Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране и пастиране

fanatic снимка fanatic 23 януари 2006 - 09:54

Тази костенурката е гола вода. А и това на ръка не е работа. С машина и пасти и гъби излиза 80-100 лева. Пастата е на 3М
Отговори

Zender снимка Zender 23 януари 2006 - 11:51

Закарай я април месец на машинно..... взимат между 70 - 120 лв зависи от автомивката минават я с три вида пасти! :fire:
Отговори

Гостastra power_* 23 януари 2006 - 11:58

и аз ти препорчвам машинното, но ако колата е наистина мн зле най-добре отиди на пастиране с предварително минаване на колата на водна шкурка...ефекта е "джам":))) :dancin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 януари 2006 - 13:08

DUREX, на Jan 23 2006, 02:21 AM, каза:

кажи ми цена на 3M и какво да сложа на бормашината да се варти!колата си е наистина много надраскана!!дет се вика  направо за боядисване но ще пробвам с пастиране и после полиране
<{POST_SNAPBACK}>

Като за начало ти трябва нещо с не много бързи обороти щото ако му пуснеш 700 оборота ще му тииииииит майката....
Мнението беше редактирано от Жоро: 27 август 2013 - 14:13
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 23 януари 2006 - 13:39

Има едни пастели за надраскани бои. После отгоре с полирпаста, но с полираща машинка. По-лесно е , а и ще свалиш " кирта" от боята. Пастела е на цена 16 лв за 10см.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 23 януари 2006 - 17:45

Аз ползвам Sonax и до колкото си спомням има три вида: за леко, средно и силно надраскани покрития. Купувам я от OMW за около 14 лв. и с една тубичка правя две пастирания(ръчно).
Отговори

vectra снимка vectra 23 януари 2006 - 17:52

street_vagabont, на Jan 23 2006, 01:39 PM, каза:

Има едни пастели за надраскани бои. После отгоре с полирпаста, но с полираща машинка. По-лесно е ,  а и ще свалиш  " кирта" от боята. Пастела е на цена 16 лв за 10см.
<{POST_SNAPBACK}>


в интерес на истината този пастел действа само при съвсем повърхностни драскотини..там където не е много дълбоко!За останалите места не става пък и дори след пастиране пада на 5-6 автомивка!Като цяло бих го препоръчал при малки драскотини...за тези пари ще останеш много доволен от ефекта!Успех
Отговори

ГостIter_* 23 януари 2006 - 18:13

Tehni4oR, на Jan 23 2006, 05:45 PM, каза:

Аз ползвам Sonax и до колкото си спомням има три вида: за леко, средно и силно надраскани покрития. Купувам я от OMW за около 14 лв. и с една тубичка правя две пастирания(ръчно).
<{POST_SNAPBACK}>



А каква е технологията на ръчно полиране, защото и аз мисля да си купя "Сонакс 2 полир и вакса" и да опитам да премахна една повърхностна драскотина и петна от мухи на предния капак. Но ме е страх да не прееба боята.

Благодаря.
Отговори

DUREX снимка DUREX 23 януари 2006 - 19:23

Zender, на Jan 23 2006, 11:51 AM, каза:

Закарай я април месец на машинно..... взимат между 70 - 120 лв зависи от автомивката минават я с три вида пасти! :fire:
<{POST_SNAPBACK}>
добре в накрая реших според мене някои да ми е мине с водна шкурка а след това ще е закарам на мивка да е пастират и полират!ако знаете каде в пловдив се извършва тая услуга ми кажете!!или в софия някаде в младост или дружба!!и ако знаете някакви цени!!!
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 23 януари 2006 - 20:34

Отиди при професионал бояджия, в никакъв случай на автомивка. Бояджийте знаят как се прави това, за разлика от тези на автомивките, който въпреки че имат машини го правят все едно е правено на ръка!
Отговори

commodore снимка commodore 23 януари 2006 - 22:39

DUREX, на Jan 23 2006, 07:23 PM, каза:

Zender, на Jan 23 2006, 11:51 AM, каза:

Закарай я април месец на машинно..... взимат между 70 - 120 лв зависи от автомивката минават я с три вида пасти! :fire:
<{POST_SNAPBACK}>
добре в накрая реших според мене някои да ми е мине с водна шкурка а след това ще е закарам на мивка да е пастират и полират!ако знаете каде в пловдив се извършва тая услуга ми кажете!!или в софия някаде в младост или дружба!!и ако знаете някакви цени!!!
<{POST_SNAPBACK}>

Колега вероятноста да си осереш колата тотално е много голяма.Ръчното пастиране е много трудоемко,но в общи линй се състои в следното;
1-во-измиваш много добре колата
2-ро-трябва да се разполира;може със водна шкурка №2000 или има една паста на ГЛАЗУРИТ тя е шлаиф и е оранжава на цвят в опаковка като много голяма паста за зъби струваше към20лв.Вариянта с водната шкурка не ти го препоръчвам защото ако прекалиш някаде и навлезеш по дълбоко във боята остават много видими следи ,който са не заличими.Освен това по ръбовете слоят боя е много по-тънък и лесно се претърква.
3-то-след като си разполирал колата се запасяваш със солидно количество парцали и нерви.Взимаш полир паста добри са пастите на 3М, на ГЛАЗУРИТ също има една бяла в същата опаковка като оранжавата която е шлаиф и на цена май и тя беше към 20лв.
4-то нанасяш полир пастата с кръгови движения и работи винаги детайл по детайл не се лъжи да намажеш цялата кола със паста защото пастата пресъхва и става после мътна и кърввава нема махане.
5-токато нанесеш пастата взимаш сух парцал и почваш да лъскаш пак със кръгови движения до постигане на желания блясък.цялата процедура може да ти отнеме един цял ден и задължително си докарваш жестока мускулна треска,но спестяваш 60-70лв. минимум.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 23 януари 2006 - 23:06

[quote name='Iter' date='Jan 23 2006, 06:13 PM']
[quote name='Tehni4oR' date='Jan 23 2006, 05:45 PM']Аз ползвам Sonax и до колкото си спомням има три вида: за леко, средно и силно надраскани покрития. Купувам я от OMW за около 14 лв. и с една тубичка правя две пастирания(ръчно).
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]


А каква е технологията на ръчно полиране, защото и аз мисля да си купя "Сонакс 2 полир и вакса" и да опитам да премахна една повърхностна драскотина и петна от мухи на предния капак. Но ме е страх да не прееба боята.

Благодаря.
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quot]

Първо измиваш и подсушаваш хубаво автомобила(може и на автомивка) след това си набавяш два парцала(мазачка- памучен и лъскачка-вълнен). Разбиваш хубаво пастата и напръскваш(не много обилно) площ долу горе половин преден капак. И започваш да размазваш с "мазачката" с кръгови движения(не натискай зверски). След определено време пастата започва да изсъхва и става на прах. Тогава грабваш "лъскачката" и продължаваш търкането докато парцала започне да се плъзга гладко по огледалната боя и готово.Това е моят метод, неволята ме научи :)

Съвет: Не мажи с паста пласмасови части и стъклата, че мамата си джаса......и почакай да се постопли времето. Успех!!! :fire:
Отговори

commodore снимка commodore 23 януари 2006 - 23:44

Пластмасите се чистят от пастата със оцет ;)
Отговори

DUREX снимка DUREX 24 януари 2006 - 05:04

commodore, на Jan 23 2006, 10:39 PM, каза:

DUREX, на Jan 23 2006, 07:23 PM, каза:

Zender, на Jan 23 2006, 11:51 AM, каза:

Закарай я април месец на машинно..... взимат между 70 - 120 лв зависи от автомивката минават я с три вида пасти! :fire:
<{POST_SNAPBACK}>
добре в накрая реших според мене някои да ми е мине с водна шкурка а след това ще е закарам на мивка да е пастират и полират!ако знаете каде в пловдив се извършва тая услуга ми кажете!!или в софия някаде в младост или дружба!!и ако знаете някакви цени!!!
<{POST_SNAPBACK}>

Колега вероятноста да си осереш колата тотално е много голяма.Ръчното пастиране е много трудоемко,но в общи линй се състои в следното;
1-во-измиваш много добре колата
2-ро-трябва да се разполира;може със водна шкурка №2000 или има една паста на ГЛАЗУРИТ тя е шлаиф и е оранжава на цвят в опаковка като много голяма паста за зъби струваше към20лв.Вариянта с водната шкурка не ти го препоръчвам защото ако прекалиш някаде и навлезеш по дълбоко във боята остават много видими следи ,който са не заличими.Освен това по ръбовете слоят боя е много по-тънък и лесно се претърква.
3-то-след като си разполирал колата се запасяваш със солидно количество парцали и нерви.Взимаш полир паста добри са пастите на 3М, на ГЛАЗУРИТ също има една бяла в същата опаковка като оранжавата която е шлаиф и на цена май и тя беше към 20лв.
4-то нанасяш полир пастата с кръгови движения и работи винаги детайл по детайл не се лъжи да намажеш цялата кола със паста защото пастата пресъхва и става после мътна и кърввава нема махане.
5-токато нанесеш пастата взимаш сух парцал и почваш да лъскаш пак със кръгови движения до постигане на желания блясък.цялата процедура може да ти отнеме един цял ден и задължително си докарваш жестока мускулна треска,но спестяваш 60-70лв. минимум.
<{POST_SNAPBACK}>
мерси за изчерпателния отговор!мисля да взема водна шкурка както каза2000 ще пробвам първо върху калника!!но след като е разполирам както каза няма ли да има прах върху калника тоест не трябва ли пак да се измие преди да нанасям пастата!после след като нанеса пастата върху калника колко време трябва да мине преди да започна да е махам с парцала(разбрах че е хубаво да е вълнен)и тази шлаиф паста ГЛАЗУРИТ както и пастата на 3М каде мога да си ги набавя в пловдив!!има ли значение марка и чвят!моята е бордо(нещо като патладжан)ако се сещаш GT хечбека 90 г!!защото е надрана навсякаде но не е вътрешно и си мисля че и самата боя има нещо като кир по нея и трябва да се свали!!ще е снимам да ти е покажа и след пастирането пак какъв е резултата!
Отговори

commodore снимка commodore 24 януари 2006 - 11:07

Водната шкурка №2000 има 2000 абразивни частици на квадратен сантиметър т.е. малко е по-грапава от тоалетна хартия така че след разполиране няма смисъл да миеш пак.Пастите за които писах не се чакат да съхнат напротив когато виждаш че пастата засъхва а драскотината си седи още си мокриш малко парцала с вода и продължаваш да търкаш.Защото засъхналата паста образува малки твърди бучки който също нараняват боята.Във Пловдив нямам представа къде можеш да ги намериш разтърси се за представителство на ГЛАЗУРИТ а ако имаш път към София магазинът им се намира на Цариградско шосе срещу хотел Плиска.
Отговори

gadnqr4eto снимка gadnqr4eto 24 януари 2006 - 11:25

Ето една тема дето и мен много ме вълнува, съжалявам ако е малко :fire: ама искам да попитам, смятам и аз да си пастирвам колата на лято, само че на задния капак и на дясната ми врата, лака на места е паднал (и продължава да пада), след едно подобно пастиране няма ли да ми изпада съвсем лака, и да почне да пада и на места където до сега не е падал ?!
:fire:
Отговори

commodore снимка commodore 24 януари 2006 - 11:32

gadnqr4eto, на Jan 24 2006, 11:25 AM, каза:

Ето една тема дето и мен много ме вълнува, съжалявам ако е малко  :fire: ама искам да попитам, смятам и аз да си пастирвам колата на лято, само че на задния капак и на дясната ми врата, лака на места е паднал (и продължава да пада), след едно подобно пастиране няма ли да ми изпада съвсем лака, и да почне да пада и на места където до сега не е падал ?!
:fire:
<{POST_SNAPBACK}>

В такъв случай по-добре да се мине на водно и да се удари един лак на цялата кола
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 24 януари 2006 - 13:44

gadnqr4eto, на Jan 24 2006, 12:25 PM, каза:

Ето една тема дето и мен много ме вълнува, съжалявам ако е малко  :fire: ама искам да попитам, смятам и аз да си пастирвам колата на лято, само че на задния капак и на дясната ми врата, лака на места е паднал (и продължава да пада), след едно подобно пастиране няма ли да ми изпада съвсем лака, и да почне да пада и на места където до сега не е падал ?!
:fire:
<{POST_SNAPBACK}>

Продават се спейчета с лак..........Зачистваш всичко до здраво, пръскаш с лак отгоре и после пастирваш :fire:
Отговори

bugatti снимка bugatti 24 януари 2006 - 13:58

И после започва да се люпи по най-брутални начин и боята ти става на "язвички"
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 24 януари 2006 - 14:05

bugatti, на Jan 24 2006, 02:58 PM, каза:

И после започва да се люпи по най-брутални начин и боята ти става на "язвички"
<{POST_SNAPBACK}>

Така ли ще се получи наистина :fire: Бах мааму :fire: За кво ги продават тогава :crazy:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg