Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за мистериозни бутончета и копчета

benzy снимка benzy 26 април 2007 - 11:50

ми аз ако знаех нямаш да питам :) и аз така предположих не виждам никъде тука как мога да прикача снимка за да покажа кой точно бутон имам предвид. И ако е това което казваш за какъв бяс мога да го ползвам?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 26 април 2007 - 11:51

Moonlord, на Apr 26 2007, 12:02 PM, каза:

Това не е ли копчето, което отваря/затваря клапата за въртене на въздуха - дали да го върти в купето или да смуче отвън  :unsure:
 

Точно това е :-)))
Отговори

Оги снимка Оги 26 април 2007 - 11:53

benzy, на Apr 26 2007, 12:50 PM, каза:

ми аз ако знаех нямаш да питам :) и аз така предположих не виждам никъде тука как мога да прикача снимка за да покажа кой точно бутон имам предвид. И ако е това което казваш за какъв бяс мога да го ползвам?
 


Това ще да е ... аз го ползвам примерно като карам зад ВАЗ, автобус на градски транспорт, траби, някоя бясна пушеща печка или когато искам да се стопли по-бързо купето :beer: Просто когато го натиснеш не влиза въздух/смрад отвън ... не е готино обаче да седи постоянно щот се въздуха става гаден и през зимата или като вали се изпотяват стъклата мноо бързо :unsure:
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 април 2007 - 12:06

Да точно това е!!! На колите без клима е само един бутон.
Отговори

Гено снимка Гено 26 април 2007 - 12:48

benzy, на Apr 26 2007, 11:00 AM, каза:

Здравейте колкото и да е глупаво искам да попитам за какво точно служи  бутона който се намира под регулатора на степените на парното (ИЗРИСУВАНА Е ЕДНА КОЛИЧКА ВЪРХУ ЗЕЛЕНА ЛИНИЯ  - ДО БУТОНА ЗА КЛИМАТИКА ) и кога и как се употребява. Вече 6 месеца я карам тази кола и още немога да му открия приложение. Имам подозрение, че затваря притока на въздух от вън и циркулира само наличния в купето въздух но не усещам нищо като е включен.
Та ако може да разясните ще съм благодарен.
 

точно така, ако работи при включен вентилатор, особено на по-висока степен и го включиш/зеленото е лампичка - трябва да светне/, осезаемо се променя шума на вентилатора, в противен случай не ти работи.
Използва се и при включване на климатика отначало за по-бързо охлаждане
Отговори

benzy снимка benzy 26 април 2007 - 15:07

ОКИ мерси на всички :unsure:
Отговори

kolev123 снимка kolev123 09 май 2007 - 17:48

Може ли някой да ми каже за какво служи копчето, което е зад двете копчета за лявото и дясното стъкло? Става въпрос за Вектра А!
Мерси предварително!

Публикувано изображение
Отговори

Ачо снимка Ачо 09 май 2007 - 18:29

с него се активира защита от отваряне на задните врати от вътрешна страна
по простичко
да нети изпаднат децата по време на път :25:
Отговори

kolev123 снимка kolev123 09 май 2007 - 18:45

много благодаря! По-късно ще го пробвам!
Отговори

a21 снимка a21 15 май 2007 - 13:37

При мен копчето (аз съм с Ланос де) активира защитата само за задните прозорци, т.е. могат да се свалят и вдигат само от централния панел.
Отговори

Иво снимка Иво 15 май 2007 - 13:46

На предишната ми калибра имаше същото копче. Като няма задни врати за чии е?
Отговори

Ачо снимка Ачо 15 май 2007 - 14:00

a21, на May 15 2007, 01:37 PM, каза:

При мен копчето (аз съм с Ланос де) активира защитата само за задните прозорци, т.е. могат да се свалят и вдигат само от централния панел.
 

има логика и смисленост и за това
но може и да е комбинирано с тази защита която спонах по-горе
двете заедно е можеби отговора
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 15 май 2007 - 17:58

Това копче има функция само ако колата е 4 ел стъкла да заключва задните и да се отварят само от панела до шофьора нее за заключване на вратите поне при мен е така <_<
Отговори

seimo снимка seimo 13 декември 2007 - 23:15

Значи копчето се намира точно под тая врътка с степените на вентилатора. Голямо, правоъгълно има нарисувана кола с няква жълта линия под нея. Извинете че обяснявам така идиотски ама кво да права кат незнам как се качват снимки.Става въпрос за астра 92г
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 13 декември 2007 - 23:16

Братле за да върти въздуха само в колата или да вкарва свеж отвън.
Отговори

Оги снимка Оги 13 декември 2007 - 23:17

 seimo, на Dec 13 2007, 11:15 PM, каза:

Значи копчето се намира точно под тая врътка с степените на вентилатора. Голямо, правоъгълно има нарисувана кола с няква жълта линия под нея. Извинете че обяснявам така идиотски ама кво да права кат незнам как се качват снимки.Става въпрос за астра 92г


Затваря една клапа и върти въздуха само в купето ... това като е натиснато. Използва се за да затопли/изстуди по-бързо и/или като караш зад Траби да не се удушаваш :k055:
Отговори

///sasho снимка ///sasho 14 март 2008 - 18:00

Колеги , какво е това между двете лампи с копчето?



Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 14 март 2008 - 19:10

аз пробвам с датчик на вградената аларма!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 14 март 2008 - 19:10

 ///sasho, на Mar 14 2008, 05:00 PM, каза:

Колеги , какво е това между двете лампи с копчето?


По-запознатите да кажат, но според мен е обемен датчик за оригиналната аларма <_<

EDIT: Гледам вече двама мислиме по същия начин...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 14 март 2008 - 19:11
Отговори

beos снимка beos 14 март 2008 - 23:52

 siegfrid, на Mar 14 2008, 06:10 PM, каза:

 ///sasho, на Mar 14 2008, 05:00 PM, каза:

Колеги , какво е това между двете лампи с копчето?


По-запознатите да кажат, но според мен е обемен датчик за оригиналната аларма <_<

EDIT: Гледам вече двама мислиме по същия начин...



Мненията са 3 (три) вече .. пише го в книжката на колата дори, че е обемният датчик на вградената оригинална аларма!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg