Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Спортни валове C20XE

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 25 септември 2008 - 18:51

Здравейте понеже виждам, че сте доста по напред от мен с матеряла може ли и аз да задам няколко въпроса в на колегата темата ако не сърди де
понеже съм се навил и аз да сложа валове около 270 градуса ще ми препоръчате ли марки модели и цени ?
колата ще си я ползвам всеки ден но искам да подобря динамиката на мотора и някой кон отгоре никога не е излишен <_<
Отговори

Zender снимка Zender 25 септември 2008 - 19:21

Фирми много..... но качественни поне за мен са Schrick, Dbilas dinamic,Risse motorsport! Цените са от 1200 - 1400лв.
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 20:16

 Zender, на Sep 25 2008, 08:21 PM, каза:

Фирми много..... но качественни поне за мен са Schrick, Dbilas dinamic,Risse motorsport! Цените са от 1200 - 1400лв.


аз лично бих наредил преди дбилас кенткамс и кеткамс като последните просто ме удивляват с количеството различни профили за ХЕ може би те имат най-богатата гама.
друго повечето английски фирми предлагат и валове по твоя спецификация. най-ефтино съм намерил до сега аутоспринт 420 GBP towa e cena za walowe po moq specifikaciq :)
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 29 септември 2008 - 19:58

Цък Ето един един проект с подобен замисъл като на колегата зендер, даже има динографика и с какви части е правена колата :)
Отговори

Chosta снимка Chosta 13 януари 2010 - 23:24

колеги вълнива ме , Валове с колко максимално лифт мога да сложа на сток c20xe мотор без да се налага да копая буталата , мерси предварително
Отговори

KadettD_XE снимка KadettD_XE 24 януари 2010 - 12:57

искам да попитам за c20xe със мотроник какви валове трябват . За Моторспорт за ралита ? и цена със колелета и ако може да ми кажтете и каква е цената на дроселите (единични) ? и ако да е без смяна ма повдигачите 272 или 276 ?
Отговори

gradev1 снимка gradev1 09 февруари 2010 - 10:39

Някой ако търси да си купува спортни валове имам един излишен комплект на 288 градуса с 11.17 лифт, най силните за хидравлика.
Валовете са чисто нови на Нюман Камс
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 09 февруари 2010 - 10:52

С този лифт според мен ще има близка среща от третия вид без доработки!
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 09 февруари 2010 - 10:58

 Krasteff, на 09 Feb 2010, 10:52, каза:

С този лифт според мен ще има близка среща от третия вид без доработки!


ТЦ....
няма да има

тези са с хидравличен профил на рампите и са с малък лифт в горна мъртва
Отговори

Zender снимка Zender 09 февруари 2010 - 22:22

 Manta2005, на 09 Feb 2010, 10:58, каза:

ТЦ....
няма да има

тези са с хидравличен профил на рампите и са с малък лифт в горна мъртва



Не бади толко убеден зависи колко е кълцана главата!
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 09 февруари 2010 - 22:33

 Zender, на 09 Feb 2010, 22:22, каза:

Не бади толко убеден зависи колко е кълцана главата!



ей забравих че тука е доста разпространен този "тЮнинг" е колко да е взета повече от 1мм надали :) хахах ма точно толкова и трябва..

П.С. за справка около 2мм. лифт в горна мъртва на НОРМАЛНА глава е границата на удар...
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 31 март 2010 - 23:43

Колеги извинявам се че пиша тук но не мога да открия инфо за едни валове.
Те са на GM с маркировка C78 GC2 P90400056
Мерси много.
Мнението беше редактирано от MIG-OPEL: 31 март 2010 - 23:53
Отговори

mitq1 снимка mitq1 28 април 2010 - 21:40

здр. пичове.нов съм тука ама все увлекателни неща гледам та реших да ви питам за едни мой РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ.та значи имам една вектра а GT не е двувалка ама е 130 коня.исками се да и вдигна малко конете ама като чета тези форуми доста сложно взе да ми се струва.та на кратко. искам да сложа вал и там нужните му допълнения ама незнам какво точно ми трябва.искам и чип да хакна ама незнам трябва ли да се съчетават двете ,изборът на чип от вала ли зависи.абе изобще такива неща.знам че питам за всичко ама не съм се занимавал с такива неща досега а пък ми е доста интересно.БЛАГОДАРЯ ви предварително.
Мнението беше редактирано от mitq1: 28 април 2010 - 22:00
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 14 януари 2011 - 11:20

 mitq1, на 28 Apr 2010, 21:40, каза:

здр. пичове.нов съм тука ама все увлекателни неща гледам та реших да ви питам за едни мой РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ.та значи имам една вектра а GT не е двувалка ама е 130 коня.исками се да и вдигна малко конете ама като чета тези форуми доста сложно взе да ми се струва.та на кратко. искам да сложа вал и там нужните му допълнения ама незнам какво точно ми трябва.искам и чип да хакна ама незнам трябва ли да се съчетават двете ,изборът на чип от вала ли зависи.абе изобще такива неща.знам че питам за всичко ама не съм се занимавал с такива неща досега а пък ми е доста интересно.БЛАГОДАРЯ ви предварително.

Първо се спри на вал пък чипа в последствие, и най добре е да отидеш на дино да ти настроят колата ще има най голям ефект от цялата работа.
Отговори

Black Calibra снимка Black Calibra 14 януари 2013 - 19:42

 nikikarbg, на 02 август 2005 - 17:39, каза:

Здравейте !
За Валовете ...
Зависи дали искате да си ползвате колата за всеки дени или ще я правите само за гонки .
Ако е ползвате всеки ден - по-добре не пипайте нищо.
Ако искате да я правите бегачка - слагате валове , сгъстявате мотора , сменяте буталата с ковани , чип и т.н.
Комплект валове / с пружини , титанови тарелки и чашки за смяна - от хидравлично отваряна към механично / , с максимално отваряне на клапаните , е от порядъка на 3200 лв / за Ситроен SAXO / . Трябва всеки да си прецени какви градуси на отваряне му трябват и какво иска да постигне - максимален въртящ момент , в какви обороти да ползва двигателят - 6000 - 7000 . и т.н. Много "условности " има докато се изберат подходящите валове .
Ако някой проявява конкретен интерес мога да му дам цена и евентуална препоръка какво да избере .
Пишете ми на : adventurecarbg@abv.bg

Привет!Искам да попитам нужно ли е да си вземам спортни валове и ако да - какви точно да са :градуси и марка.Идеята е максималната скорост да се вдигне с 15км/ч.Желателно е възможно най -малко неща да се променят,най-вече от гледна точка здравина и безопасност на двигателят,разход и финансови средства.А може би и само чип е достатъчен?

Предварително благодаря!
Отговори

starzvqr снимка starzvqr 02 февруари 2013 - 20:21

колеги,
може ли да споделите към кой да се обърна за портване на глава - на с20хе 2.8 мотроник?
някой който го е правил. цена и по възможност подробности

Благодаря предварително!
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 02 февруари 2013 - 20:32

 starzvqr, на 02 февруари 2013 - 20:21, каза:

колеги,
може ли да споделите към кой да се обърна за портване на глава - на с20хе 2.8 мотроник?
някой който го е правил. цена и по възможност подробности

Благодаря предварително!

Бул. Пещерско шосе 'горичката' там правят водни проби, порт и т.н. Доколкото съм информиран!
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 02 февруари 2013 - 20:47

 ^_fenixa_^, на 02 февруари 2013 - 20:32, каза:

Бул. Пещерско шосе 'горичката' там правят водни проби, порт и т.н. Доколкото съм информиран!


Може ли да ми дадеш по-точно данни за това място координати такива неща, че аз съм от София.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2013 - 19:33

 Стефан Стефанов, на 02 февруари 2013 - 20:47, каза:

Може ли да ми дадеш по-точно данни за това място координати такива неща, че аз съм от София.

Влизайки в гр. Пловдив по бул. "Пещерско шосе"(нз №) гледаш в дясно. След сфетофара на еко и преди сфетофара на лукойл, 1'вата пресечка вдясно, непосредствено преди новата кооперация, малко след "Фулда"(мисля че беше) сервиз(гумаджии)!
Отговори

simovd снимка simovd 21 май 2013 - 11:45

Колеги, малко е стара темата, но може ли да обобщите какво сложихте в моторчето и как се държи/държало... някви впечатления от вървеж, разход обороти прочие?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg