Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със Скоростна Кутия

Minti снимка Minti 10 септември 2010 - 19:35

Здравейте , колеги .Проблема е следния днес отваряхме кутията за смяна на гарнитура И след всичко при обратния монтаж стана следното че в момента влиза само 5-та предавка.Дайте някви савети .... Благодаря предварително.Става Въпрос за Корса 95 година 1.4 моно
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 септември 2010 - 21:07

Коя гарнитура,на избирача ли? А щангите разцепвахте ли от болтчето за ключе 13?
Или реглажа не сте уцелили,или при слагането на избирача не е било в положение "неутрална скорост"
Отговори

Minti снимка Minti 10 септември 2010 - 22:53

 kalin09, на 10 Sep 2010, 22:07, каза:

Коя гарнитура,на избирача ли? А щангите разцепвахте ли от болтчето за ключе 13?
Или реглажа не сте уцелили,или при слагането на избирача не е било в положение "неутрална скорост"


Гарнитурата на избирача сменяхме.Проблема е че не можем сега да уцелим свободната при самия демонтаж е влезнала на скорост обаче нз на коя точно и сега влиза единствено 5-та.... Много странно наистина.Но я махахме на свободна.
Мнението беше редактирано от Minti: 10 септември 2010 - 22:54
Отговори

kalin09 снимка kalin09 11 септември 2010 - 00:07

Сваляте пак,подреждате вилките вътре на една линия и монтаж внимателно.
Отговори

Minti снимка Minti 11 септември 2010 - 00:09

 kalin09, на 11 Sep 2010, 1:07, каза:

Сваляте пак,подреждате вилките вътре на една линия и монтаж внимателно.


Мерси Колега. Утре сутринта това е първата работа. Благодаря пак за помоща
Мнението беше редактирано от Minti: 11 септември 2010 - 00:10
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 11 септември 2010 - 09:13

Колега при мен проблема беше в задната предавка. Включил съм я неволно при ваденето на избирача и после се получи същата ситоация като при теб. Колегата е прав, гледай вилките да са ти на една линия, 1,2,3,4и5 са ти на малкото рамо от изберача и се виждат най-отгоре, а задна е на голямото рамо и се намира доста по-на вътре в кутията, противоположно на другите. Като си светнеш с лампа се вижда оста, има специален канал, мести се лесно с отверка за да създадеш съосност. Аз направих така и после нямах проблем с монтажа на изберача.
Отговори

Minti снимка Minti 11 септември 2010 - 09:28

Имам и един друг въпрос... Има ли пропка за източване тази скоростна защото по принцип като сам сменял на други коли има , Но тази Корса нещо не успях да и намеря тази екстра..
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 11 септември 2010 - 09:42

Не, няма пробка. Маслото се сменя като свалиш капака на картера на скоростната кутия. Направено е така, защото от Опел не е предвидена смяна на маслото, за периода на експлоатация. Но ако си решил да го смениш, това е начина.
Отговори

Minti снимка Minti 11 септември 2010 - 09:57

 Ник.опел, на 11 Sep 2010, 10:42, каза:

Не, няма пробка. Маслото се сменя като свалиш капака на картера на скоростната кутия. Направено е така, защото от Опел не е предвидена смяна на маслото, за периода на експлоатация. Но ако си решил да го смениш, това е начина.


Ехх тея немци..... направо ми взеха акала реших , че няма да свалям картера и с една спринцовка и една шлауфка източих горе-долу маслото... И последен въпрос .Пропката за проверяване на масло е на капачето на избирача ли ?? знам че са ми тъпи въпросите , но вече с тази кола гледам да сам сиг , че иначе само проблеми...

Наистина Едно Огромно Благодаря за Съветите
Поздрави
Мнението беше редактирано от Minti: 11 септември 2010 - 09:57
Отговори

Minti снимка Minti 11 септември 2010 - 16:02

Всичко влезна в кутията и скоростите си влизат доста по-добре , но нз защо сега при подаване на газ се чува престаргване в кутията .... от какво може да се получи това ??? Този звук се чува само на скорост
Отговори

floyd снимка floyd 11 септември 2010 - 16:35

Да не си изпуснал нещо вътре, пич? Иначе пробката за нивото е отстрани до лявата полуоска.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 11 септември 2010 - 21:12

Оххххххххх това го обеснявам за милионен път.
Така колеги ще взема да пусна и тема за реглаж на скорости. Да вземат и нея да направят от вайните.



Обеснвам за колегата с проблема пък и за останалите. Няма да разглабяш нищо нито да целиш неутрални и тем подобни глупсоти.

Чети внимателно и после го направи.

Взимаш ключе 13 , едно болтче бургия 5мм каквото намериш но да е дълго около10 см. Друго не ти трябва а само да изпълняваш. На въпросната пеперуда където влиза избирача до него има една малка гумена тапичка. Тази тапичка я махаш и се открива една малка дупчица. Викаш още някой и му казваш да мести лоста между 1-2 и задна но баввно - през това време ти взимаш това болтче или каквото си намерил 5мм и се опитваш да вкараш това нещо в дупчицата. Трябва да усетиш че потъва навътре. Целта е да залостиш избирача така че да не можеш да вкараш нито една скорост. Това се мъчиш да го постигнеш. Направиш ли това нещо взимаш ключе 13- и отвиваш болтчето което е на свързващата щанга (отвива се болтчето а не гайката - защото е заварена повтарям заварена да не почнете да отвивате нея) не е нужно да го отвиваш а да го рахлабиш само след това гледаш дали лостовата система се движи свободно там където е болтчето демек може и да я извадиш една от друга щангите .

Последната стъпка е слагаш щангите една в друга на хлопчат леко и казваш на някой да държи скоростния лост притиснат вътре ( на някой кадети и други опели има стрелка на пластмасовата част на скоростния лост и на самия лост и на пластмасата която е отдолу - пада се отъ лявата страна на лоста в общи линии трябва да държиш лоста на свободна скорост като готов да включиш първа плътно в ляво). След като се държи там ти отиваш и стягаш докато държи болтчето отпреде. Щом стегнеш махаш болтчето, бъргията или каквото си сложил и си слагаш тапичката и имаш перфе направени предавки.

Дано съм бил изчерпателен и ясен. Ако имате въпроси питайте.
Поздрави на всички!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 11 септември 2010 - 21:33

Мнението ти щеше да е много ценно ако беше по темата.
Направи си труда да прочетеш всичко :mhihi:
Отговори

gosho снимка gosho 11 септември 2010 - 22:29

 Minti, на 11 Sep 2010, 10:57, каза:

Ехх тея немци..... направо ми взеха акала реших , че няма да свалям картера и с една спринцовка и една шлауфка източих горе-долу маслото... И последен въпрос .Пропката за проверяване на масло е на капачето на избирача ли ?? знам че са ми тъпи въпросите , но вече с тази кола гледам да сам сиг , че иначе само проблеми...

Наистина Едно Огромно Благодаря за Съветите
Поздрави


Пробката е до лявото вътрешно каре и мисля че беше с ключ 13.Вижда се отгоре.
Отговори

Minti снимка Minti 11 септември 2010 - 22:44

 espero2000, на 11 Sep 2010, 22:12, каза:

Оххххххххх това го обеснявам за милионен път.
Така колеги ще взема да пусна и тема за реглаж на скорости. Да вземат и нея да направят от вайните.



Обеснвам за колегата с проблема пък и за останалите. Няма да разглабяш нищо нито да целиш неутрални и тем подобни глупсоти.

Чети внимателно и после го направи.

Взимаш ключе 13 , едно болтче бургия 5мм каквото намериш но да е дълго около10 см. Друго не ти трябва а само да изпълняваш. На въпросната пеперуда където влиза избирача до него има една малка гумена тапичка. Тази тапичка я махаш и се открива една малка дупчица. Викаш още някой и му казваш да мести лоста между 1-2 и задна но баввно - през това време ти взимаш това болтче или каквото си намерил 5мм и се опитваш да вкараш това нещо в дупчицата. Трябва да усетиш че потъва навътре. Целта е да залостиш избирача така че да не можеш да вкараш нито една скорост. Това се мъчиш да го постигнеш. Направиш ли това нещо взимаш ключе 13- и отвиваш болтчето което е на свързващата щанга (отвива се болтчето а не гайката - защото е заварена повтарям заварена да не почнете да отвивате нея) не е нужно да го отвиваш а да го рахлабиш само след това гледаш дали лостовата система се движи свободно там където е болтчето демек може и да я извадиш една от друга щангите .

Последната стъпка е слагаш щангите една в друга на хлопчат леко и казваш на някой да държи скоростния лост притиснат вътре ( на някой кадети и други опели има стрелка на пластмасовата част на скоростния лост и на самия лост и на пластмасата която е отдолу - пада се отъ лявата страна на лоста в общи линии трябва да държиш лоста на свободна скорост като готов да включиш първа плътно в ляво). След като се държи там ти отиваш и стягаш докато държи болтчето отпреде. Щом стегнеш махаш болтчето, бъргията или каквото си сложил и си слагаш тапичката и имаш перфе направени предавки.

Дано съм бил изчерпателен и ясен. Ако имате въпроси питайте.
Поздрави на всички!


Колега след това което си изредил трябва да спре да ми издава тоя звук кутията ли ???? Аз сам Сменил Масло и Гарнитура на кутията просто след тези неща издава странен звук кутията сякаш дере и то само при подадена газ , иначе предавките си влизат идеално...
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 12 септември 2010 - 07:38

Колегата ти е описал начина за регулировка, който производителя препоръчва да се направи в случаите когато има затруднено влючване на някоя от предавките или си демонтирал лостовия механизъм на скоростния лост. В случаите като твоя и в този, който бях изпаднал и аз, при демонтаж на избирача да включиш неволно някоя от предавките, тази регулировка няма да ти помогне по никакъв начин, ти вече си го разбрал това. Няма да ти помогне и за шума, който чуваш от скоростната кутия. Първото за което се сещам е да кажеш какво масло си сложил и какво му е количеството, то няма нищо общо със старите диференциални масла, които ползвахме преди години, за това производитела му дава много дълъг живот. Аз сложих GM, в кутията трябва да има 1,6л. При мен ефекта беше в положителна насока, шумовете изчезнаха (но те не бяха сериозни) и предавките се включват по-добре от преди.
Отговори

Minti снимка Minti 12 септември 2010 - 11:30

 Ник.опел, на 12 Sep 2010, 8:38, каза:

Колегата ти е описал начина за регулировка, който производителя препоръчва да се направи в случаите когато има затруднено влючване на някоя от предавките или си демонтирал лостовия механизъм на скоростния лост. В случаите като твоя и в този, който бях изпаднал и аз, при демонтаж на избирача да включиш неволно някоя от предавките, тази регулировка няма да ти помогне по никакъв начин, ти вече си го разбрал това. Няма да ти помогне и за шума, който чуваш от скоростната кутия. Първото за което се сещам е да кажеш какво масло си сложил и какво му е количеството, то няма нищо общо със старите диференциални масла, които ползвахме преди години, за това производитела му дава много дълъг живот. Аз сложих GM, в кутията трябва да има 1,6л. При мен ефекта беше в положителна насока, шумовете изчезнаха (но те не бяха сериозни) и предавките се включват по-добре от преди.


Еми маслото ми го каза един майстор не е На ГМ.Става въпрос за Титан Атф 3000 то е за автоматична.Каза ми че автоматичните са много по-претенциозни от механичните и трябва да сварши добра работа.
Отговори

Minti снимка Minti 12 септември 2010 - 11:52

Обема на скоростната е 1,400 и аз сам налял толкова.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 12 септември 2010 - 13:12

Колега голяма грешка си на опел само масло на ГМ иначе другите масла ще шуми! Скоросните кутии на опел са капризни иси иска само оригиналното масло на ГМ никво друго доакзано е!
Отговори

Minti снимка Minti 12 септември 2010 - 13:32

 Николай Коев, на 12 Sep 2010, 14:12, каза:

Колега голяма грешка си на опел само масло на ГМ иначе другите масла ще шуми! Скоросните кутии на опел са капризни иси иска само оригиналното масло на ГМ никво друго доакзано е!


Еми утре ще купя и дано изчезне този звук...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg