Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с двигателя Astra F C14NZ

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 23 март 2009 - 18:12

Здравейте,колеги!Имам голям проблем с двигателя на Астричката.Сутрин,когато паля,имам чувството че колата пали на 3 цилиндъра и двигателя се "тресе".Освен това и пали доста по-трудно от преди.Като позагрее малко се оправя.Освен това понякога оборотите и падат много,дори понякога като запаля гасне веднага ако не и подавам газ известно време.Друг път сама си дава газ и държи около 2500 оборота и това е пак докато позагрее малко,след това се оправя.Забелязъл съм също,че когато и подам леко газ и си махна крака от педала за газта,оборотите падат до около 500,след което се оправят.И за капак на всичко съм забелязал,че някакси няма мощност като и подам газ (знам,че е 60 кончета,ама все пак) :) От какво мислите,че са тези проблеми?Цяло мъчение е да я карам така.Ако можете да ми помогнете ще бъда много благодарен!
Мнението беше редактирано от ALLEyezOnMe: 23 март 2009 - 18:16
Отговори

h8r снимка h8r 23 март 2009 - 18:20

Аз имах същите симптоми на същия двигател на Корсата ми. Накрая ще спре да работи като хората. Мързеше ме да търся проблема. Отидох и си купих свещи кабели капачка и палец и всичко се оправи.Проверти си кабелите най напред заслушай се дали цъкат или вечер като се стъмни виж дали не светят. Свещите как са ? Чувал съм, че и по капачката се получават язви и трябва да се смени но за това не съм много сигурен .
Мнението беше редактирано от h8r: 23 март 2009 - 18:23
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 23 март 2009 - 19:25

 ALLEyezOnMe, на 23 Mar 2009, 06:12 PM, каза:



колега с какво масло караш и върви на майстор да ти видят клапаните според мен е от маслото ако е много гъсто ти тресе докато е студена и като загрее щом се оправя друго немога да измисля ... имах подобен проблем беше от маслото а за мощността може да са много работи там вече някой майстор питаи успехи
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 23 март 2009 - 21:03

 h8r, на 23 Mar 2009, 06:20 PM, каза:

Аз имах същите симптоми на същия двигател на Корсата ми. Накрая ще спре да работи като хората. Мързеше ме да търся проблема. Отидох и си купих свещи кабели капачка и палец и всичко се оправи.Проверти си кабелите най напред заслушай се дали цъкат или вечер като се стъмни виж дали не светят. Свещите как са ? Чувал съм, че и по капачката се получават язви и трябва да се смени но за това не съм много сигурен .
Свещите и кабелите ги смених преди седмица,но проблема си остана...



 Burn_0ut, на 23 Mar 2009, 07:25 PM, каза:

колега с какво масло караш и върви на майстор да ти видят клапаните според мен е от маслото ако е много гъсто ти тресе докато е студена и като загрее щом се оправя друго немога да измисля ... имах подобен проблем беше от маслото а за мощността може да са много работи там вече някой майстор питаи успехи
Не вярвам да е от маслото,не е гъсто,но все пак ще я закарам на някой майстор да и види клапаните :)
Мнението беше редактирано от ALLEyezOnMe: 23 март 2009 - 21:04
Отговори

VanVan снимка VanVan 23 март 2009 - 23:12

 ALLEyezOnMe, на 23 Mar 2009, 09:03 PM, каза:

Свещите и кабелите ги смених преди седмица,но проблема си остана...



Не вярвам да е от маслото,не е гъсто,но все пак ще я закарам на някой майстор да и види клапаните :)


Съмнявам се да е от маслото, а и ако има запекъл повдигач, ще ти чука като дизел - е..чука ли?

Според мен щом не е от свещи и кабели, би трябвало някой датчик да е проблема, но пък не се оплакваш от светеща лампа на ЕКУ-то...

Сигурен ли си, че кабелите и свещите, и дистрибутора са ОК?
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 23 март 2009 - 23:14

ЛАМБДА! Или свещи !Или и двете ,трите цилиндъра и тресенето идват от свещите или кабелите , по скоро свещите (тресенето идва от работата на 3 цилиндъра) аа мененето на оборотите и гасненето е от ламбдата , имах го абсолютно същия проблем (проблеми) работата на 3 цилиндъра се опраи от свещите и кабелите (смяна) а гасненето и оборотите несъм ги опраил щот още незнам кво да праа с ламбда сондата
Мнението беше редактирано от BladeMan: 23 март 2009 - 23:18
Отговори

freakjr снимка freakjr 23 март 2009 - 23:18

За мощтноста един приятел имаше същия проблем кара я на хиляди диагностки смени хиляди части и накрая му се оказа че е дюзата ако можеш вземи и сложи от някои приятел и виж дали ще има разлика.
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 24 март 2009 - 00:59

 VanVan, на 23 Mar 2009, 11:12 PM, каза:

Съмнявам се да е от маслото, а и ако има запекъл повдигач, ще ти чука като дизел - е..чука ли?

Според мен щом не е от свещи и кабели, би трябвало някой датчик да е проблема, но пък не се оплакваш от светеща лампа на ЕКУ-то...

Сигурен ли си, че кабелите и свещите, и дистрибутора са ОК?
Ами да,кабелите и свещите са нови и не е от тях проблема,наред са.Карах я на един сервиз и ми казаха,че нещо повдигачите не били наред "дърви повдигачи" ми казаха :) Струва ми се,че ще да е от тях,само дето сам едва ли ще мога да си ги оправя и мисля да я закарам на някой майстор.
Отговори

VanVan снимка VanVan 24 март 2009 - 09:34

Ако ти "дърви" повдигачи, значи трябва да чуваш тракане...
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 март 2009 - 12:47

 VanVan, на 24 Mar 2009, 09:34 AM, каза:

Ако ти "дърви" повдигачи, значи трябва да чуваш тракане...


Не видях дали стана на въпрос пробита гарнитура на 4-ти цилиндър? Твърде типично е за C14NZ, проявлението при палене е същото.
Отговори

zorro снимка zorro 24 март 2009 - 13:58

 ALLEyezOnMe, на 23 Mar 2009, 06:12 PM, каза:



Така нареченият "привод" на делкото /ако си с делко/. При мен имаше сходни симптоми и като махнахме делкото въпросното нещо се изсипа почти в прахообразно състояние.
Отговори

VanVan снимка VanVan 24 март 2009 - 14:46

Ако има верно издухала гарнитура, требва да похапва и антифризче!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 март 2009 - 14:51

 VanVan, на 24 Mar 2009, 02:46 PM, каза:

Ако има верно издухала гарнитура, требва да похапва и антифризче!

Да, така е, но ако е в началото на пробиването хапва малко, а паленето вече е станало трудно.
Може да се пробва и с вадене на кабели да се установи кой е неработещия цилиндър. Внимателно, щото бие ток!
Мнението беше редактирано от bat_jorko: 24 март 2009 - 14:53
Отговори

ALLEyezOnMe снимка ALLEyezOnMe 24 март 2009 - 23:47

Благодаря на всички отговорили.Ще видя в кое от изброените неща е проблема и ще пиша какво е станало :) Още веднъж - благодаря :)
Отговори

liubomir80 снимка liubomir80 09 април 2009 - 19:48

imam podoben problem i az ot tri meseca obikalqm servizite i nikoi nemoje da mi kaje kakvo i e na kolata mi,nqma gre6ki smenih kakvo li ne .dnes q zakarah na edin maistor i mi kaza 4e e ne6to mehani4no,samnqval se v povdiga4ite,zaka4il e na elkon i na momenti na vtori celindar prekasvalo.zna4i problema mi e 4e kogato zapalq kolata nezavisimo studena ili topla v na4aloto zapo4va da mi trese v niskite a ponqkoga raboti i na tri celindara ,kogato q izforsiram na mqsto ili q ispana malko tozi problem se opravq.kajete mi vazmojno li e da e ot povdiga4.bqha mi kazali 4e e ot EGR klapana zatapih go pak sa6toto,probvah s dr.no problema si ostana ve4e neznam kakvo da pravq
Отговори

imitev снимка imitev 09 април 2009 - 20:17

 liubomir80, на 09 Apr 2009, 08:48 PM, каза:

imam podoben problem i az ot tri meseca obikalqm servizite i nikoi nemoje da mi kaje kakvo i e na kolata mi,nqma gre6ki smenih kakvo li ne .dnes q zakarah na edin maistor i mi kaza 4e e ne6to mehani4no,samnqval se v povdiga4ite,zaka4il e na elkon i na momenti na vtori celindar prekasvalo.zna4i problema mi e 4e kogato zapalq kolata nezavisimo studena ili topla v na4aloto zapo4va da mi trese v niskite a ponqkoga raboti i na tri celindara ,kogato q izforsiram na mqsto ili q ispana malko tozi problem se opravq.kajete mi vazmojno li e da e ot povdiga4.bqha mi kazali 4e e ot EGR klapana zatapih go pak sa6toto,probvah s dr.no problema si ostana ve4e neznam kakvo da pravq



Обикновено са 2 неща - или смуче въздух отнякъде, или има пробила гарнитура на главата.

Водица губи ли ?

Но в 99% от случаите не е от повдигачите...
Отговори

Гоги снимка Гоги 09 април 2009 - 21:31

здравеи, преди време и аз имах голям проблем,погледни темата пали на 2/3 цилиндар,може да ти помогне.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 09 април 2009 - 21:44

Да не се влюча и аз към групата с този проблем.При мен паля на студено и работи на 3 цилиндъра(най-вероятно от кабели,че са като коледни лампички на тъмно) и докато е студен след тези 10-тина секунди тресене и неравномерна работа на двигателя върви супер доволно.Но загрее ли губи мощност и пак почва да работи на 3 цилиндъра и е много зле на празен ход и колата се дави в движение.Тоша предполагам при мен е от издухала гарнитура на главата,защото беше почнало да изчезва водата а сега и надува маркучите и омасли блока при цилиндъра,който е най-близко до дистибутурната капачка.Та колеги надявам се вие да минете само с кабели иначе проблема да работи на 3-цилиндъра може да е и от бобина и комутатор.
Отговори

liubomir80 снимка liubomir80 14 април 2009 - 18:43

 imitev, на 09 Apr 2009, 09:17 PM, каза:

Обикновено са 2 неща - или смуче въздух отнякъде, или има пробила гарнитура на главата.

Водица губи ли ?

Но в 99% от случаите не е от повдигачите...



ne voda ne mi gubi i masloto si mi e dobre nqmam te4ove nikade, oglejdah navsqkade vsi4ki vakom4eta nevidqh nikade da e puknato ili hlabavo,no zasega nqma da barzam da smenqm povdiga4ite,nai mn me drazni 4e moje 5 dena da raboti OK i sled tova pak da zapo4ne da trese
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg