Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране и пастиране

2000_16v снимка 2000_16v 24 февруари 2005 - 14:06

Здравейте :)
Знаете ли къде в София има магазини за автокозметика. Имам предвид нещо по-професионално, не дреболийте дето се продават по бензиностанцийте.
Доколкото знам имало някакви полир пасти за оправяне на по-дребните драскотини. И след това се полира с обикновена полир паста. Идва вече пролетта и ми се ще да направя тая процедура като се позгрее още времето.
Още повече, че имам една котка, която обича да се катери по колата и целия капак е в следи от нокти :thu: Не са дълбоки (така че си мисля че ще могат да се оправят с тази паста) но са достатъчно дразнещи...
Отговори

Plamen снимка Plamen 24 февруари 2005 - 14:13

Аз съм много доволен от Sonax, дори сега си взех една полир паста с абразив защото имам същия проблем като тебе.

Виж този линк:
http://www.sonax.de/...-e/index_d.html

Мисля, че са доста добри, въпраки че бих пробвал и нещо друга ако ми препоръчате. С тази полир паста SONAX Xtreme Polish & Wax 3, след като минеш колата пусни едно парцалче на предния капак, просто се свлича :)

Не че им правя реклама, но съм ползвал и други купени от бензиностанции, повечето са турски...

Магазина се нарича Автомания на бул.Христо Ботев между Македония и Петте кьошета.
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 24 февруари 2005 - 17:53

Колега каква е цената на тази полир паста. И аз съм чувал много добри думи за Sonax.
Отговори

vectra снимка vectra 24 февруари 2005 - 20:24

и аз мога да кажа само добри думи за сонакс!ползвах такава марак полир-паста и трябва да кажа че колата стана стъкло...оусна парцалчето по капака и то си стига до края!наистина става много добре! :thu: препоръчвам я на всички!мойта струва 10лв.ама я няма колата да слезна и да кажа каква точно е! :(
Отговори

sheko снимка sheko 26 февруари 2005 - 16:48

И аз използвам паста SONAX (една червена тубичка е) за всякакви цветове и съм адски доволен от нея всякакви деруги падат на 100%
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 26 февруари 2005 - 16:54

Аз мойта я полирам с Turtle Wax с тефлон. Много добър блясък се получава, освен това тефлона в тази пастичка много добре предпазва от вредните лъчи на слънцето. Аз съм супер доволен. От Бриколаж за ~12 кинта. :dancin:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 26 февруари 2005 - 18:15

Тази паста Sonax само в Автомания ли я има или къде другаде? Май тя ще ми свърши най-добра работа. На мен ми трябва точно такава, за по-дълбоки драскотини а не просто за козметично полиране :)
Отговори

Plamen снимка Plamen 28 февруари 2005 - 11:54

Сонакс се внася в България от фирма Сенакс.
Звънях им и те ми казаха, че мога да намеря продуктите им в Автомания.
Там наистина продават само тяхни неща.

Цената на тази, която аз ползвам е 11,90 и е Xtreme Polish & Wax 3

Преди няколко дена е минах моята Астра, стана страхотна. Ефекта с парцала по предния капак се получи, както и с пулвелизатор за капчици - просто няма намокряне.
Отговори

uzo_ снимка uzo_ 28 февруари 2005 - 23:22

Здравейте,
имам проблеми с боята, боядисвахме я дома6но:) и не стана толкова добре (незнам дали си ли4и на аватара) и искам да ви питам за съвети с какво да я полирам и как.
има на места матово или пък едно такова като портокалова кора седи такаче споделете мнение или личен опит 6тот кат се постопли и трябва да я лъсна едно хубаво:):)
Отговори

ГостAstra_maniac_* 28 февруари 2005 - 23:31

Матовото се оправя като се пръсне с лак отгоре!!

Иначе полир пасти много и почти всички вършат работа, но временна!

Успех ;)
Мнението беше редактирано от Astra_maniac: 02 март 2005 - 22:54
Отговори

vectra снимка vectra 01 март 2005 - 08:55

при мен при матов ефект нищо не сварши работа...ама не сам я лакирал(повторно)...а добър вариан е на някоя автомивка машинно!излиза ти 35лв. ама за тва пък става стъкло! :thu:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 01 март 2005 - 11:37

Мойта като я взех от Германия, няма да ти описвам в какво състояние беше. Особено калниците - можех да се огледам в тях както в боза!!! Взех си 2 пасти от Метро (май бяха италиански) по 7+лв едната 200г май. Едната е полир, а другата абразивна. Слад като минах цялата кола светна, така че и при теб би трябвало да помогне!!!
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 02 март 2005 - 20:35

vectra, на Mar 1 2005, 08:55 AM, каза:

при мен при матов ефект нищо не сварши работа...ама не сам я лакирал(повторно)...а добър вариан е на някоя автомивка машинно!излиза ти 35лв. ама за тва пък става стъкло! :thu:

За тези 35 лв, колегата ще си купи 200 грама полираща паста, полир машинка от неизвестна марка и ще може да полира не само своята кола, ами и на още 3-а приятели. :lol: :lol: :lol:
Отговори

vectra снимка vectra 03 март 2005 - 09:27

ами аз ги гледах като цени и по-евтина от 57лв. не си намерих!а и не ми се занимава много!ама все пак ако някой от колегите(които са от сф)знае къде мога да си намеря по-евтинка бих се замислил! :thu:
Отговори

Гостastra power_* 04 март 2005 - 16:43

момчета, ако става дума за машини за полиране, в "практикер" има пак намаление на такива и са точно по 35 лв, а един прятел има такава и с малко търпение и старание се постигат доста добри резолтати! А освен това с цел за се запази боята е хубаво процедурата с пастирането да се провежда 2 пъти годишно - преди зимата и преди лятото.
GSI RULZ :evil:
Отговори

ГостCors-ist_* 04 март 2005 - 21:14

Щи кажа какви пасти да си купиш и ще я направим нова, само свирни като решиш, на мен тва ми е хоби-то ;)
Отговори

vectra снимка vectra 04 март 2005 - 22:54

ми тя има доста разлика в цветовете на 3 места :thu: и едва ли да я оправим!я все пак какви са цените на тия пасти?
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 04 март 2005 - 23:14

Кажете каква паста да си взема за по-сериозни драскотини? Не чак до боята ама като загледаш лака е неприятно :(
Отговори

ГостCors-ist_* 05 март 2005 - 15:51

3М професионална е, наливна, пиши ЛС, ще ти кажа откъде да си вземеш
Отговори

Иво снимка Иво 28 юли 2005 - 09:35

Гледах пастите на костенурка и на тези които са с оцветител пише, че не са подходящи за металици. Има ли такива които стават или не?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg