Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на стъкла

stokovic снимка stokovic 10 март 2006 - 10:42

Здравейте,

наскоро забелязах, без да мога да разбера причината, че на предното стъкло чистачките ми са надрали леко стъклото! Чистачките ми са Bosch и са на година и половина! Явно през зимата са се замърсили от нещо и се е получил този негативен ефект! Има ли някакъв начин да се зачисти надрасканото!? Чувал съм, че можело, не съм запознат конкретно как се получава този ефект!

Благодаря Ви предварително за информацията!
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 10 март 2006 - 12:18

Колеги...мисля, че имаше една такава тема, но не мога да я намеря, затова си позволявам да пусна нова тема! Ако темата пречи, моля админ да я спре или премести или.......
Та: забелязвам при дъжд и особено нощем, че чистачките ми като чистят остават следи као от язвички по стъклото и то на 10 илна сантиметра нагоре от долния му край. Според мен това са язвички от мушици и др....колата е на 16г.
Моля, ако някой знае как мога да си полирам стъклото ще съм му задължен в :unsure: .
А със здраве!
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 10 март 2006 - 12:34

Само това за мушиците , не ми стана ясно, как са ти направили язвичките.

Полиране - с много вода/ може минерална Банкя/ и водна шкурка над 800.
Ако се съмняваш, пробвай първо върху обикновено стъкло и ще забележиш полировката.
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 10 март 2006 - 12:55

street_vagabont, на Mar 10 2006, 12:34 PM, каза:

Само това за мушиците , не ми стана ясно, как са ти направили язвичките.

Полиране - с много вода/ може минерална Банкя/ и водна шкурка над 800.
Ако се съмняваш, пробвай първо върху обикновено стъкло и ще забележиш полировката.
 


може би грешно се изразих - мушици, пясък, луга, прахоляк, камъчета от предни коли........такива работи.
А с шкурката...няма ли да го надера...нищо че е толкова фина?
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 10 март 2006 - 13:08

Шкурка , ама водна. Мокриш шкурката, поливаш стъклото обилно и постоянно с водата и търкаш без много да натискаш.
Отговори

Vassil снимка Vassil 10 март 2006 - 13:10

Еми, не вярвам да са дълбоки чак драскотините. Оправя се с Полиране. Ако потърсиш малко ще намериш няколко Теми.
Ако не успееш сам пък, ми кажи и ще ти дам тел-а на един човек който се занимава с това. Не мисля, че ще ти струва много ;)
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 10 март 2006 - 13:14

Ndoe, на Mar 10 2006, 01:10 PM, каза:

Еми, не вярвам да са дълбоки чак драскотините. Оправя се с Полиране. Ако потърсиш малко ще намериш няколко Теми.
Ако не успееш сам пък, ми кажи и ще ти дам тел-а на един човек който се занимава с това. Не мисля, че ще ти струва много  ;)
 


колга....я ми годай и на мен телефона на този човек, че като завали нощем и....нищо не виждам!
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 10 март 2006 - 13:36

MpbHku, на Mar 10 2006, 01:07 PM, каза:


Благодаря колежке! Мисля да се пробвам с някоя пастичка...а ако стане по-зле.........е, ще хвръкне някой камък по стъклото! :unsure:
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 10 март 2006 - 13:38

street_vagabont, на Mar 10 2006, 01:08 PM, каза:

Шкурка , ама водна. Мокриш шкурката, поливаш стъклото обилно и постоянно с водата и търкаш без много да натискаш.
 

Колега...благодарско!
Ще пробвам с паста...ако се скапе....с шкурката, а ако вече нищо не става от стъклото ще хвърчи камък от някой камион!!!
А със здраве!
Отговори

Vassil снимка Vassil 10 март 2006 - 14:22

0888 709 835
Ако искаш можеш да му се обадиш и да ти реши проблема както си трябва :unsure:
Отговори

Vassil снимка Vassil 10 март 2006 - 14:23

0888 709 835
Това е телефона, който иска да звънка :unsure:
Отговори

fanatic снимка fanatic 10 март 2006 - 14:32

На Триплекса тая шкурка няма да му се отрази добре
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 март 2006 - 14:55

sempetrovi, на Mar 10 2006, 02:36 PM, каза:

Благодаря колежке! Мисля да се пробвам с някоя пастичка...а ако стане по-зле.........е, ще хвръкне някой камък по стъклото! :unsure:
 

Еми к'во чакаш...

fanatic, на Mar 10 2006, 03:32 PM, каза:

На Триплекса тая шкурка няма да му се отрази добре
 

И аз така си мисля ама...
Отговори

cTaHuO снимка cTaHuO 04 юли 2007 - 22:28

значи преди около две седмици ударих леко колата и я закарахме на тенекеджия да я оправи и от там започнаха проблемите. Не ми се говори колко калпаво се е справил с работата и че хич не съм доволен, но най-лошото е че май е прецакал предното стъкло.като я взехме беше пра6на.очистихме и уж добре но като пекне слунцето и нищо не се вижда.Първо реших че като е пръскал с лак не я е покрил цялата и е полепнало по стъклата и маи наистина беше така,защото като я бутне6 беше грапаво такова.Това сякаш го очистих.
Но сега го гледам стуклото и сякаш цялото е на някакви малки шуплички и си мисля че сигурно с ъглошлайф като са рязали по други коли е хвърчало и е насрало стъклото.Чудя се дали е възможно някакво полиране на стъкло за да се махнат тия гадости :icon_cool: наистина са много повърхности но особено като са огрени от слънцето е много гадно
Та накои ако знае дали е възможно и колко праички е горе ще сам много благодарен,защото направо незнам като го гледам много се дразня

п.с.Малко дълго стана на който не му се чете да гледа само втория абзац :icon_cool: :mhihi:
Отговори

ivkin снимка ivkin 04 юли 2007 - 22:58

Ако в стъклото са се набили стружки от ъглошлайф, няма начин да се оправи. Влизат доста на вътре.
Няма друг начин освен да ходиш да се разправяш с гадовете. Успех!
Отговори

Тони снимка Тони 04 юли 2007 - 23:16

 ivkin, на Jul 4 2007, 11:58 PM, каза:

Ако в стъклото са се набили стружки от ъглошлайф, няма начин да се оправи. Влизат доста на вътре.
Няма друг начин освен да ходиш да се разправяш с гадовете. Успех!


Точно от това в което се съмнявате и двамата е ,виждал съм такива некадърници в един сервиз как съсипаха на един приател стъклото,нема оправия после ...
Отговори

Mihal снимка Mihal 05 юли 2007 - 10:10

А някой знае ли ако е просто надраскано дали може да се оправи?
Отговори

cTaHuO снимка cTaHuO 05 юли 2007 - 10:57

Ми деда знам :icon_cool: ей сега ходих да го оглеждам и сякаш все едно само е чуквано от нещо дребно и повърхността е леко наранена, но са доста и срещу слънце дразни.Тук там има и по-големи шуплички но смятам че тия малките при едно полиране ще излязат.Ако някои знае каде правят такова нещо нека каже ,защото съм чувал че така се махат повърхностни драскотини по стъклата
Отговори

Stoil снимка Stoil 05 юли 2007 - 11:02

хващай ситната водна шкура и почвай полека, но умната
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 09 юли 2007 - 01:24

 Stoil, на Jul 5 2007, 12:02 PM, каза:

хващай ситната водна шкура и почвай полека, но умната


Да не си посмял да пипаш шкурката.
Колегата Stoil да ме извинява, но това е абсолютно грешно.
Пастирам професионално и полирам пластмасови фарове, стопове и т.н. Със стъкла съм се мъчил да се боря многократно и мога да ти гарантирам че успех няма да постигнеш.
Като подкрепа на думите си мога да кажа че съм попилял няколко стъкла в опитите си да оправя нечий осирания. Просто не става. В 1-2 случая с пасти започна да се появява някакъв резултат от излъскване на чертички от чистачки, но самото стъкло така се нагря че побеля найлоновия пласт който е вътре (то щото е 2 пласта стъкло и 1 пласт найлон между тях)
Така че не се пробвай да търкаш - с пасти не става. Със шкурка пък ще оправиш трапчинките, ама ще го матираш цялото и после матираното не можеш да оправиш. Ходи си искай кинти от тия за нов джам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg