Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряване на вектра б X20DTH РЕШЕНО

killer with opel снимка killer with opel 16 септември 2014 - 14:41

Здр колеги имам интересен проблем със горе посочената вектра от известно време взе лека полека да завишава температурите ще кажете термостат да ама не от зор и яд преди два дни махнах вътрешното тяло патрончето на термостата и пак същото стига на моменти и 100 и няколко градуса като я покарам за около 30 мин средно каране водната помпа не тече радиатора загрява равномерно парно във колата да ти изгори веждите ходих и на диагностика да видя датчика дали работи правилно казаха ми че е ок залуднах вече няколко пъти я карам да я обезвъздушават ефект никакъв моля ви яко някой знае нещо помогнете защото ми идва да я полеа със навта и да я запаля пред блока
Мнението беше редактирано от killer with opel: 30 септември 2014 - 16:41
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 17 септември 2014 - 16:21

Има вероятност да е издухала гарнитура на главата-тогава вкарва изгорели газове в антифриза , а те са мн. горещи.Дано да не е това, но скоро имах аналогичен случай с едно А4 Ауди и се оказа това.Провери и следи нивото на антифриза и като загрее виж маркучите колко са твърди.Като начало смени капачката на казанчето, за да не би клапанчето да не отваря когато трябва.А това с гарнитурата е крайна мярка, ако нищо друго не е - припомни си дали скоро е пипано нещо по колата-например да е сипвано нещо за теч от радиатора или въобще си спомни дали вс. не е започнало след някаква интервенция и виж тя да не е причината.Успех!
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 17 септември 2014 - 17:54

Благодаря ти колега за отзива относно твоята идея има смисъл обаче антифриза е чист в смисъл не е замърсен по колата нищо не е пипано не са сипвани каквито и да е добавки днес смених капачката на разширителния съд и датчика за температурата за показанията на стрелката сиреч този който стои на корпуса на термостата има някакъв ефект не стига 100 градуса градско пада на 95 перките работят и на двете скорости направих опит след това излязох извън града понатиснах я качи до 100 и почна да пада падна на 95 , но продължавам да си мисля че пак не е нормално защото колеги казват със подобни двигатели държат 85-92 градуса а на всичкото отгоре съм без термостат незнам
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 17 септември 2014 - 22:25

До 90 градуса парно да ти изгори очите повтарям без термостат съм в момента. На 90 градуса парното спира и на 93 пак тръгва със всичка сила.Страшна мистерия Борбата продължава
Мнението беше редактирано от killer with opel: 17 септември 2014 - 22:27
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 28 септември 2014 - 23:52

Колеги моля ви дайте някакво мнение днес смених водна помпа и термостат който отваря на 82 градуса утре наливам антифриз и се надявам всичко да е наред. Забравих да кажа водната помпа е ок не е мръднала.Благодаря на някой ако се отзове
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 29 септември 2014 - 05:30

 killer with opel, на 28 септември 2014 - 23:52, каза:

Колеги моля ви дайте някакво мнение днес смених водна помпа и термостат който отваря на 82 градуса утре наливам антифриз и се надявам всичко да е наред. Забравих да кажа водната помпа е ок не е мръднала.Благодаря на някой ако се отзове

Гарнитура на главата колега....
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 30 септември 2014 - 16:39

Здравейте само да кажа че проблема явно е бил във водната помпа днес след наливане на антифриз и дестилирана вода обезвъздуших системата и всичко заспа термостата отваря парно да ти изгори веждите температурата градско около 10 км каранае не мръдна от 90 при як форц до 94 и сваля пак на 90 на място като работи 87 градуса извън градско при як форц със климатик 95 и почва веднага да спада на 91-92 градуса. Много благодаря от сърце на всички отзовали се.Забравих да кажа интересното от моя случай беше че като свалих помпата на пръв поглед не беше мръднала колелото не беше превъртяло помпата не течеше но явно като загрее започва да затяга полека така си го обяснявам аз.Без аварийни километри на всички колеги
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg