Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Лека игра на оборотомера , и разлика в километража .

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 декември 2019 - 00:13

 JorkataG, на 05 декември 2019 - 10:22, каза:

Моите съм ги гледал на живи данни и разликата е при зададени 850 играеше от 845 до 850 НО никога над 850. Това вече втори път го гледам.


При мен съм виждал помпата да се върти с от 398 до 401 оборота, тоест двигателя е от 796 до 802, при 800 зададени. Явно дизелът много по-строго си следва свободния ход.
При бензина е по-възможно да има "ходене" в по-големи граници, аз даже съм виждал сравнително нов двигател да се усеща на слух че ходи и мени оборотите, но си работи .. да уточня че не е директно впръскване. Сигурен съм че и директното впръскване при бензина пак така ще си "кове" свободния ход.
Отговори

bloodydedo снимка bloodydedo 08 декември 2019 - 22:23

 Gena_bs, на 07 декември 2019 - 15:47, каза:

@bloodydedo
Ти някакви реални проблеми имаш ли с описаните "дефекти"?
Имам предвид да ти записва грешки, да не върви, нещо да не ти работи по колата?
Ако отговорът е не, отговори ми на още един въпрос - ако нямаш OBD диагностика и достъп до скритото меню щеше ли да разбереш за "проблема"?
Ако отговорът е пак отрицателен, налей си каквото пиеш с мезе и не се занимавай с автомобила.
Послушай съвета на препатил "перфекционист". Една техника, докато работи не се пипа. Само се обслужва в съответните срокове и правилните консумативи.

Не коди в магазин за акумулатори, ами си зареди твоя с едно електронно зарядно. Преди да свалиш АБ от колата с един прост мултиметър измери кокво е напрежението му при изкл. консуматори и двигател. После - стартирай двигателя и пак замери напрежението на заряд. Трябва да е 13,3 - 14,4V.
След зареждането провери колко е напрежението на клемите на акумулатора веднага след изкл. на зарядното и след няколко часа. Без товар, естествено. Трябва да е над 12,7V и колкото повече, толкова по-добре. И да не спада с времето.


Благодаря за изчерпателния отгоор , ще пробвам . Нямам абсолютно никакви проблеми и грешки с автомобила , просот ме дразни така да ми играят оборотите , не съм перфекционист но все пак ... Надявам се само да не са бензинови дюзи .
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 декември 2019 - 18:28

Причините могат да бъдат няколко.
Но без кадърна диагностика и читав сервизен специалист няма как да се открият и отстранят.
Аз съм си патил и от прехвалени майстори, между другото.
Затова сега им седя на главите и гледам да не направят някоя идиотия.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 декември 2019 - 20:30

 bloodydedo, на 08 декември 2019 - 22:23, каза:

Надявам се само да не са бензинови дюзи .

или регулатора на налягането на рейката
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 декември 2019 - 21:17

 Стаевски, на 09 декември 2019 - 20:30, каза:

или регулатора на налягането на рейката

Adtra H Z20LEL, нямат такъв регулатор на рейката!Другите може и да имат!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg