Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на стъкла

Bad Racer снимка Bad Racer 12 май 2008 - 17:58

Здравейте колеги!Имам въпрос към вас.Един ден минавах през горубляне и там един пехливани беше намазал стъклата на няк'ъв дрънгел с някаква паста.Значи въпроса ми е.Има ли някаква паста за полиране на стъклата защото моите са се надрали от годинките и "чистотата" в нашият така обичан град София.Благодаря предварително.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 12 май 2008 - 18:40

И аз имам същата чуденка, че и мойто предното има доста на брой малки драскотинки. Ако има начин за полиране нека някой каже.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 12 май 2008 - 18:51

Аз си купих някаква англииска паста за полиране на стъкла на коли и яхти,но за сажаление останах разочарован.Та и на мене ми е чудно как става :opel_forever:
Отговори

vektra1 снимка vektra1 12 май 2008 - 19:19

За фарове които са със стъкло общо взето няма полиране , но фарове които са пластмасови и стопове е възможно както да се полират така и да се лакират.Трябва обаче да располагате с полир машина че на ръка е невъзможно да стане.На които му се занимава купува си водна шкурка 2000 или 3000 матира фара и изкарва дребните драскотини и наранявания след това полира и фара е като нов. :opel_forever:
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 12 май 2008 - 19:37

Мислех си за полир паста, но не тази Turtle wax ами имаше преди време една 3м много финна, но не знам дали ще стане и дали няма да матира стъклата.
Отговори

WILLY снимка WILLY 12 май 2008 - 19:55

инфо от темата на колегата Zender
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 12 май 2008 - 22:50

Колко ли струва едно такова полиране на предното стъкло ?
Отговори

Гостpeshokn_* 13 май 2008 - 15:10

A аз търся човек, занимаващ се именно с това, поради факта, че моите халогени са плачевно-грозни и искам да ги поосвежа малко, пък може и едно ксенонче да им сложа.
Отговори

SaCReD VoIcE снимка SaCReD VoIcE 13 май 2008 - 15:27

И аз имам голяма нужда, дано някой обясни или покаже решение на проблема, защото задното ми стъкло има много гадна драскотина. Не че се забелязва, но мен ме дразни. От няколко дни разпитвам по нашия малък град, ала...
Отговори

Minkov снимка Minkov 15 май 2008 - 08:49

Според мен да си полираш сам преднот стъкло е много рисковано, особено, ако не си пипвал такава работа. Това е работа за човек, който много е шлайфал разни нещя, например подготвял е големи детайли за боядисване. Нещо повече - заедно с повредените, трябва да се обработват и здравите места. Иначе и най-малката кривина ще измества изображението и ще ти шашка погледа (като в зала с криви огледала). След счупване, на мен ми бяха монтирали едно такова криво стъкло, втора употреба. Някакво малко изкривяване водеше до събиране на погледа, та се наложи да чупя това стъкло умишлено и да ми слагат друго.
За малки детайли и за фарове, няма проблем - можеш да си правиш каквото си искаш.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 08 септември 2009 - 12:31

Колата е Астра Г, 99. Пердното стъкло е леко надрано от чистачките по цялата треактория където минават. Това особено вечер си личи доста и много ме дразни. Дали няма начин някак да се полира ? Искам да подчертая че не става дума за надразкано от нящо твърдо, а от самите чистачки ! На дневна светлина не се забелязва нищо. А и като работят чистачките на сухо се усеща че стъклото е леко матирано (шума от триенето е такъв).
Някакви идеи ? :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 септември 2009 - 12:35

Аз също имам такива наблюдения, че по една или друга причина при работата на чистачките се оставят следи. Гледам в E-bay има някакви препарати за полиране на стъкла, но не съм пробвал.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 08 септември 2009 - 13:11

Аз съм пробвал с две пасти, ефект има някакъв, но драскотините не изчезват.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 08 септември 2009 - 13:33

Полирането на автостъкла се прави от всички който се занимават със лепене на спукани стъкла. Ето едно телефонче на човек който извършва тези услуги 0888709835 Николай / цена за цялото челно стъкло 60лв/.Кординатите на човека съм ги взел от друг форум ,предполагам че телефона е актоален който има желание да се свърже сас човека да провери.Другия вариянт във Google . :icon_wink2:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 09 септември 2009 - 14:57

60лв ? За толкова се полира цяла кола :)
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 09 септември 2009 - 15:26

Колега, ако процедурата е със запълване на малките дупчици от камъчета, не е
толкова висока цената, защото е по-специфична.
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 09 септември 2009 - 17:17

че кое му е ефтиното при положение че ново е 120-130лв
Мнението беше редактирано от svetlio999: 09 септември 2009 - 17:17
Отговори

stei снимка stei 09 септември 2009 - 21:54

ново ама турско. Оригиналните са доста по скъпи мойто е 930 лв. в София ауто. По въпроса за полиране има една мивка в София GP auto зад метални конструкции се намира. Собственика е страшен талант и ми извади 2 дълбоки драскотини през цялото стъкло с някакъв препарат на максолен и доста полиране.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 септември 2009 - 22:02

Колега, както и в другата тема, така и тук е хубаво да дадеш по-точни данни за хората, които препоръчваш- улици, телефон?
Отговори

torbo снимка torbo 10 септември 2009 - 10:40

в мотоексперта има един препарат- хубав е, защото не се задържа вода по стъклото, но не маха драскотините видимо! Където са въртели чистачките- там си личи и след полирането!
Мнението беше редактирано от torbo: 10 септември 2009 - 10:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg