклор... един Бог знае. Има и евтини (цената е на половина), които се продават за "италиански", а марката е никому неизвестна :25:

Успех с ремонта на красавицата :25:
Отговори

Maiky снимка Maiky 28 март 2007 - 17:47

:25: :25: :25:
Хиляди благодарности за помоща. Всеки момент чакам да ми пристигнат бившите колеги от сервиза на Мегатрон, за да диагностицираме точната диагноза. Почти 100% сме сигурни, че е семеринга на ск.кутия. Днес проверих цене и т.к. ще сваляме скоростите, естествено ще сменим и съеденителя. Цена за Лук комплект е 238лв без отстъпката :25: (надявам се да смъкна 20лв) и около 60лв за двата семеринга на ск.кутия и на двг-я! В Събота се почва здраво работа и се надявам до Неделя вечер да е готова. Дано няма още изненади в процеса на работа. След това ще споделя как е преминал работния процес и ако мога ще приложа снимов материал. Благодаря още веднъж! :3:
Отговори

Strabex снимка Strabex 28 март 2007 - 19:55

Дано да стане и да няма неприятни изненади. :25:
Отговори

Maiky снимка Maiky 28 март 2007 - 21:48

Strabex, на Mar 28 2007, 08:55 PM, каза:

Дано да стане и да няма неприятни изненади.  :25:
 


Дано наистина. Ще стане ясно в Събота. Благодарско!
Отговори

Емилио снимка Емилио 28 март 2007 - 22:51

Успех! :25:
Отговори

Емилио снимка Емилио 28 март 2007 - 23:14

Успех! :25:
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 31 януари 2008 - 09:57

Колега гледам,че проблема ти е бил миналата година и явно си го решил.Какво точно се оказа и като пари какво излезе ремонта. :icon_confused:
Отговори

Maiky снимка Maiky 27 февруари 2008 - 23:07

 VECTRA DTI 16V, на Jan 31 2008, 09:57 AM, каза:

Колега гледам,че проблема ти е бил миналата година и явно си го решил.Какво точно се оказа и като пари какво излезе ремонта. :dummy:


Износване на вторичния вал, липсващи зъби на диференциала, дупка в кожуха! Всичко на всичко скорости втора ръка, масла, комплект съединител, работа, нерви и куп други = 1000лв!
Проблем на всички Вектри с Ф18!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg