Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране и пастиране

Владо снимка Владо 28 юли 2005 - 10:34

има , гледах некви немски наскоро ....
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 10:35

LET's fly, на Jul 28 2005, 10:34 AM, каза:

има , гледах некви немски наскоро ....

Ако може евентуално някаква цена по памет или марка...
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 28 юли 2005 - 10:45

-ползвай без оцветител ;-)
целта на пастата е да ти лъсне горния слой на покритето (лак-а), не да запълни дълбоки драскотини.
Аз лично съм ползвал продукти и на TurtleWax (т.нар 'костенурка') и на Sonax, а като цяло съм по-доволен от вторите.

Други колеги препоръчват пастите на 3M, които обаче са доста по-скъпи.
Отговори

Иво снимка Иво 28 юли 2005 - 12:43

Ами аз имам някой дребни драскотини които ми се струва че ако има оцветител ще се скрият по-успешно. И друг път са ми казвали, че 3М правят качествени пасти и даже ги продавали и наливно - някой да знае къде евентуално да ги търся
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 28 юли 2005 - 13:01

за драскотините има специални 'боички', нещо като пастелчета.
те са в различни цветове - първо с тях попълваш драскотините, после отгоре лъскаш.
но не трае кой-знае колко много ;)

що се отнася до 3М-а, на Дондуков 37 има магазин КолорМаркет, там имаше преди време, но сега незнам.
Отговори

Pichaga снимка Pichaga 28 юли 2005 - 13:46

tarambuka3500, на Jul 28 2005, 01:01 PM, каза:

за драскотините има специални 'боички', нещо като пастелчета.
те са в различни цветове - първо с тях попълваш драскотините, после отгоре лъскаш.
но не трае кой-знае колко много ;)

колега, дай повечо инфо, къде се продават тия пастели, че питах на 1-2 места и ме гледат странно :D
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 13:55

Pichaga, на Jul 28 2005, 01:46 PM, каза:

tarambuka3500, на Jul 28 2005, 01:01 PM, каза:

за драскотините има специални 'боички', нещо като пастелчета.
те са в различни цветове - първо с тях попълваш драскотините, после отгоре лъскаш.
но не трае кой-знае колко много ;)

колега, дай повечо инфо, къде се продават тия пастели, че питах на 1-2 места и ме гледат странно :D

имах доста драскотини по задния капак(не бяха дълбоки!) и си намерих такива пастели!когато го нанесох стана много добре и почти всичко се скри!но след една две автомивки запо4на да пада и сега пак си личат!Не е както преди но.....не върши толкова работа!!! :crazy: :unsure:А колкото до това от къде да си ги вземеш....аз моите ги взех от овча купел!Мястото е близо до банята на овча купел и се намира точно до автомивка sigma!
Отговори

Иво снимка Иво 28 юли 2005 - 14:41

В ОМВ има също пастели, комплект с паста - на "Костенурка" има и доста цветове.
Иначе ги гледах и в един магазин на Ботев - дето продават ремус-и, спарко и др. такива, но са само в основните цветове
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 14:51

xcalibur, на Jul 28 2005, 02:41 PM, каза:

В ОМВ има също пастели, комплект с паста - на "Костенурка" има и доста цветове.
Иначе ги гледах и в един магазин на Ботев - дето продават ремус-и, спарко и др. такива, но са само в основните цветове

Тези пастели които използвах аз също съм ги виждал само в основните цветове, а като питах защо е така отговора беше, че е така направен пастела, че разтваря минимална част от боята около драскотините и се получава...това доста ме очуди ама действително при мен цвета се нагоди доста добре! :unsure:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 28 юли 2005 - 15:05

за цветовете - точно така е - предлагат се само основни цветове, но като мацнеш и не личи :-)

но пак повтарям - не трае дълго.
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 юли 2005 - 15:35

За да има ефект на ръка няма да стане- трябва си машина за полиране. Те са 2-3 пасти и 2 гъби които се сменят. Така наречената костенурка не е много добра поне от опита който аз имам.
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 16:19

Най-добрите пасти за полиране, които знам са 3М!Един от колегите(корсист мисля че му беше ника) ми разказа на дълго и широка за техните полиращи пасти и останах удивен от ефекта, който може да се постигне с тях!
Отговори

Fdex снимка Fdex 28 юли 2005 - 19:17

и колко горе долу му е цената на ЗМ-то...
а и цена на пастелите ако може да мидадете че и аз имам доста драскотини да заличавам....ма на мен ми трябва черно ;)
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 19:42

Astra_1.4, на Jul 28 2005, 07:17 PM, каза:

и колко горе долу му е цената на ЗМ-то...
а и цена на пастелите ако може да мидадете че и аз имам доста драскотини да заличавам....ма на мен ми трябва черно ;)

3М имат много различни пасти от където и цени...най-добре е да отидеш в магазин където има качествена авто козметика...там ще има кой да ти обясни коя за какви драскотини и каква боя е!Иначе другото което мога да похваля от собствен опит е една паста на сонакс!наистина направи колата супер лъскава и заличи някоя и друга дразкотина..нейната цена беше към 10лв.
Отговори

GSi_Tuning снимка GSi_Tuning 31 юли 2005 - 14:42

На 3М пастите са 3 . И са по околко 40лв. 1л. . Първата е най-едра и се нанася с полир машина, втората е по-ситна и тя се нанася с машина и третата е финна и се нанася с памучен парцал за брутален гланц. Пастите помагат за течове, драскотини, сливане на цветове (за детайлно пръскане) и т.н. За да работиш с 3-те пасти си трябват 450-500лв. :unsure: . Пастите, кичета, преходници, полир машина, много шкурки от сорта на 3000 водно за машина :D все едно 9000 на ръка се получава B) , иначе с водно 2000 на ръка остават под гланца лоши деруги.
Отговори

Basho снимка Basho 01 август 2005 - 08:56

Аз също съм фен на Сонакс :no: , от Практикера - 9.90лв, сив металик е колата, драскотините се поскриха, но на ръка беше :unsure: работа. Мускулна треска цяла седмица...
Никога повече ръчно :no: :mhihi:
Отговори

DUREX снимка DUREX 23 януари 2006 - 00:58

цялата е надрана но не са дълбоки драскотините каже те ми някаква паста или материал с които да ги залича и след дова да свети като нова!и да питам има ли нещо което да сложа на бормашината да се върти вместо да стържа с парцала като ненормален тоест да разнасям пастата
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 23 януари 2006 - 01:03

Ква паста по тва време, бре?!? :fire:

Чакай да се стопли малко...

Иначе ако ще мажеш с ръка - Търтъл Вакс или Сонакс, ако ще модифицираш бормашината (не ти го препоръчвам) - 3М или Фесто.
Отговори

DUREX снимка DUREX 23 януари 2006 - 01:21

Karaibrahim, на Jan 23 2006, 01:03 AM, каза:

Ква паста по тва време, бре?!?  :fire:

Чакай да се стопли малко...

Иначе ако ще мажеш с ръка - Търтъл Вакс или Сонакс, ако ще модифицираш бормашината (не ти го препоръчвам) - 3М или Фесто.
<{POST_SNAPBACK}>
на ръка един път се пробвах и не стана нищо!е аз да се подготвят след 2 месеца!кажи ми цена на 3M и какво да сложа на бормашината да се варти!колата си е наистина много надраскана!!дет се вика направо за боядисване но ще пробвам с пастиране и после полиране
Отговори

Jafara снимка Jafara 23 януари 2006 - 01:52

ако много ти е надрана колата както казваш, напрао си я боядисваи:)

значи пастата TurtleWax която съм използвал се нанася на ръка, има гъбичка в кутията е тази паста ( ако се сещаш за коя става дума ) тя мисля че няма да ти помогне, ако е силно надрана колата, пастата е към 20лв!!

Другия варянт е с машина но тези пасти са малко по-скъпи, те са в продълговата тубичка! Мился че една такава върви към 60 - 80 лв. А какво точно се слагаше на машината ще излъжа!! Знам че на автомивките извъшват тази дейност за към 100-тина лв и колата се обработва цял ден и естествено ще е най-добре като е топло времето :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg