Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за мистериозни бутончета и копчета

Altec снимка Altec 29 март 2007 - 20:57

http://www.picvalley...5/24143_555.JPG

Ето го и на немски ( ако някой може да помогне ще го снимам по качествено)
ама който незне ... :25:
Отговори

Тони снимка Тони 30 март 2007 - 12:19

Аз бях пускал тема преди доста време за тва копче ама никой нищо не каза и така си и остана,в крайна сметка разбрахте ли за какво служи точно
Отговори

Altec снимка Altec 30 март 2007 - 12:24

Мисля , че ще трябва да се откажа... няма се разбере за какво е :)
Отговори

Тони снимка Тони 30 март 2007 - 12:26

Altec, на Mar 30 2007, 01:24 PM, каза:

Мисля , че ще трябва да се откажа... няма се разбере за какво е :)
 


Ше се сетиш и на мене в началото ми беше много любопитно ,ама ся вече :25:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 30 март 2007 - 12:27

Айде сканирайте го по-добре това немското... По-голям шанс има да се намери някой с немски, отколкото с италиански. Ма тъй кат го гледам, баш нещо за към алармата ми се вижда да е...
Отговори

Tigra 1.6 16v снимка Tigra 1.6 16v 30 март 2007 - 13:44

Autodiagnosi integrata

След това Интерполирането,, което системата снабдява в 10 сек. тест в Оон. Eventuali оплесква Дo системата идват Коментирам Подразделение мига на светодиод, което водата повдига. Използвам упълномощно opel на opel на рекламен не-концесионер oppure Оон offcina. Непосредствената намеса на autodiagnosi permete Оон на разместването

пробвах превод от италиански с един речник ама :25:
Отговори

Тони снимка Тони 30 март 2007 - 14:41

Tigra 1.6 16v, на Mar 30 2007, 02:44 PM, каза:

пробвах превод от италиански с един речник ама :25:
 


Явно само с пробването си останал :25: пък италианци у форумо немаме май :25:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 30 март 2007 - 16:14

Ей сега ще пробвам някой мафиозо от Фиат Форума :25:
Отговори

Tigra 1.6 16v снимка Tigra 1.6 16v 30 март 2007 - 17:02

vassil_bk, на Mar 30 2007, 04:14 PM, каза:

Ей сега ще пробвам някой мафиозо от Фиат Форума :25:
 

Давай че ми пари под лъжичката
да я разбера квай тъз шукария
Отговори

Altec снимка Altec 30 март 2007 - 17:40

Нещо много се вдигна интереса към това :)) Айде даваите италианците :25:
Отговори

Swing снимка Swing 30 март 2007 - 18:50

Изглежда, че това е диода на фабричната аларма. Малко свободен превод, накратко: в първия случай (inserimento con controllo cristalli) алармата е включена с обемните датчици. Затваряш всичко, което е отворено и включваш алармата. Тя се включва от бутон на ключа, ама като ти гледах снимките на ключа... просто не е за аларма. При активиране на алармата диода светва постоянно и след 10 секунди започва да мига. Мига докато не се деактивира алармата.
Втория случай (Inserimento con esclusione dei cristalli) e режим без обемни датчици. Използва се, ако си оставил дете или животно в колата. Натискаш копчето, за което питаш и диода започва да мига 10 секунди. Излизаш от колата, затваряш вратата и включваш алармата. Диода отново почва да мига за 10 секунди, еднократно и изгасва. Системата работи, но игнорира обемните датчици.
Вероятно някога си имал фабрична аларма и в последствие нещо се е случило с нея. В момента това бутонче не ти служи за нищо.
Надявам се да бях полезен в разкриването на мистерията :25:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 31 март 2007 - 10:05

Хи-хи! Излиза, че съм познал :25:
В добавка към превода на Swing, eто един колега от Фиат Форумчето какво ми е отговорил:

Цитат

Говоря френски и португалски ни това е сходно. Мисля, че горе-долу съм точен в превода:

След активирането системата извършва тест. Евентуални проблеми в системата се показват на ЛЕД индикатора. Обърни се към дилър на Опел или оторизиран сервиз. Автодиагностиката позволява незабавна намеса без (допълнителни ) разходи.

През първите 10 сек
Ако свети ( без да мига ) - ако свети значи се тества и активирането е отложено.
Ако мига - значи имаш отворена врата, капак или проблем в системата ( странно как ще разбереш )

След 10 сек:
Ако мига - значи алармата е активирана.
Като светне а около около секунда - изключена р.

Активиане с контол на стъклата:
Затваряш всичко - врати, багажник, капак.
Включваш аламата - нищо ново - след десет секунди индикатора си мига докато я изключиш.

Активиране на аларма с изключенние на стъклата:

Ако ти се налага да оставиш животно в колата ( и да оставиш отворен малко прозореца за да влиза въздух - това е добавено от мен  )алармата се активира така:

Зарваряш багажника и предния капак.
Натискаш копчето на осветлението ( до огледалото ) Индикатора мига около 10 сек
Включваш алармата - индикатора мига около 10 сек
Затваряш вратата

Така алармата е активирана за всички зони с изключение на стъклата.

Толкова от мен.
Надявам се да съм бил полезен.
И да се оправиш в цялото това мигане, светкане и присветване

А вече какво ти е станало с алармата или ключа... :25: :25:
Отговори

Altec снимка Altec 31 март 2007 - 10:13

:25: Ясно най-накрая разяснихме
Но има ли възможност да се поднови тази аларма ( ако примерно инсталацията в колата си е още там и да се вземе някакво дистанционно което да се свърже с тази инсталация и алармата да заработи ) ?
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 31 март 2007 - 10:18

Altec, на Mar 31 2007, 10:13 AM, каза:

Но има ли възможност да се поднови тази аларма ( ако примерно инсталацията в колата си е още там  и да се вземе някакво дистанционно което да се свърже с тази инсталация и алармата да заработи )?
Ми тя инсталация като, че ли си работи според мен... Сякаш имаш проблем с ключа... Като натиснеш бутона за заключване втори път (максимум 10 сек. от първото), какво става? Чува ли се още едно щракване във вратите, все едно сега ги заключваш? След това щракване, диодът трябва да светне и след още 10 сек. да почне да мига..?!
Отговори

Altec снимка Altec 31 март 2007 - 13:34

Значи това бутонче което е отгоре на ключа не служи за фенерче както аз си мисля ами трабва да е към алармата ?
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 31 март 2007 - 14:01

Altec, на Mar 31 2007, 01:34 PM, каза:

Значи това бутонче което е отгоре на ключа не служи за фенерче както аз си мисля  ами трабва да е към алармата ?
Еми не знам при теб как е... При мен я има тази екстра и работи пробвано е :25: В ключа нямам вградено нищо - той си е само ключ. Освен него имам едно дистанционно, на което има 2 бутона. Един за отключване и един за заключване. Не знам дали при теб това е оригиналния ключ... Може преди да е било като моето и после да е правена някаква интервенция с ключа ти... :25:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 04 април 2007 - 08:22

нека да расея няколко заблуди тук :

чипа на имобилайзера работи наистина на безконтактен принцип но не на инфра червени лъчи.

ключа който имаш не е с дистанционно - това си е обикновен опелски ключ с фенерче. Явно дистанционното е загубено или счупено. Има някаква вероятност да се намери ново, но едва ли ще си заслужава парите и нервите
това до буточнето не ми прилича на IR приемник (макар, че обикновенно дистанционнит в ключа са на IR и приемника се монтира там)- обикновенно ги покриват с тъмно червена (почти черна) пластмаса - по-скоро е датчика за осветеността в купето който регулира колко силно да свети дисплея (запуши го с пръст и виж дали ще ти намаее осветеността на дисплея , или на тъмно му светни с малко фенерче или запалка с бял светодиод- тогава би трябвало да светне по-силно )
Отговори

ti6onki снимка ti6onki 07 април 2007 - 11:15

значи при мен е следното ..натискам копчето деода почва да премига затжарям вратата и заклучвам свети постоянно ... без даго пипам заклучвам клата и деота премига. нямам дистанционно :c010: какво ще рече туй :c010:
Отговори

benzy снимка benzy 26 април 2007 - 11:00

Здравейте колкото и да е глупаво искам да попитам за какво точно служи бутона който се намира под регулатора на степените на парното (ИЗРИСУВАНА Е ЕДНА КОЛИЧКА ВЪРХУ ЗЕЛЕНА ЛИНИЯ - ДО БУТОНА ЗА КЛИМАТИКА ) и кога и как се употребява. Вече 6 месеца я карам тази кола и още немога да му открия приложение. Имам подозрение, че затваря притока на въздух от вън и циркулира само наличния в купето въздух но не усещам нищо като е включен.
Та ако може да разясните ще съм благодарен.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 април 2007 - 11:02

Това не е ли копчето, което отваря/затваря клапата за въртене на въздуха - дали да го върти в купето или да смуче отвън :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg