Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Kамерите на КАТ!

ГостAstra_maniac_* 17 януари 2005 - 16:06

Колеги искам да ви попитам горе - долу колко време след дадено нарушение ти пращат покана от КАТ, защото онази вечер(към 22:30) с още две Астри "малко" попревишихме позволената макс. скорост?
Отговори

sheko снимка sheko 17 януари 2005 - 16:42

До колкото знам на Цариградско, на бул. България и на още места има камери.. но ги включвали доста рядко май някой от тунинг.бг беше казвал че са го привиквали но много рядко ги пускат а през деня по царя снимат от някаква ладичка с тъмни джамове това е което аз знам
Досега по България и цариградско почти всеки път съм минавал с превишена скорост но досега не са ме викали в КАТ (надявам се и за вбъдеще да си остане така)
Отговори

Гостmirra_* 17 януари 2005 - 16:54

Astra_maniac, на Jan 17 2005, 04:06 PM, каза:

Колеги искам да ви попитам горе - долу колко време след дадено нарушение ти пращат покана от КАТ, защото онази вечер(към 22:30) с още две Астри "малко" попревишихме позволената макс. скорост?

Това, което знам е:
Камери има, но бяха в нещо като изпитателен период и рядко ги ползват (освен това само през деня на хубаво време). Най-често снимат клипчета от кола (сигурно споменатата Ладичка, цивилна) и съобщението идва като призовка в плик по пощата (до ок 10 дни). За твое успокоение, в споменатия час вероятността да се случи да те уцелят е никаква (за сега, поне, такива случки незнам). Моят филм беше направен в ок 14:00ч. , слънчев ден...
Споко, човече! През ноща все още сме :huh:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 17 януари 2005 - 16:58

Ми аз живея в Мусагеница и ми се налага да минавам по Цариградско поне по веднъж на ден. Рядко се случва да карам с под 80, за под 60 да не говорим... :huh: Досега не са ме викали в КАТ. Обикновенно карам с 100-110 там, зависи от трафика. То си зависи и на колко са настроили радара да снима, но като се има впредвид с колко карат повечето хора трябва да е на минимум 100-120. Случвало се и с повече от 160 :ph34r: да минавам, но само по късните часове. Надявам се това ти дава някаква яснота.

Знам че има камери със сигурност на България (на завоя преди Гоце Делчев) и пред СофияЛенд. :huh:

Някой ако знае нещо друго...
Отговори

sheko снимка sheko 17 януари 2005 - 18:45

Karaibrahim, на Jan 17 2005, 04:58 PM, каза:

Знам че има камери със сигурност на България (на завоя преди Гоце Делчев) и пред СофияЛенд.  :huh:

Някой ако знае нещо друго...

Има още на "Драган Цанков" като се пускаш от телевизионна надолу точно над пешеходната пътека е кутията на едно дърво монтирана, още в Дианабад до басейна Диана има камера и това са местата за които аз се сещам...
а на бул. България камерата е след кръстовището с "Гоце Делчев" с/у Порше се намира кутията
Да се надяваме че няма да ги пуснат скоро, :huh: макар че пуснат ли ги би трябвало да изчезнат патрулките (което незнам как ще стане) и да идват само при заснето нарушение :huh:
Отговори

Гостcossy_* 17 януари 2005 - 20:43

Toчно пък през нощта е пълно с патрулки с радари и непрекъснато се местят. Колкото до камерите пазете се от бял транзит с тъмни стъкла.
Отговори

Гостshopa_* 19 януари 2005 - 09:00

Здравейте,вече има радари и камери в сички тунели по хемус и :huh: тракия
Отговори

ГостSubzer0_* 14 октомври 2005 - 06:56

Колеги,

Това което аз съм виждал е жълт Опел Кадет и бял Форд Орион, и двете с тъмни стъкла. А поканата за филма доиде след около месец :rolleyes:
Мястото беше моста към летището до новиа Порше център.

Росен

:thu:
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 14 ноември 2005 - 13:03

Попаднах на една тема в дата.бг за камерите на кат:

ЕТО ИНФО КЪДЕ СА КАМЕРИТЕ:

Забелязани са камери на КАТ на следните места в София:

Стационарни камери:

1. На бул. Н.Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх - камерите са в 2-те посоки (60км/ч)

2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)

3. На Цариградско шосе пред Експо Центъра и Тойота - камери в двете посоки (80км/ч)

4. Хотел Хемус. Монтирана е на стълба на светофара, на който спирате идвайки от
бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп-линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.

5. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша

6. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.

7. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.

8. На бул.Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.

9. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост

10. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков

11. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.

12. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна

13. Цариградско шосе(до ЕКСПО център)-4 бр.;м/у Оплов Мост и хотел Плиска(в двете посоки),м/у Окръжна Болница и отбивката за жк.Дружба(в двете посоки)-настроени са само за крайна лява лента(т.е. ако се движиш със 100 в средната,или крайна дясна не те хващат)

14. Камера и на кръстовището срещу УНСС, пред Студенска поликлиника, която гледа към кръстовището, пък около обръщалото на 280 и 94 пред НСА висят патрулки почти постоянно

15. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.

16. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)

17. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км - добавена от XAX

18. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница. - добавена от theaviator

19. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!! - добавена от theaviator

20. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветеление за тях - добавена от railman

Мобилни камери:

1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло С8202АХ от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.

2. Бяла Лада, движеща се по бул. България - добавена от mechobig

3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо-срещу резиденция Враня - добавена от PLOCHKATABG

4. Доста често се забелязва на моста към летището-КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна - добавена tedier

5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин кисне бяла лада без надписи с номер С 5616 АХ. - добавена от bgass

Камерите са настроени на 29 километра над разрешената скорост! - добавено от mechobig
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 14 ноември 2005 - 15:11

DJ IMC, на Nov 14 2005, 01:41 PM, каза:

Не ме разбирай погрешно :-) Не исках да се заяждам. Идеята ми е, че можеше да допълниш някоя от съществуващите теми, за да е по-пригледно :-)
<{POST_SNAPBACK}>


Мдааа за това си прав,ам като съм лукова глава :ranting: ...айде :soangry:

а иначе на ул.Обиколна в София наистина има една нова джунджурийка на един стълб дето май е камера.Ама на тая улица средната скорост е около 100 км/ч(повечето с толкова си карат нищо че всеки месец има по някой блъснат пешеходец) та мисълта ми е че ако наистина е камера бая актове ще има.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 ноември 2005 - 16:56

Тези дни сложиха на бул. Мария Луиза, кръстовището с Христо Ботев точно на кръстовището дето се излиза от ЖП гарата! Там камерите са 4 с прожектори!
Отговори

sheko снимка sheko 25 април 2006 - 01:13

Преди около месец сложиха на 7 нови кръстовища камери.
Някой знае ли кои точно са въпросните 7 кръстовища?

Аз се знам само че от Орлов Мост до ЦУМ на всяко кръстовище има по няколко камери, които гледат във всяка посока, включително има и по 1 от тези които се въртят поне 180(ако не и повече) градуса.

На университета кръстовището вече се дебне отвсякъде...

Нека който СЪС СИГУРНОСТ знае кои са останалите 6 кръстовища (ако не и повече вече...) да сподели.
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 10 май 2006 - 16:16

има 2 камери в тунелчето под влаковите линии на новата отсечка започваща от метростанция обеля до люлин.
Отговори

Stoikoff снимка Stoikoff 10 май 2006 - 16:36

Пред халите има камерка :opel_forever: . Следи от къде се влиза за паркинга на халите. Ако се идва от към ЦУМ за да се мушнеш в паркинга трябва да пресечеш линиите на трамвая.....и как го напраиш ЩРАК ! Овековечен си :2angry1: Един колега на баща ми му пратиха честитка оня ден.... :icon_sad:
Отговори

Maiky снимка Maiky 21 юни 2006 - 18:31

Колеги, пазете се от Daewoo Racer, жълт като такси и много изгнил.
С тъмни стъкла. Вътре има камера и радар.
Отговори

dammm снимка dammm 12 август 2006 - 14:13

значи за 1 съм сигурен
в ниското на светофара пред КАТ (Дървеница мисля се води) дето се сменят номерата :bishop:

и незнам защо никои не го споменава (може да не съм чел внимателно ама :devil-smiley-019:) но снимат видео или поне тази 100%

баща ми там го викнаха хехе опитал се да спори ма вика "оня пипна нещо и zoom ... тонзурата дето е тръгнала да ми оплешивява се видя"
нарушението му беше че е минал направо от лентата за десен завой (посока раковата болница)

аа не знам камери ли са но на Джеймс Баучер при семинарията има доста кутии
надявам се не всяка кутия по пътищата да е камера но ... да каже някой който чатка повече ...

успех!
:first: :a049:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 06 април 2007 - 16:16

Видеодетектори ще бъдат монтирани на част от светофарите във Варна.

Проектът за модернизация на автоматичната система е пилотен за страната и струва 1 млн. лева съобщи управителят на общинското предприятие за автоматизирано управление на движението Теодор Авджиев, цитиран от БНР.

Видеодетекторите ще облекчат движението в града и ще намалят задръстванията.

При натрупване на автомобили системата ще коригира продължителността на зеления сигнал на светофарите в различните посоки. Модернизацията трябва да приключи до края на септември.

В проекта влиза и план за приоритетност, който ще позволи на специализираните автомобили при нужда да получават по-бързо зелена светлина на съкровищата.

Източник : нюз.бг
Отговори

sheko снимка sheko 06 април 2007 - 18:07

Изчистих темата от излишните коментари, моля да се пише, само по темата, къде има камери
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 11 април 2007 - 21:11

sheko, на Jan 17 2005, 07:45 PM, каза:

Karaibrahim, на Jan 17 2005, 04:58 PM, каза:

Знам че има камери със сигурност на България (на завоя преди Гоце Делчев) и пред СофияЛенд.  :c010:

Някой ако знае нещо друго...

Има още на "Драган Цанков" като се пускаш от телевизионна надолу точно над пешеходната пътека е кутията на едно дърво монтирана, още в Дианабад до басейна Диана има камера и това са местата за които аз се сещам...
а на бул. България камерата е след кръстовището с "Гоце Делчев" с/у Порше се намира кутията
Да се надяваме че няма да ги пуснат скоро, :c010: макар че пуснат ли ги би трябвало да изчезнат патрулките (което незнам как ще стане) и да идват само при заснето нарушение :c010:
 

Има и на Сливница и Христо Ботев на кръстовишето в двете посоки
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 12 април 2007 - 22:41

колеги,не съм сигурен,но по Данаил Николаев,под моста Чавдар има две кутии.Намират се на колоната в двете посоки,на нищо не приличат,но са подозрителни.Дали са камери?Някой ако знае...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg