Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra 2.0 DTL_16v Limit Comfort Edition

Тази тема е заключена « Prev

SnAp снимка SnAp 19 октомври 2007 - 20:05

Притежавам Opel Astra 2.0 DTL_16v Limit Comfort Edition.!101 коня 2-хиляди кубика.Някой може ли да ме каже за разликата между DTL и DTH ? Преди няколка дни ходих да сменя маслото и ми казаха, че такъв двигател 2.0 DTL_16v 101 коня не съществува!Казаха ми, че трябва да е DTH , обаче в сервизните документи и на самата кола пише, че е DTL!Вече втори ден се чудим какво масло да и сложим.Някой може ли да помогне ?
Отговори

chepa_2001 снимка chepa_2001 19 октомври 2007 - 20:16

:bou:
Отговори

cop снимка cop 19 октомври 2007 - 20:28

Колега двата мотора на Опел, които са 2000 кубика са съответно X20DTH-101 кс и X20DTL-82 кс. Ако в големия талон на колата номера на двигателя започва с тези букви, вече си наясно какви конски сили е. Аз лично карам този със 101 кс и използвам полусинтетично масло 10W40 на ФУКС с молебденова добавка. Много съм доволен, купувам си го от "Авто+" :angry:
Отговори

SnAp снимка SnAp 19 октомври 2007 - 20:35

В документите от КАТ е регистрирана с DTH.Мерси много :) Някой може ли да ми каже как се палят лампите които се намират над централната конзола, а на тях няма копчета ?
Отговори

cop снимка cop 20 октомври 2007 - 08:26

 SnAp, на Oct 19 2007, 09:35 PM, каза:

В документите от КАТ е регистрирана с DTH.Мерси много :) Някой може ли да ми каже как се палят лампите които се намират над централната конзола, а на тях няма копчета ?

Като издърпаш към теб копчето "врътката" с която се включват светлините на колата :angry:
Отговори

SnAp снимка SnAp 20 октомври 2007 - 09:06

Мерси много :angry:
Отговори

SnAp снимка SnAp 20 октомври 2007 - 11:43

Цялата информация за Limit Edition
4(5) Врати
ABS
Airbag
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатик
Кожен салон
Лети джанти
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Цялото име на колата Opel Astra limit Comfort edition!Дата на производство 29.12.2000г.!Има всички екстри! Колата е уникална! Снабдена е с кожен салон и подгряващи седалки! 4 ел. стъкла! шофьорската конзола за ел. стъклата е снабдена с 4 бутона за стъклата+специален бутон за контрол на задните стъкла! Подгрявашти стъкла+станичните огледала! Оригинален касетофон+оригинален СД-чейнджар за 4 диска! СД-чейнджара се намира в жапката! Мултифункционален волан с 6 копчета за котрол на касетофона и СД-чейнджара! Снабдена е с 4 броя въздушни възглавници!Оригинални ляти джанти 15"+Специални гуми'Energy'H88!4-ри дискови спирачки с ABS система! Двигатела е Еко Тек Евро 4! 74 киловата 101 коня! 2-хиляди кубика!Разхода на гориво е 4.8л на 100 километра!Ако някой се интересува от Limit Edition на различните модели Opel нека ми пише!
Отговори

horacii снимка horacii 20 октомври 2007 - 12:47

Снимай двигателя на Астра-та с фотоапарат да го видим
:angry:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 20 октомври 2007 - 13:11

Тая тема ми прилича на обява за продажба
Отговори

cop снимка cop 20 октомври 2007 - 16:41

[quote name='SnAp' date='Oct 20 2007, 12:43 PM' post='332320']

Двигатела е на Команреал Систем, Еко Тек Евро 4! 74 киловата 101 коня! 2-хиляди кубика!Двигателя е с дюзо помпа и разхода на гориво е 4.8л на 100 километра!

Колега тук смятам, че си се пообъркал. Мотора не може да е "комън рейл" и в същото време "помпа-дюза". Това са две коренно различни системи при съвременните дизелови мотори. А твоя мотор, като моя си е дизелов мотор с директно впръскване на горивото и турбо компресор. Много си далеч от "комън-рейл" и "помпа-дюза". Но не се плаши и този мотор е добър. :unsure:

[quote name='SnAp' date='Oct 20 2007, 12:43 PM' post='332320']

Двигатела е на Команреал Систем, Еко Тек Евро 4! 74 киловата 101 коня! 2-хиляди кубика!Двигателя е с дюзо помпа и разхода на гориво е 4.8л на 100 километра!

Колега тук смятам, че си се пообъркал. Мотора не може да е "комън рейл" и в същото време "помпа-дюза". Това са две коренно различни системи при съвременните дизелови мотори. А твоя мотор, като моя си е дизелов мотор с директно впръскване на горивото и турбо компресор. Много си далеч от "комън-рейл" и "помпа-дюза". Но не се плаши и този мотор е добър. :drive:
Отговори

Lupo снимка Lupo 20 октомври 2007 - 17:26

 SnAp, на Oct 20 2007, 12:43 PM, каза:

...Двигатела е на Команреал Систем, Еко Тек Евро 4! 74 киловата 101 коня! 2-хиляди кубика!Двигателя е с дюзо помпа и разхода на гориво е 4.8л на 100 километра!...


Малко противоречие май има ..
Не стана ясно PD или Common Rail е дизела ? PD доколкото знам само WV ги ползваха
Отговори

SnAp снимка SnAp 20 октомври 2007 - 18:17

Значи са ме поизлъгали!Извинявам се!Значи с дузо помпа ли е или с генепе ?
Отговори

Дамян снимка Дамян 21 октомври 2007 - 09:30

Тази колица както с евижда и от снимките е 101 кончета.Без какъвто и спор да е.

Поздрави

П.П. Била ли е в Русе тази машина ?
Отговори

SnAp снимка SnAp 21 октомври 2007 - 09:37

 Дамян, на Oct 21 2007, 10:30 AM, каза:

Тази колица както с евижда и от снимките е 101 кончета.Без какъвто и спор да е.

Поздрави

П.П. Била ли е в Русе тази машина ?


Мерси :unsure: Ами не е била в Русе.
Отговори

Andy снимка Andy 21 октомври 2007 - 13:53

Колега, много ти е хубава колата! Със здраве да се возите! Има и много екстри ... за колко пари я купи ако не е тайна?
Отговори

Дамян снимка Дамян 21 октомври 2007 - 13:58

Бъркам се,може.
Иначе,я найстина,дай цената,ма що годе реалната ,за която я взе.

Поздрави
Отговори

SnAp снимка SnAp 21 октомври 2007 - 20:23

Ами цената и беше 13.200 , обаче я взех от авто кащата на един приятел и ми я даде за 12.800!Колата е много добра карам я от 3-4 месеца и всичко и е перфиктно!Икономична е и бяга много!Няма никакви забележки!Като за 6 години кола е направо супер!Всичко и е сменено(маслото,ролките и филтрите)Много маневрена и лесна за оправление!Хидравликата е много добра , окачването също!Много приятели ми викаха:(Опела не е хубава кола , гният ,не върви)Всеки които е бил на това мнение и се е возил пре мен си го е променил и всеки ме пазари да им я продавам или да я сменяме.За този модел лимит едишън има 14 години гаранция на купето че няма да прогние!Купето е поцинковано!Просто страхотна машина! :unsure:
Отговори

Дамян снимка Дамян 21 октомври 2007 - 21:00

 SnAp, на Oct 21 2007, 09:23 PM, каза:

Ами цената и беше 13.200 , обаче я взех от авто кащата на един приятел и ми я даде за 12.800!Колата е много добра карам я от 3-4 месеца и всичко и е перфиктно!Икономична е и бяга много!Няма никакви забележки!Като за 6 години кола е направо супер!Всичко и е сменено(маслото,ремъка,ролките и филтрите)Много маневрена и лесна за оправление!Хидравликата е много добра , окачването също!Много приятели ми викаха:(Опела не е хубава кола , гният ,не върви)Всеки които е бил на това мнение и се е возил пре мен си го е променил и всеки ме пазари да им я продавам или да я сменяме.За този модел лимит едишън има 14 години гаранция на купето че няма да прогние!Купето е поцинковано!Просто страхотна машина! :unsure:



Ъъъъ,колата ти няма ремък,тоест имаш,но само пистов ремък иначе си с верига
Отговори

SnAp снимка SnAp 21 октомври 2007 - 21:08

Извинявай пиша по инерция!Не ми обръщаи внимание :unsure:

Иначе какво мислите за колата , как я намирате ?
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg