Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Заличаване дупкчици от камъчета

HellRell снимка HellRell 08 юли 2013 - 09:20

Здравейте колеги,

виждал съм на доста коли, че малки дупчици от камъчета по предния капак ги заличават.
Въпроса ми е с какво се заличават и дали преди това се обработва основата с нещо ?
Мога ли сам да го направя или до бояджия да ходя ?


Ето примерна снимка да онагледя за какво говоря
http://img228.images...3/imgp4585u.jpg
Мнението беше редактирано от HellRell: 08 юли 2013 - 09:20
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юли 2013 - 10:42

Боя по номер, тънка четка или клечка за зъби (примерно), зависи от големината на дупката и.. биволско търпение. Всяко друго решение ти отива на цифра, съответно боядисване на цял/няколко детайла.
Отговори

HellRell снимка HellRell 08 юли 2013 - 17:37

a боя дали ще ми дадат примерно 5-10 мл.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юли 2013 - 17:47

Ами зависи. Ако си от провинцията (като мен) - тук минимума е 50мл. и струва 8-10лв. заедно с втвърдител и лак. Ако си от по-голям град.. може да предлагат малки разфасовки - шишенца от лак или други подобни, приятел ми прати такова от столицата, боя по цвят + всичко вътре, всичко това в шишенце от лак с четчица.
Отговори

HellRell снимка HellRell 08 юли 2013 - 19:51

10 лева е ок


п.п. Еми от Бургас съм

За софянци е провинцията, но както е казл великият Хемингуей "Всичко, което е далеч от морето, е провинция"
Отговори

Dimas снимка Dimas 08 юли 2013 - 20:43

 DALGONSKi, на 08 юли 2013 - 17:47, каза:

Ами зависи. Ако си от провинцията (като мен) - тук минимума е 50мл. и струва 8-10лв. заедно с втвърдител и лак. Ако си от по-голям град.. може да предлагат малки разфасовки - шишенца от лак или други подобни, приятел ми прати такова от столицата, боя по цвят + всичко вътре, всичко това в шишенце от лак с четчица.


DALGONSKi, питай твоя приятел, откъде ти е взел боята, а колегата HellRell може да каже, кой номер иска и да си я получи в края на седмицата лично от мен в Бургас. Доставката е безплатна.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юли 2013 - 21:17

 Dimas, на 08 юли 2013 - 20:43, каза:

DALGONSKi, питай твоя приятел, откъде ти е взел боята, а колегата HellRell може да каже, кой номер иска и да си я получи в края на седмицата лично от мен в Бургас. Доставката е безплатна.


-На мен боята ми беше подарък от Ванката (XE-to), питайте него от къде ги взема.
Отговори

HellRell снимка HellRell 09 юли 2013 - 06:27

 Dimas, на 08 юли 2013 - 20:43, каза:

DALGONSKi, питай твоя приятел, откъде ти е взел боята, а колегата HellRell може да каже, кой номер иска и да си я получи в края на седмицата лично от мен в Бургас. Доставката е безплатна.



Благодаря колега, но няма нужда. Тук смятам, че също мога да си взема боя и няма смисъл да те занимавам. Пък и нито знам номера, нито нищо, затова предпочитам на място да видя мостри
Отговори

Dimas снимка Dimas 09 юли 2013 - 07:24

 HellRell, на 09 юли 2013 - 06:27, каза:

Благодаря колега, но няма нужда. Тук смятам, че също мога да си взема боя и няма смисъл да те занимавам. Пък и нито знам номера, нито нищо, затова предпочитам на място да видя мостри


Ти си знаеш. Ако премислиш драсни едно ЛС.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 юли 2013 - 08:58

Аз си правя нещо дето изглежда на лак за нокти, само че е пластмасово, като си има и четчица (довечера мога да го снимам). Вътре ти бъркат твоята боя по номер. Правя си го в едно магазинче за бои на Симеон, ясно че ти е далеч, ама ако идеш да питаш, мисля че и във Вашата непровинция ще има!!!
Отговори

doko снимка doko 09 юли 2013 - 10:21

Като стана въпрос за боя имам следното питане. Боядисвах преди 2-3 месеца лявото огледало за задно виждане (един трамвай го забърса). За да ми изготвят боята за мостра оставих капачката от предната броня. След като ми боядисаха огледалото, боята се оказа по-светла от останалата. Имам да боядисвам 2 врати и преден капак (имам точковидни наранявания на боята които ме дразнят) но искам да няма разлика в цветовете. Как може това да се осъществи? Въобще възможно ли е? По номера на боята може ли да се изготви абсолютно същия цват?
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 юли 2013 - 10:25

На по-старите коли това е малко трудно, по принцип ти трябва първо номера на боята, а капачката е само за сравнение. Но с добър майстор, който знае от къде да купи боя, разликата ще е минимална, като може да се уговорите предварително...
Nо въпреки всичко не чакай чудеса. Имам колега с кола на 5-6г, който по застраховка му боядисваха една врата, в оторизиран сервиз и сега като я видя колко е различна...
Отговори

doko снимка doko 09 юли 2013 - 10:39

 Жоро, на 09 юли 2013 - 10:25, каза:

На по-старите коли това е малко трудно, по принцип ти трябва първо номера на боята, а капачката е само за сравнение. Но с добър майстор, който знае от къде да купи боя, разликата ще е минимална, като може да се уговорите предварително...
Nо въпреки всичко не чакай чудеса. Имам колега с кола на 5-6г, който по застраховка му боядисваха една врата, в оторизиран сервиз и сега като я видя колко е различна...



Ясно. Най вероятно ще боядисам цялата дясна половина (преден десен калник ще бъде бонус). Такъв човек съм че дори и малки неща които други хора дори няма да забележат ме дразнят адски много. Ще видим. Засега нямам намерение да харча пари за такива работи. Все пак имаш ли майстор който "да знае от къде да купи боя"?
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 юли 2013 - 10:47

Малко се отклонихме от темата на момчето, ама...

 doko, на 09 юли 2013 - 10:39, каза:

...Все пак имаш ли майстор който "да знае от къде да купи боя"?

Питай Ивчо от CDS, неговия до кокото знам е добър. Иначе аз имам един който направи моята повече от добре, но не зная колко взема на частно, че аз като ходя, друг плаща :newsm05_41:
Отговори

doko снимка doko 09 юли 2013 - 10:53

 Жоро, на 09 юли 2013 - 10:47, каза:

Малко се отклонихме от темата на момчето, ама...

Питай Ивчо от CDS, неговия до кокото знам е добър. Иначе аз имам един който направи моята повече от добре, но не зная колко взема на частно, че аз като ходя, друг плаща :newsm05_41:


Благодаря ти. Така ще направя. Трябва само да му дойде реда. Принципно на документи и при мен трябва друг да плаща но много често се прави на луд.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg