Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

да съживим малко X20XEV

warbi снимка warbi 13 януари 2012 - 11:16

В крайна сметка реших да си взема ето този колектор, който е от неръждавейка

Публикувано изображение

Ако някой иска може да се свърже с мен и да си поръчаме заедно с цел да намалим крайната цена..
тел 0894313565 ..може и ЛС , а цената е около 170 евро без доставката,
ако има мераклии ще дам по точни разеснения конкретно как точно ще стане доставката
разбира се ще има и фактура
Отговори

WILLY снимка WILLY 13 януари 2012 - 21:49

Проверили за кой вид картер е? Ако това е цената за нов най вероятно е за първите X20XEV Ето и разликата :
тоя за който ти говоря
Публикувано изображение
по късните и по разпространени
Публикувано изображение
прочети внимателно сайта от който ще го порчъчваш Немците например винаги пишат за кой вид е!
Отговори

warbi снимка warbi 14 януари 2012 - 18:05

Благодаря колега за препоръката, дори незнаех че има Х20ХЕВ с картер като на първата от снимките ти.
Наистина става въпрос за абсолютно нов колектор - идентичен с този от снимката..
интересното е че в описанието на продавача не се споменава нищо за това какъв точно модел картер е колектора...единствено че:
е за Вектра Б 96-98год. 1.8 и 2.0 но на мен ми се струва че фланеца и 2-ката тръби след него се намират под 3/4 цилиндри
и оттам назад, т.е. е за картера от втората снимка..
Ще взема да попитам продавача, но се чудя .. какво да го попитам :pardon:

Колега извинявай, но сигурен ли си че картера от първата снимка е от Х20ХЕВ
Мнението беше редактирано от warbi: 14 януари 2012 - 18:06
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 януари 2012 - 18:40

Тунинг на X20XEV:
1-Затапване или изхвърляне на ЕГРа
2-Ако всмукателния колектор е двупътен се взима такъв от омега с XEV или C18XE
3-Слагат се разпределителни валове от C18XE,лифта ако не се лъжа е 1мм по голям(още по добре ако са от XER де)
4-Слага се колектор 4-2-1 от C20XE,естествено след смяната на фланеца към главата
5-Ако електрониката е Simtec 56 се сменя с такава от C18XE която е същата но чипа вътре е направен за без EGR и сякаш работи по бързо,може и само чипа да се копира и да се смени
6-Премахване на тръболяците във филтърната кутия и монтиране на спортен панелен филтър, но истенски а не някое менте
7-Чип тунинг

След тези интервенции двигателя теоритично би трябвало да да е достигнал мощностните показатели на сток C20XE,че дори и да ги е надскочил!

По нататък:
8-Изпиляване на стеснението на дросела от долната му страна,че дори и да се направи по голяма самата клапа.Има колеги от форума, които го направиха и ефекта бил доста добър!
9-Портване на главата,че заради прахосмукачката, изпускателните портове имат едни стеснения!
10-Смяна на маховика с такъв от C20NE,ферoдовия става но трябва и притискателя да е от NE
http://media.snimka....9674328-big.jpg
http://media.snimka....9674330-big.jpg
http://media.snimka....9674332-big.jpg
След тези интервенции заставате на чертата с някое XE и ви диша прахта,е стига да не е в кадет или корса А... :mhihi:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 15 януари 2012 - 17:51
Отговори

spasito снимка spasito 14 януари 2012 - 19:53

Този колектор който си харесъл е точно такъв какъвто ти трябва и преди щях да взимам такъв когато карах старата вектра x18xe колектора е добър и точно копие на irmscher тогава ги имаше в ebay.de за около 190евро тръбите трябва да са отдясно на картера като застанеш пред колата точно като на снимката.Иначе за тунинга колегата е описал по горе точно как става единствено не съм много сагласен за ЕГР-а при мен след като го затапих се получи обратен ефект по добре стана след като си го върнах но преди това го почистих идеално.
Отговори

WILLY снимка WILLY 14 януари 2012 - 21:02

warbi в немския e bay ли го гледаш ? 169 евра е цената но е на търг :nea: да сигурен съм за снимката предлага се и за XEL моторите
ОМЕГА в бързината си объркал кода на ECU то 56.0 е този на c18xe слага се в раните x20xev в UK дори кода е c20xev но се намира много трудно, освен че няма управление на егр няма и на вихровите клапи в двупътния всмукателен колектор. В момента точно слагам еднопътен и ще ви покажа снимки за да видите разликите :
вляво е 2 пътния вдясно е 1 пътния

Публикувано изображение
Публикувано изображение
ето ги и клапите вързани са към ECU то
Публикувано изображение
входа на 2 пътния
Публикувано изображение
входа на 1 пътния
Публикувано изображение
вижда се е 1 пътния е доста по директен и при замерването излезе с 1мм по широк от другия Всички c18xe са с такъв както и X20XEV от омега Заема доста по малко място , по лек е и надявам се ще има по добро охлаждане както и по добро пълнене на мотора. Ако ще взимате такъв купете го заедно със стойките за фиксиране 3 са на брой и маркучите за вакумите защото са различни с тези на 2 пътния.Колата ми в момента е в бокса другата седмица ще трябва да е готова и ще видя каква е разликата
Колкото до препрвянето на колектор от XE за XEV е най изгодния вариант ,но не и най ефикасния. На хеча съм с такъв а на комбито с Лексмаул разликата е голяма големия диаметър на лекса се усеща във високите обороти
лекса
Публикувано изображение
от xe
Публикувано изображение
Отговори

WILLY снимка WILLY 14 януари 2012 - 21:11

На който му се чете за ECU 56 Opel_Simtec56.X.pdf
warbi ето какво пише за колеторите

Цитат

Nicht für Fahrzeuge mit geteilter Ölwanne geeignet

а и не може да боднете директно ECU 56.0 ECU 56.5 чел съм имат разлика в пиновете а някой съобщават че работят с различни датчици колянов вал така че трябва и това да погледнете
Мнението беше редактирано от WILLY: 14 януари 2012 - 21:14
Отговори

spasito снимка spasito 14 януари 2012 - 21:48

ЕТО ви колектори колкото искате нямат и 200евро чисто нови :icon_wink2:
Отговори

warbi снимка warbi 14 януари 2012 - 22:11

 spasito, на 14 януари 2012 - 21:48, каза:

ЕТО ви колектори колкото искате нямат и 200евро чисто нови :icon_wink2:


именно и аз тези гледам :
Моята връзка

в попредишен пост отбелязах цена 170, защото се предлага опция за "пазарлък"
до момента ми е предположена цена от 175 евро с безплатна доставка до германия
аз имам приятел който ще ми препрати колета и готово :icon_wink2:
затова и предложих ако има друг мераклия да казва... цялата работа ще се проточи до 10-тина дена
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 09:02

 WILLY, на 14 януари 2012 - 21:02, каза:

ОМЕГА в бързината си объркал кода на ECU то 56.0 е този на c18xe слага се в раните x20xev в UK дори кода е c20xev но се намира много трудно, освен че няма управление на егр няма и на вихровите клапи в двупътния всмукателен колектор.

Не колега въобще не съм объркал, прав си,че C18XE е с Simtek 56 но също така и всички Калибри и Омеги Б с двигател X20XEV производство 94-96г. Все пак темата е "да съживим малко X20XEV", а не да "съживим малко X20XEV със Simtec 56.5"! Вярно при Калибра и Омега по-документации го пишат Simtec 56.1 но всъщност става дума за една и същи система като разликата е,че при XEV в BIN файла е вкарано управление на EGR и грешките за него, дори и на самия комп пише само и единствено Simtec 56! :whistle:
Същия наистина няма управление на двупътен колектор,то се появява в последствие в наследника му Simtec 56.5! :icon_wink2:
Ето BIN файл от C18XE, някой колега с калибра или Омега Б със Simtec 56 може да иска да пробва без EGR.Записва се на чип 27C256,който струва 5-6лв.! :newsm05_41:
http://www.megaupload.com/?d=HDWFII5B
Системите 56 и 56.5 имат разлика в инсталацията но при добро желания буксата на компа се пренарежда.Мисля,че всички датчици са еднакви с изключените този на разпределителните валове!
Инсталация от Омега Б, като дължина и разположение перфектно пасва на калибра,което ще рече и на всички останали с предно предаване, на които компа е в краката на пасажера,а омеги на части бол... :devil-smiley-019:
Ей това е Калибричка с инсталация от Омега Б! :newsm05_41:
http://www.opelclub....7
И още нещо, откъде го изкопа това C20XEV, такъв двигател незнам някога да е излизал от завод на опел или воксхол, може би става дума за волни съчинения на англичаните премахнали EGRите си! :mhihi:
http://www.opel-info...oren/motto.html
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 15 януари 2012 - 12:11
Отговори

mladeN_ снимка mladeN_ 15 януари 2012 - 14:15

 ОМЕГА, на 15 януари 2012 - 09:02, каза:

Същия наистина няма управление на двупътен колектор,то се появява в последствие в наследника му Simtec 56.5! :icon_wink2:
Ето BIN файл от C18XE, някой колега с калибра или Омега Б със Simtec 56 може да иска да пробва без EGR.Записва се на чип 27C256,който струва 5-6лв.! :newsm05_41:
http://www.megaupload.com/?d=HDWFII5B
Системите 56 и 56.5 имат разлика в инсталацията но при добро желания буксата на компа се пренарежда.Мисля,че всички датчици са еднакви с изключените този на разпределителните валове!
Инсталация от Омега Б, като дължина и разположение перфектно пасва на калибра,което ще рече и на всички останали с предно предаване, на които компа е в краката на пасажера,а омеги на части бол... :devil-smiley-019:


Доста полезно инфо, а имаш ли представа дали Вектра Б Х18ХЕ ще е със Simtec 56? Защото се чудя какво би се получило след премахване ЕГР, С18ХЕ валове и естевено въпросния BIN от от С18ХЕ, а не ми се занимава с инталация.

С20ХЕВ няма, просто в migweb доста хора така си означават тюнинг хев-те.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 14:41

Вектра Б за твое съжеление е с Simtec 56.5!
Отговори

WILLY снимка WILLY 15 януари 2012 - 17:34

ОМЕГА приемам забележката ти че темата не е за симтек 56.5 :pardon:
в точка 5 си писал

Цитат

Simtec 51
за това имах в предвид че си сбъркал :icon_wink2:
за C20XEV : проверявайки номера на едно ECU което щех да купувам попаднах на това инфо : C20XEV не претендирам че 100% вярно преценете сами
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 януари 2012 - 17:51

Поправено.. :doh:
Отговори

heitli снимка heitli 19 януари 2012 - 16:00

 warbi, на 14 януари 2012 - 22:11, каза:

именно и аз тези гледам :
Моята връзка

в попредишен пост отбелязах цена 170, защото се предлага опция за "пазарлък"
до момента ми е предположена цена от 175 евро с безплатна доставка до германия
аз имам приятел който ще ми препрати колета и готово :icon_wink2:
затова и предложих ако има друг мераклия да казва... цялата работа ще се проточи до 10-тина дена
Отговори

warbi снимка warbi 04 февруари 2012 - 23:19

В същия дух.. ( изпускателна система ) искам да се консултирам c някой запознат колега...
търсих схема на такъв тип крайно гърне ( Remus Typ 778 ), но не намерих .. логично..
искам да си правя цяла генерация и това да е на финал обаче... на входа е на 45мм.,
което е крайно неприятно. Умувам как да се премине на по голям размер 55/60мм
като не унищожа гърнето разбира се...
За начало някой има ли точна представа за у-вото му, ако входната тръба е заварена само на входа,
би могло да се отреже да се нахлузи над нея тази с по-големия диаметър и да се издърпа старата,
но дълбоко се съмнявам че ще са е оставили само отпред заварена

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
[img][/img]
Отговори

vektra1 снимка vektra1 05 февруари 2012 - 09:37

На моя REMUS тръбата от вън е на 50мм. в гърнето продължава също на 50,само че вече цялата е надупчена и има вата около нея.При подмяна само на външната тръба,ефект няма вътрешната пак остава по малък размер.За подмяна на вътрешната без да се реже гърнето е невъзможно,заварена е в предната част където става двуцевка.Може да се преправи гърнето стига да ти се занимава,заварява се без проблем .
Отговори

warbi снимка warbi 05 февруари 2012 - 13:52

и аз така предположих, ще го цепя и ще видя у-вото, ще направя някой снимки за останалите колеги на
които им се занимава да правят подобни неща
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 05 февруари 2012 - 17:35

Човек не разваляй хубавото гърне,купи си друго! :non:
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 05 февруари 2012 - 17:44

Пецни само един преходник от 45 на там колкото ти е генерацията-тия 50 санта по-малка тръба при тва надупчена няма да имат никво значение за конете,а иначе само ще си разсипеш гърнето и то без ефект или направо го продай и зими друго.Требе да е много разпилен мотора та тва гърне да го души-тва ми е разбира се личното мнение и кво аз бих направил-ти можеш да решиш друго.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg