Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със сутрешно палене

Did снимка Did 27 август 2009 - 20:08

Канистера се намира зад предно дясно колело(зад подкалника), а въпросния клапан е отляво на двг(виж снимката по горе) от мястото на шофьора. Не съм сигурен при твоя двг клапана дали е там и дали имаш въобще, ако пратиш една снимка ще се ориентирам.
Отговори

blagom снимка blagom 28 август 2009 - 08:46

на моят мотор клапана е закачен на въздушния филтър.
моята система е запушена от доста време насам и карам с разхлабена капачка на резервоара. иначе и аз исках да пиша миналата седмица, че имам същия проблем със сутрешното палене и пресяцване. в сряда си купих добавка на лики моли и сипах бензинец. вчера и днес запали от раз и няма спомен от пресяцването веднага след сутрешното тръгване. дали добавката е помогнала или добре и идва на колата повечето количество бензин в резервоара незнам. между другото аз съм с ГИ.
малка добавка: искам само да добавя че и моят активен въглен е стигнал до клапана. тръбичката назад е тотално запушена....бих искал да запитам в тази връзка дали може да се избуши тоя активен въглен - ама тотално?
Мнението беше редактирано от blagom: 28 август 2009 - 17:13
Отговори

blagom снимка blagom 06 септември 2009 - 18:14

вчера се занимавах и аз с този филтър.проследих цялата с-ма. продухахме тръбичките от клапана за вентилация на резервоара до канистера; продухахме и тази от канистера почти до резервоара, последния учасък от под резервоара до самият резервоар не успях - трябва да се демонтира резервоара. с 2 думи система е продухана. аз не го изхвърлих тоя активен въглен. от тая простотия имаше даже в тази част преди резервоара. монтирах всичко обратно и като засвири онази ми кола, като взе да пука резервоара. и какво се оказа клапана не иска да затвори и смуче яко от резервоара. направо не знам какво стана. наложи се да запуша преди клапана да не смучи въздух от там. резултата от цялата процедура - поне резервоара не ми надува сега и вече карам със затегната капачка на резервоара.
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 09 септември 2009 - 19:32

колеги здравеите,прочетох доста от вашите теми така както и аз имам същият проблем със паленето преди два часа реших да намеря този клапан за вентилация /незнам точно как се казава/ когато извадих маркучите какво да ви казвам колко боклук пусна нещо като нагар ама толкова колкото един буркан от компот :flag: изчистих го перфектно но се стъмни навън и незнам трябва ли друго да се чисти към резервоара че някои път когато карам ми пука нещо отзаде явно резервоара от там се чува че надува нека кажат колегите които разбират ето ви малко снимки от мен .
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

blagom снимка blagom 10 септември 2009 - 15:47

 чоки4а, на 09 Sep 2009, 08:32 PM, каза:

какво да ви казвам колко боклук пусна нещо като нагар ама толкова колкото един буркан от компот :flag:

ако не греша това дето си го изчистил е активния въглен който трябва да абсорбира изпаренията.
драсни 2 реда да кажеш как работи сега колата. можеш да дадеш на байпас клапана, който е в моторния отсег да видиш дали няма да засмуква от резервоара.
Мнението беше редактирано от blagom: 10 септември 2009 - 15:48
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 10 септември 2009 - 18:17

колеги няма разлика от това чистене на въглена ,проблема пак си остава със сутришното палене.......всичко съм проверил и незнам от какво може да е ..освен дюзите..?
Отговори

Did снимка Did 10 септември 2009 - 20:08

Със сигурност проблема не е от дюзите. Аз съм ги чистил моите и ефект нямаше никакъв, единственият ефект беше след почистването на цялата система и канистера. Дадоха ми едни идеи, които ще ги провера уикенда и после ще ви пиша.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 10 септември 2009 - 22:16

Здравейте колеги, и аз от известно време имам подобни проблеми с паленето и вървежа и се чудя от какво е. Тия дни ще проверя и моята система за вентилация и дано е от това че вече какво ли не съм пробвал...

Сега ако може някой дето е разглобявал вече да опише точно откъде какви маркучи минават. В двигателния отсек ясно - маркуче от колектора до клапана-клапан-маркуч от клапана до кутията с активен въглен-активен въглен-и предполагам маркуч от въглена до резервоара. Ако бъркам поправете ме.
А сега и въпросчето ми - не може ли тази кутия с активен въглен вместо да се мъчим да я чистим(и без това няма никаква гаранция че ще я изпразним напълно за да не прави проблеми по късно) да вземем направо да я игнорираме като вкараме входящия и изходящия маркуч от нея един в друг?!?

Също така ми е интересно и как работи цялата система? ако някой е наясно ще се радвам да сподели. Това го питам за да си обясня как точно вреди на паленето и вървежа..... Според аутодатата клапана се тества при работещ двигател като се подаде рязко газ на управлението трябва да идват импулси ~50Hz които предполагам ще държат клапана отворен през това време. това от своя страна трябва да обогати сместа и респективно ако е запушено някъде а ЕКУто очаква да влезе бензин от там и обеднява сместа - и следва забиване на муцуната примерно... И как точно става проблема с паленето тогава?!
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 10 септември 2009 - 22:56

х16хел , което като е студено (а и топло) пали и гасне веднага.Трябва да дадеш газ за да заработи (1-2 изфорсирвания) читаво. И въпреки това имам чувството че прави прекалено богата смес , защото мириши на неизгорял бензин и прекъсва докато се изфорсира. колеги точно това е моят проблем и незнам пак от каде да започна...
Отговори

blagom снимка blagom 11 септември 2009 - 07:52

според мен проблема е комплексен понеже сега като е по - студено този клапан не се отваря изобщо, т.е. все е дно ти е тотално запушена с-мата а и на мен колата започна да пали по - добре след като карах известно време с добавка.
иначе за игнориране на канистера - не може просто да свържеш 2-те тръби понеже канистера е с три извода. единия дърпа въздух отвън. след канистера тръбичката (втората която минава под колата - тази която е от страната от към гърнето - синя е) отива някъде отзад на резервоара, минава над него и доколкото разбрах от една схема отива в черната кутия която е при капачката....и от там в резервоара. директно в резервоара не отива. аз си мисля, че горе при капачката има някакъв клапан, който изравнява налягането ама не съм много сигурен. не успях да стигна до там понеже ми е залепнала задната джанта и нямах нерви повече.
Мнението беше редактирано от blagom: 11 септември 2009 - 08:02
Отговори

Did снимка Did 13 септември 2009 - 18:09

Събота ми остана време и свалих пак канистера, оттам пак излязоха малко гадорийки, но със сигурност трудното палене няма общо с него. Другото, което свалих и почистих е калапана, който седи точно над изпускателната генерация и е свързан с екологията, защото помпата за вторичната въздушна система през него набива въздух в двг. Незнам откъде ама беше пълен с нагар и малката тръбичка, която влиза в него беше запушена. Почистих го със спрей за карбуратор и доста мизерия извадих от него. Това за което се сетих е , че само докато работи на смукач въпросната помпа набива въздух в двг. Да не би липсата на този въздух да прави горивната смес много богата и оттам да се дави двг при сутрешно палене? Днес колата запали много добре и само за днес и навъртях около 40км и се държа добре - нямаше придърпване и чудене при палене.

Поздрави
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 13 септември 2009 - 18:16

много добре колега,предполагам кои клапан си почистил но не направили някоя снимчица..??
Отговори

Did снимка Did 13 септември 2009 - 19:13

Само да питам при вас дали работи въпросната помпа. При мен неработи и даже беше пълна с вода, което е много странно.

Публикувано изображение
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 13 септември 2009 - 19:32

и аз си почистих моята,имаше много нагар /вътре/ почистих го със спреи за карборатори но немога да разбера дали има ефект от това почистване ..? нека някои които е по запознат да сподели каква роля точно играе този клапан...
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 13 септември 2009 - 21:18

Колеги бъркате се сериозно. Този клапан който е на снимката на колегата Did е наистина от системата за вторично набиване на въздух ОБАЧЕ тази система ако работи си набива въздуха във ИЗХОДЯЩИЯ колектор и няма НИЩО общо със смесообразуването и всички зависими от него проблеми. Също така това НЕ Е ЕГР както се бъркат голяма част други колеги!!! Системата за вторичния въздух единствената и идея е докато е студена колата и образува много азотни и въглеродни окиси като вкарва пресен въздух в колектора да се доокислява азота и въглерода с цел екологичност и евентуално същевременно да спомага това горене за подгряване на ламбдата.

Сега малко по темата. Започнах да си проверявам и аз вентилацията на резервоара, но за сега съм я докарал само до проверка на клапана при двигателя. Клапана работи. Също така като надуя се усеща леко съпротивление но въздух минава нататък. Обаче при работа на двигателя трябва да се тества на смукане а не на надуване щото в колектора(от другата страна на клапана - откъм двигателя) си има вакуум. Само че не ми се дърпаше щото да не се тровя с тея бензинови пари... Самия клапан работи точно както е описано според аутодатата - клапана се отваря на пресекулки при подаване на газ, като при плавно подаване на газ от затворен дросел до напълно отворен се отваря на интервали 2 до 3 или 4 пъти за по около секунда (като всеки интервал си е на пресекулки) Направи ми впечатление че моментите като се отваря клапана много ми напомнят начина по който ми придърпва колата.... може и да ми се е сторило не знам. Но въпреки че ми работи клапана и при надуване въздух минава все пак си мисля че не е в час и при мен системата, защото ми надува резервоара и като отворя капачката се чува фссссссс :) така че ще има по основна проверка на маркучите ... ще видим кога
Отговори

Vlad Dracula снимка Vlad Dracula 14 септември 2009 - 16:47

Здравейте колеги, както се сешате имам същия проблем с предърпването както на бензин така и на гас.Но искам да ви питам на някой мирише ли му на бензин зад самата кола като спра и мина да си отворя багажника и усещам миризма на бенз.Дали е от тази система с трабичките.Накой друг усещали миризма?

Благодаря предварително.
Отговори

astraaa снимка astraaa 14 септември 2009 - 21:30

здр колега!!!на мен сащо ми мирише на бенз и нз ве4е кво да сменям или кво да направя за да спре да смарди така!!!както се досещате и при мен взе да се проявява този проблем с паленето!но това при мен взе да се полу4ава от преди месец най много,и е много дразнещо,но за сажаление ще трябва да се базика тук там!

п.п.ЕГР ми е затапен от пове4е 5,6месеца
Мнението беше редактирано от siegfrid: 15 септември 2009 - 10:19
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Vlad Dracula снимка Vlad Dracula 14 септември 2009 - 22:31

При мен няма проблем със паленето (все още) само предърпва.Така я купих и вече година така я карам без особена промяна след разни интервенции.Незнам тоя мотор май е най еб...ния от всички.
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 15 септември 2009 - 10:01

я да използвам и аз темата, за да попитам според вас колко трае нормално въртенето на стартер, докато запали? щото при мене пали от първия път, ама след 2-рата сек въртене на стартер (говоря за пъво палене за деня, на топъл мотор паленето става от раз )
Мнението беше редактирано от баш майстора: 15 септември 2009 - 11:01
Отговори

Vlad Dracula снимка Vlad Dracula 15 септември 2009 - 15:45

[quote name='баш майстора' date='15 Sep 2009, 11:01 AM' post='655251']
я да използвам...

Според мен е нормално да пали по бавно при студен двигател.Все пак има различни сили на триене и горивото се пали по лесно при по висока температура ...Важното е да няма ких-ких-ких два часа стартера още малко е готов да литне ама неще да пали :newsm05_41: .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg