Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Играе ми температурата

Ивчо снимка Ивчо 16 септември 2008 - 10:40

Привет на всички нещо колата почва да ме притеснява температурата.Имам чувството че загрява когато и е кеф но повечето време е в диапазона 40-50 градуса-това и на градско и на извънградско а когато спускам накло по магистралата или на 5-та скорост или съм изклщчил от скорост температурата пада до към синиото.А на градско като я збия или като съм задръстване понякога вдига температурата до към 100 градуса.Колата е Вектра А Ц16НЗ и е карана само на бензин няма АГУ.И ме интересува това нормално ли е и ако смятате и вие че има проблем изкажете мнение от какво може да е.
Благодаря предварително за отзивите
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 16 септември 2008 - 12:24

 Ивчо, на Sep 16 2008, 11:40 AM, каза:

Привет на всички нещо колата почва да ме притеснява температурата.Имам чувството че загрява когато и е кеф но повечето време е в диапазона 40-50 градуса-това и на градско и на извънградско а когато спускам накло по магистралата или на 5-та скорост или съм изклщчил от скорост температурата пада до към синиото.А на градско като я збия или като съм задръстване понякога вдига температурата до към 100 градуса.Колата е Вектра А Ц16НЗ и е карана само на бензин няма АГУ.И ме интересува това нормално ли е и ако смятате и вие че има проблем изкажете мнение от какво може да е.
Благодаря предварително за отзивите



Проблема ти е вечно отворен термостат. И сега идва зима и още по-лошо ще става!! Газта няма отношение към загряването ...
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 16 септември 2008 - 16:50

а някой може ли да ми каже ориентировачна цена на нов термостат и другото да ми обясните къде се намира че гледах на местото където се пада на ХЕ-то но не го намерих :( и другия ми въпрос е какви последици може да съм си докарал на колата като съм я карал така.Благодаря предварително
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 септември 2008 - 17:15

Новият термостат струва 30 лева +15-20 лева за смяната.
Намира се от вътрешния край на големия маркуч, който влиза в радиатора отгоре.
След смяната разликата е очевидна, иначе в по-топлото време няма съществено
значение, зимата е голямата разлика, едва ли има някакви поражения по ДВГ-то.
:unsure:
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 септември 2008 - 07:23

 Peshotiger, на Sep 16 2008, 06:15 PM, каза:

Новият термостат струва 30 лева +15-20 лева за смяната.
Намира се от вътрешния край на големия маркуч, който влиза в радиатора отгоре.
След смяната разликата е очевидна, иначе в по-топлото време няма съществено
значение, зимата е голямата разлика, едва ли има някакви поражения по ДВГ-то.
:unsure:



Внимавай да не скъсаш (ако го сменяш сам) някой от трите болта които закрепват корпуса!! Удари ги предварително с един чук навътре!
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 20 септември 2008 - 14:51

Купих си нов террмостат за скромната сума от 14лева-НОВ.Утре ще правя опит за смяна,както е описал колегата tena в темата Темата
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 07 октомври 2008 - 21:32

Смених термостата бая зор видях както е описал колегата не стана и свалях ангренажа,а за да го сваля него свалих доста неща.В крайна сметка резултата беше че вече колата си е като хората относно греене.Само че си мисля че този термостат отваря малко по-рано защото през повечето време държи към 85 градуса рядко(само на работа на място или на ръчка) стига 90 градуса.Но съм доволен,само че май си отворих допълнителна работа.След смята шумът стана значително по силен и мисля че е от тръбата/маркуча за топъл въздух отиващ към филтърната кутия.Според вас възможно ли е това или просто генерацията ми продължава да се скапва?!Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg